Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kisfiamnak milyen...

2 éves kisfiamnak milyen játékot, elfoglaltságot találjak ki itthonra?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 21:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Rajzoljatok zsírkrétával csak vigyázz meg ne egye. Vagy bábozz neki :)
2011. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kezdj el vele játszani focit, először csak had rugdossa, és ha tetszik neki akkor komolyabban is ellehet majd kezdeni később foglalkozni a dologgal.
2011. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Foci otthonra???:)

Gondolom nem a kertre gondolt a kérdező:)

Lányom imádja a kemény lapos képeskönyveket, de lehet, hogy ez csak az ő hóbortja. Szerintem egész nap nézni ha én nem unnám meg. Könyvtárból hozunk mindig 10 darabot, azt 1 hónapig nézegetjük, majd cserélünk. Így sosem unalmas. A mesekönyvek nem érdeklik, inkább a változatos színes képek, állatok, járművek, eszközök, stb.

Más ötletem nincs, csak lányos dolgok, babázás, etetés,:)

2011. okt. 13. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egy nagy papírra rajzolj utat, és azon tologassátok az autóit. Ez így egyszerűen hangzik, a fiam 2,5 éves, és akár fél órát is eljátszik így. Engem is be szokott vonni, én tologatom az egyiket, ő egy másikat.
2011. okt. 13. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

mi nagyon sokat mondókázunk,énekelünk,ez a kedvenc elfoglaltsága.már nagyon mondókát tud kivülről.ő választja ki a mondókás könyvet,hogy melyiket nézzük.

aztán leülünk a szobájába,és játszunk a játékaival.vagy gyurmázunk,rajzolunk

2011. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia!Nálunk a nagy kedvenc a festés és a kirakó!
2011. okt. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nyomdazas, utana kiszinezni a nyomdat zsirkretaval, vizfestekkel, stb


az en fiam kedvence a szerepjatek, o a nagy kalauz bacsi, en a kicsi, vagy o a kis csiga, en a nagy, vagy eppen rák, stb, ami eppen eszebe jut, es torteneteket talal ki, amibe engem is belevon (ami azert vicces, mert meg nem nagyon beszel, es ki kell talalnom, mire gondol :))


duplo az megunhatatlan, nem csak epitve, hanem akore is torteneteket keritve, kinek mit epitunk (meg nalunk minden duplo babat elnevezett valakinek, es a babak csinalnak dolgokat)


a kiskadba ha beul, az a vonat, vagy eppen csonak, vagy epp versenyauto, stb (rosszabb esetben a lehajthatós fa fregoli tolti be ugyanezt a funkciot)


kicsit durva, de a papa csavarhuzokeszletet is eloveteti, es mindent megszerel a lakasba (es utana el is pakolja, mert tuidja, hogy kulonben legkozelebb nem kapja meg), hat konyvei vannak, de bevallom nagyon nem olvas(unk), nem koti le sokaig, talan majd kesobb.


amit nem szeretunk, de neha engedjuk, hogy a kis porcelan allatokkal jatszon, azzal is sok tortenetet szoktunk eljatszani, meg van egy ikeas pok kesztyubab, meg egy cicababja, meg egy kacsababja (a pokot nekem kell mindig felvennem, a cicat az egyik mama, a kacsat a masik)


hatalmas szerelem nala a neszeszer :D a mamae, mert nekem nincs. orakig elvan azzal, hogy kiruzsozza a mamat, levagja a kormet, kifesti, beparfumozi, stb (az a durva, hogy sokszor jobban nez ki a mama, mint elotte :)) (o maganak eszebe se jut magat kifesteni, meg mast sem, tudja, hogy ez a mama neszeszere, csak a mamat festi ki)


van a bujocskas jatek, (o talalta ki), be kell csomagolni alaposan a paplanba, es amikor azt mondja, hogy "becsuk", ra kell csukni, amikor azt mondja, hogy "kinyit", ki kell nyitni. valamiert ezt en unom meg hamarabb :D igazabol csak azert irtam, mert biztos a fiad is hamar kitalal hasonlo jatekot, ha "vevo" vagy ra


akadalypalya epites az autoknak. pl talcat rarakni egy kis dobozra, es ket kisauto kozul melyik gurul le hamarabb, aztan eldugni az egyik kisautot ala, esetleg nagyobb palyat epiteni.


sok kicsi aprosag van, amibol jatekot lehet csinalni, ahogy olvastam a gyakorit, nekunk nicns sok jatekunk, sem sokféle, mégis allandoan el tudunk jatszani :D


ja, lepedobol csinalhatsz neki satrat, kinevezhetitek cirkusznak, es johetnek is a fellepok :D vagy csak egyszeruen el tud benne bujni

2011. okt. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)))
2011. okt. 16. 14:59
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló. Ne haragudj, de most is alig látok a könnyimtől, annyira vicces volt amit írtál!:)

Elképzelem, hogy a mama szebb mit újkorában smink nélkül:))))

Jó fel lehetsz, tetszik a humorod!:)

2011. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!