Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előfordulhat olyan, hogy...

Előfordulhat olyan, hogy babám első próbálkozásra nem szeret valamilyen ételt, de aztán megszereti? Mi ilyenkor a jobb: folyamatosan próbálkozni, vagy abbahagyni?

Figyelt kérdés
6 hós babámnak ma akartam adni répát csirkehússal. Húslevesben főtt mindkettő, kb 2 evőkanálnyo répát és egy kiskanálnyi csirkhúst krémesre pépesítettem a botmixerrel. És egy kicsit felhígítottam zöldségleves levével (kb egy evőkanál). Nagyon fonom krémes szósz lett belőle, a babám meg elkezdett tőle öklendezni, és majdnem hányt. Olyan fintorokat vágott, mintha egy citromot akartam volna megetetni vele. Korábban már kapott csirkehusit, azzal nem volt baja. Gyümölcsöket már eszik, mindent imádja (alma, szilva, banán, körte, barack), egyikkel sem volt, első alkalommal sem. Muszály lenne zöldéget is ennie, de félek, hogy ha erőltetem, akkor egy életre megutálja. A krupmlit is próbáltam már, azt sem szerette. Ti jártatok így? Mit csináljak? Nem akarom kihagyni egyiket sem, mert a répa és a krupli egyike az elsőként adható zöldségeknek, és később is sok ételnek ez az alapja. Szóval nem lenne jó, ha egyiket sem enné meg :(
2010. okt. 14. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Várj pár napot és próbáld újra. Nagyon sok új ízzel így vannak a babák, aztán megszokják és elfogadják. Ne aggódj, meg fogja enni. 2-3 naponta csempéssz egy kicsit a kajájába.
2010. okt. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Valóban az a legjobb ha vársz pár napot, a krumplihoz keverj esetleg egy kis almát barackot mert az édesebb ízt hamarabb megszeretik.

Az én fiam nagyon utálta a répát soha nem ette meg püréként akkor evett először répát mikor a kezébe adtam egy főtt répadarabot.

21 hónapos kisfiú anyukája

2010. okt. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor megpróbálom pár nap múlva! Csak az aggasztott, hogy a gyümölcsökkel semmi gond nem volt, azt a két zöldséget, amit eddig adni akartam, meg kiköpte. De akkor nem adom fel :)
2010. okt. 14. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pont a krumplit, meg a répát nem ette. Lehet, hogy nem érett rá még meg az emésztőrendszere. Többször is próbáltam adni neki, több hetes szünetekkel. Most 13 hónapos, mostmár megeszi mindkettőt. Szóval nem kell ügyet csinálni belőle, ha valamit nem eszik meg egyszer, majd megeszi máskor. Akkor már ismerősebb lesz neki az íze is.
2010. okt. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A zöldségeket az én kislányom is alig ette ennyi idősen. Mindig kínlódás volt. Bezzeg a bébiétel, azt mindig megette. De a krumli, répa, cékla, brokkoli nem kellett. 1 hét múlva se kellett, 2 hét múlva se. 2 hónapot kínlódtam vele, mire ki lett váltva egy étkezés, azzal a 3 féle étellel, amit megevett (tök, saláta, cukkini). Az igazi megoldást a tejföl bevezetése jelentette, amit korábban vezettem be, mint ahogy előírt. Most 10 hónapos, és szereti a krumplit, céklát és a répát is. De a tök és a cukkini már nem kell. Változik az ízlésük, türelem kell hozzá (végtelen...). És tényleg az is fontos, hogy az az étel, amit elutasított, később újra meg legyen próbálva, hátha legközelebb ízlik neki. Esetleg meg lehet próbálni enyhe fűszerezésse, só, kapor, bazsalikom, babérlevél, ezek már mehetnek óvatosan.
2010. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát az enyém utálja a bébiételt. Mondjuk ezt megértem, mert szerintem is borzasztó az íze mindegyiknek, akármilyet próbáltam.

Én a fűszerek közül a babért, tárkonyt, hagymát, fokhagymát szeretem, mást nem igazán. De akor megpróbálok tenni a zöldségekbe valamit, hátha az bejön :)

2010. okt. 14. 18:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom sem ette meg a zöldségeket nagyon sokáig. Sorra dobáltam ki amit főztem neki. Később pici pirított hagymát és zöldfűszereket tettem bele, úgy volt amikor megette. a gyümölcsökkel nálunk sem volt gond. Már két éves, mindent megeszik, bár néha vannak hullámvölgyek, közli, hogy répát vagy ezt-azt nem kér. Nincs ebből gond, én sem mindig ugyanazt kívánom. Írtam, hogy a krumplit nem ette meg sokáig, ma már imádja:-)
2010. okt. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ikreim közül segyik volt ilyen, az új izeket csak sütőtökkel ette meg! (cukorborso sütötökkel fujj)Először mindig egy kis új izt kevertem hozzá és fokozatosan növeltem az adagot. És szépen lassan megevett mindent .

Találd meg a kedvencét és keverd össze vele.

Most 2 évesek a iaim és mindent megesznek.

2010. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!