Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lesz azokkal a gyerekekkel,...

Mi lesz azokkal a gyerekekkel, akik betöltötték az 5. életévüket, de helyhiány miatt nem kerülnek be az oviba?

Figyelt kérdés
Mivel törvény szabályozza, hogy kötelező bevenni őket. A mi körzeti ovinkban 400 fő túljelentkezés van, amiből 60 jogosult igényű - gondolom, ők az 5 évesek. Akkor most iskolás korig otthon kell maradni? Nem értem.
2011. okt. 11. 14:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs!! Kötelessége felvenni,vagy az önkormányzatnak egy másik oviban helyet biztosítani.
2011. okt. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is lestem, amikor hallottam, de állítólag ez van. Éppen most kerestem helyet az oviban a 4 éves fiamnak, amikor beszélgettem az ovi igazgatójával. Már most félek, mi lesz velünk jövőre.
2011. okt. 11. 14:52
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy ezek az 5 évesek lennének mind. Hiszen a törvény kötelezővé teszi azon gyerekek számára is az óvódát, akik otthon nem kapják meg a megfelelő nevelést. Illetve a halmozottan hátrányos helyzetűek szintén (akiknek az egyik szülője csak 8 általánost végzett. És biztos van még a törvényben, hogy kiket kötelező felvenni.

A másik meg igazándiból nem 5 éves kortól, hanem iskola előtt kötelező. Az én fiam most 5 éves, de 7 évesen megy iskolába, mert évvesztes és jövőre lesz kötelező neki az ovi napi 5 órában.

2011. okt. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!