Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mik a kisgyermekkori epilepszi...

Mik a kisgyermekkori epilepszia tünetei? Van valakinek ilyen gondja, vagy a környezetében?

Figyelt kérdés
Kislányom egy éves múlt.Augusztusban beütötte a homlokát, elég csúnyán, meg is röntgenezték neki a balesetin.Szerencsére egy kis lila folton és a síráson kívül semmi baja nem volt.Nem hányt, nem volt aluszékony, és az orvosi vizsgálaton se találtak eltérést.De rá egy hónappal séta közben elbambult.Nagyon nézhetett valamit, vagy elaludt, nem tudom,de ijesztő volt.Előtte is elbambult, de nem így.Azóta ez nem ismétlődött meg, mondta is a védőnő, hogy ha ismétlődik, akkor hozzam szóba az orvosnak.Ma amikor emeltem fel, előrehajtotta a fejét.Utána néztem az epilepsziának, és kiválthatja fejet ért trauma, és a tünetek között szerepel az elbambulás, és az előrehajtott fej.Szerintetek kell aggódnom, vagy csak rémeket látok, és felejtsem el az egészet?
2011. okt. 12. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:

a kisfiam 15 hónapos epilepsziás :(

ha szeretnéd privátban beszélhetünk róla

írj nyugodtan, már elég soka tudok róla sajnos...

2011. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Akkor az én 3 évesem is epilepsziás. néha olyan bamba...á, nem, semmi baja az enyémnek. ezt látni kéne, mennyire csinálja a lányod.
2011. okt. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

első vagyok

az epilepsziát komolyan kell venni, főleg a fej előre hajásosat.... ilyenkor a kezeit is meg emeli?

2011. okt. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első, írok, amint tudok.Köszönöm az értelmes válaszokat.Az utolsóra inkább nem reagálnék.Nem előrebukik a feje, hanem előre hajtja,de ezt máskor is csinálta, amikor meg akarta nézni a pólómon a mintákat.Remélem ártalmatlan dolog.Nem szokta a karját oldalra vinni, csak egyszer láttam, de nem tűnt reflexes mozdulatnak.
2011. okt. 12. 16:59
 5/8 A kérdező kommentje:
Látom, kitörölték azt a választ:))
2011. okt. 12. 17:25
 6/8 Alinaaa ***** válasza:

Kérj neurológiai kivizsgálást és EEG-t az kimutatja.

Habár a férjemnek volt kiskorába és neki csak a CT mutatta ki. Habár neki volt rendes rohama is.

A fiunk szerencsére csak lázgörcsös volt, amit már remélhetőleg kinőtt:)

2011. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi pár hete feküdtünk bent a neurológián (fejfájás miatt) a lányommal. Ott voltak epilepsziás kisgyerekek. Sokaknál úgy kezdődik hogy felakad a szeme aztán felcsapja a kezeit. Voltak nagyon durva dolgok is. :(

2 éves lányom is elbambul néha, de csak ritkán és utána mondja is hogy "elbambultam". Amúgy semmi baja. Tehát bambulhat csak úgy, mint ahogy mi is szoktunk. De ha bármit észreveszel, inkább feleslegesen vizsgálják ki, mint hogy gond legyen.

Lányomnak a feje fáj néha. Bevittem, bent maradtunk, minden vizsgálat negatív (EEG, orr-fül gégészet, pszichológia...) de még egy MR vizsgálatra elküdtek minket, biztos ami biztos. Bár azt mondták, szerintük az is negatív lesz. Remélem én is.


Minden jót.

2011. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Először a gyerekorvosnak akarom szóba hozni, ő adja a beutalót is.A férjem szerint hülye vagyok, nincs ennek a gyereknek semmi baja, még össze is vesztünk ezen.Nem is a bambulás zavar, mert abból csak egy gyanús volt, és szerintem minden kisgyerek elbambul néha, ennyi erővel mindegyik epilepsziás.De nyugodt csak akkor leszek, ha megnézik.
2011. okt. 13. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!