Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nyáron születetteket 6 vagy...

A nyáron születetteket 6 vagy 7 évesen kell első osztályban indítani? Mi dönt? Előfordulhat hogy valaki pl. középsős ovis, majd első osztályos lesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 13:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

ha jól emlékszem a nyáriak és mehetnek-de akkor el kell vinni őket nevelési tanácsadóba,ahol megállapítják,hogy iskola érett-e vagy nem.

az óvodába érdeklődj!

én májusi vagyok,de évvesztes voltam

2011. okt. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Most május 31. a határ. Tehát, aki utána született, az évvesztes. Például az én kislányom 2006. június 12-én született. Most volt 5 éves. Nagyközépsős az oviban. Ezen kívül még van egy éve.Jövőre nem mehet még suliba, csak ha azt mondják rá, hogy iskolaérett. Bár én nem siettetném.

A kisfiam május 18-ai. Ő mehetne, de szerintem ő is ráhúz majd egy évet.

2011. okt. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
van olyan aki aug.-ba töltötte a 6-ot,mégis mehetett oviba,mert már iskola érett volt.
2011. okt. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Ha már iskolaérett volt az ilyen ovis, mehetett volna suliba is?

2011. okt. 12. 13:57
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én lányom augusztusi, most kis középsős, jövőre nagy középsős, 7 évesen megy iskolába
2011. okt. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

bocs,elírtam! iskolát akartam írni.

ha iskola érett akkor a szülő is eldöntheti,hogy oviba vagy suliba járjon.Mert pl:én elvileg mehettem volna,de annyira félénk voltam,hogy inkább anyyukám úgy döntött,hogy maradjak még 1évig ovis.

2011. okt. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tehát, ha nyáron betölti a 6-ot és mint szülő iskolaérettnek gondolom, vihetem elsőbe, miután tavasszal beírattam a suliba.

Nem kell iskolaérettségi vizsgálat 6 éveseknek?

2011. okt. 14. 22:10
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyik ismerősöm augusztusi, és nekik az óvónők mondták, hogy jobb lenne, ha nem lenne év vesztes, mert nagyon okos kisfiú. Szóval szerintem, ha majd eljön az ideje akkor az óvónők úgy is fogják mondani, hogy szerintük érett-e már hozzá, vagy sem.

2011. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

De, úgy tudom igen. És akkor is kellett, amikor az ovi és a szülő más véleményen van.


Azt egyébként érdemes megfontolni, hogy sokan később íratják be a gyerkőcöt, tehát a te gyereked 6 évesen 7 évesekkel lesz együtt. Aztán a suliban nem elég, ha okos, azért nyugton is kell ülnie 4*45 percet, nincs mellettük állandóan tanár, tehát beereszted az iskolakapun és onnantól kezdve egyedül kell helytállnia.


A nagyobb lányomat vinni kellett a nevelési tanácsadóba iskolaérettségi vizsgálatra (őt az oviban akartuk tartani és az óvónők is egyetértettek, csak ő pont május 31-i, és emiatt kötelező volt a vizsgálat). Nekem jó a tapasztalatom velük, nagyon korrekt volt a felmérés.

Az esze alapján mehetett volna a lányom suliba, de pl. a feladat közben felállt, levett egy játékot a polcról és hasonlók... Szóval az iskolaérettség elég összetett, és érdemes meggondolni. Én nem bántam meg, mert iszonyú teher van már a kis másodikosokon is.

2011. okt. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én mondjuk már "öreg" vagyok, vagyis régen voltam ovis, de emlékszem, nagycsoportos voltam, amikor volt felmérés mindenkinek. Az és egyéb tényezők alapján javasolták, hogy menjek-e vagy maradjak még egy évet. De csak javaslat volt, anyám dönthetett volna úgy, hogy kezdjem, végül nem kezdtem, maradtam még oviban egy évet. (Nagyon-nagyon sírtam, hogy butának tartanak, később azt mondták, minden remekül sikerült, de nagyon aktív vagyok, nem ültem volna meg a padban. Ezen egy év nem változtatott, de 20 sem :D, ugyanolyan jövés-menés van bennem mindig.)
2011. okt. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!