Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ismeritek azt a...

Anyukák! Ismeritek azt a festést, amikor a 3 éves kisgyerekek ujjukkal festenek?

Figyelt kérdés

Mi ennek a pontos neve? Amikor nem vizfestékkel és ecsettel festenek, hanem van vmi kesztyű vagy gumi (??) amit az ujjukra huznak és azzal kenik szét a papiron a festéket.

Valaki hallott már erről mi ez pontosan, hogy keressem a boltban?


2011. okt. 29. 00:08
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
ujjalfestés.
2011. okt. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! én kifejezetten ujjfestéket vettem a gyerekeimnek, amit simán a kezükkel tudnak kenni, maszatolni, mert sűrű kb. mint a tempera, csak nincs benne káros anyag és kimosható, lemosható. nem használunk hozzá kesztyűt. nagyon élvezik! bemaszatoljuk az egész kezünket és lenyomatot csinálunk róla, vagy az ujjunkkal festünk.

Keresd úgy a boltban, hogy ujjfesték, tudni fogják, mi az!

2011. okt. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én papír-írószer boltban vettem, sima ujjfesték a neve, emiatt sokkal drágább, mint a tempera. És sajnos nagyon nehéz lemosni a gyerek kezéről, úgyhogy én most már csak jó minőségű temperát veszek inkább.
2011. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor ezek szerintt tényleg létezik ilyen!

Ki fogjuk próbálni, hátha tetszeni fog Neki!

Igazság szerint ma néztem egy bev.központban, de nem találtam ilyet! Akkor egy papirboltban rákérdezek, köszi!!!

2011. okt. 29. 21:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A neten van recept házilag készíthető ujjfestékre. Szerintem érdemes lenne azt is kipróbálni.

Pl. [link]

vagy egy másik: [link]


És némi segítség inspirációnak:

[link] >> ezen az oldalon rengeteg ötlet tenyér- és talplenyomat alkotásokról

2011. okt. 30. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

igen, rafinált módon ujjal festésnek hívják

mi kesztyű nélkül szoktuk, sima vízfestékkel

2011. okt. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, az utolsó előtti hozzászólónak különösen, és a linkeket is köszi!!!

Bevallom nekem ez kimaradt az életemből,(csak "hagyományosan" festettem anno) de a Gyermekemnek nem fog! :))))

2011. okt. 30. 23:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!