Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a különbség a következetess...

Mi a különbség a következetesség és a szigorúság között?

Figyelt kérdés
2011. okt. 11. 21:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A következetes csak kijelöli a határokat, a szigorú viszont indokolatlanul "rövid pórázon" tart. Tehát míg a következetes csak elmondja a szabályokat, amiket be is tartat, azon belül a gyermeknek szabad mozgása van, addig a szigorú viszont egyáltalán nem enged szabad teret, és nagyobb büntetést alkalmaz, mint amit a helyzet indokolna. Engem szigorúan neveltek (pl. amikor 4-est hoztam, nem nézhettem egy hétig tv-t), viszont egy ismerősömet csak következetesen (pl. ha rossz jegyet kapott, utána tanulnia kellett, mielőtt azt csinált volna, amit akart).
2011. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 fotucsok ***** válasza:

A következetesség annyit tesz, hogy ha valamit egyszer elvársz a gyerektől, azt rendbe meg is tartatod vele, és példát is mutatsz, nem pedig egyik nap ezt nem lehet másnap meg igen, vagy a gyereknek nem lehet, de te csinálod... A szigorúság is része, hisz be kell tartani a gyerekkel követezetesen amit elvársz tőle, mert ők általában feszegetik a határokat.

De ahogy az első válaszoló is írta, van aki túl szigorú és gyakrabban szid, mint dicsér. Én pl a 4-esért simit adnék, nem szobafogságot :)))

2011. okt. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
De jól körülírtad :) köszi
2011. okt. 11. 22:04
 4/4 A kérdező kommentje:

Egyszerre írtunk a 2.-al neked is köszi.

Igazából már egy ideje ez jár a fejemben, mert az egyik anyuka mondta az óvónéninek, hogy ő szigorú. Erre az óvónéni azt mondta ne szigorú légy hanem következetes.

2011. okt. 11. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!