Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Sokan sétálnak a gyerekekkel?

Sokan sétálnak a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Ha nincs ovi, mi minden nap sétálunk, motorozunk vagy (jobb időben) biciklizünk a gyerekekkel. Egyik ismerősöm csak az udvarra megy ki a gyerekével. Mondja, hogy ő nem szoktatta rá sose erre a gyerekét. Játszótérre se nagyon viszi, nem sok helyre mennek. Mi meg sokszor megyünk.. bárhová. Mi szeretünk kimozdulni, kérik is a gyerekek. Kivéve, ha ítélet idő van. Mások is mennek sokfelé, házon kívülre?
2011. okt. 15. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
15%
Jó kis anyuka, nem szoktatja rá a szabad levegőre aztán egész nap bent fog ülni élete nagy részében.
2011. okt. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha az udvarra viszi,ott is levegőn van...

Én se mentem naponta sétálni a gyerekekkel, még is mind makk egészséges. Igaz, mi jártunk velük sokfelé,de nem kimondottan séta, játszóterezése céljából.

Szóval,amíg az udvarra mennek,nincs gond. Ha te be tudod iktatni a napi sétát,játszóteret,az még jobb.

2011. okt. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz olvasni? Az udvarra viszi ki őket. Nem vagyunk egyformák, és attól is függ mekkorák a gyerekek, és milyen az udvar. Azért ez nem olyan szörnyű dolog. Az egyik gyerek szeret menni a másik meg a megszokott dolgait szereti. Kezdetben a séta inkább az anyukának élvezet, mert kimozdul otthonról.
2011. okt. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Panel.

Naponta kétszer lemegyünk. Ha rossz idő van, akkor is, talán akkor nem 3 órát vagyunk kint, hanem kevesebbet.

Nyilván, ha szélvihar van és szakadó eső, akkor maradunk itthon, de simán a hideg nem zavar.

2011. okt. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kertes házban lakunk, és egész nap kint van az udvaron a fiam (2 éves). Szoktunk menni csavarogni, az is egy 2-3 órás "túra", vagy ha anyám itthon van németből, akkor az egy egész napos program, hogy hozzá elmenjünk. De. Nem, nem szoktunk sétálni, tehát olyan nincs, hogy sétálni induljunk valahova. Ha van úticél (bolt, posta, pékség, dédimama meglátogatása, barátnőm meglátogatása), akkor megyünk, ha nincs, akkor is egész nap kint van. Játszótérre egy hónapban 2szer, ha megyünk (ő sem szereti, max. 20 percet van el a játszótéren). Van egy kis barátja, hozzá szoktunk még hetente 1szer átmenni, de most felváltva voltak betegek a fiúk, úgyhogy rég voltunk ott is.
2011. okt. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia,


mi is nagy menőkések vagyunk :) kb. 3 hetes kora óta :) a 4.-en lakunk, szóval ha csak nincs -20 vagy szélvihar, akkor kint!! d.e ovi, d.u, ahogy haza értem a munkából mindig kitalálunk vmi jó kis programot!! bringa, kis motor, séta minden mennyiségben!! sajnos most már nagyon hamar sötétedik, de a kis fickó kitalálta, hogy nem baj, van zseb lámpánk vigyük azt, hogy ne kelljen olyan hamar fel menni :)


Ági

2011. okt. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
nem mindenki csavargós,mi keres házba lakunk,de naponta sétálunk,motorozunk,kirándulunk.de volt már rá példa hogy mondtam én ma nem sétálok,maradtunk otthon,az a lényeg,hogy levegőn legyen,de én azért nagyon sok jót is látok abba ha kijjebb is viszi az ember a gyerekekét,rengeteget tanul,felsorolni sincs hely.
2011. okt. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi emeletes házban lakunk, nincs udvar, úgyhogy kénytelenek vagyunk sétálni. Naponta kétszer lemegyünk, sokszor alig bírom rászánni magam, de kell a gyereknek a futkározás. Viszont, ha kertes házban laknánk, nem sétálnánk minden nap, a kertben is nagyon jól el lehet játszani.
2011. okt. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
mi emeletes házban lakunk és sose gubbasztottunk itthon, de sztem a kertes ház udvarából is ki kell mozdulni legalább 2-3 naponta. így tanul meg viselkedni, idegenek között lenni, másokhoz alkalmazkodni, és az otthonlétet túl ingerszegénynek, szűkösnek, nyomasztónak, bezártságnak érezném.
2011. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

10:28as vagyok. Hát a mi udvarunkat mindennek lehet mondani, csak ingerszegénynek nem. :D Most pl. azt élvezi, hogy apósom kiengedi minden nap a csirkéket, kacsákat, és ő kergetheti őket, megy nyuszit simogatni, etetni. Tegnap meghozták a szenet, este alig bírtam becibálni, már lila volt a keze, de ő még hordani akarta, meg mászott a kupac tetejére, reggel is alig hogy kinyitotta a szemét, már menni akart ki szenet pakolni. Nem csak az udvaron van, ki szokott menni az utcára motorozni, most már triciklizni is, vagy az árokba csúszkál, ugrál.

Mint írtam, megyünk mi is majd' minden nap valamerre, de azt nem nevezném csak sétának. Tehát nem az van, hogy - gyere fiam, most sétálni megyünk. - hanem lemegyünk a boltba, postára, szóval ahova kell. Közben falevelet-gesztenyét gyűjt, megnézzük a patakban a halakat, nyáron a gólyákat jártunk nézni, meg a fakopáncsot... Mikor kicsi volt, akkor inkább volt jellemző, hogy sétálni jártunk, most már inkább úgy mondom, hogy összekötjük a kellemest a hasznossal. :)

2011. okt. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!