Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 29 honapos lanyom 4 hete...

29 honapos lanyom 4 hete kezdte el az ovit. Mikor lesz vege a sirasnak? Bovebben lent!

Figyelt kérdés
Angliaban elunk es itt kezdete el az ovit.Napi 2 oraban jar mivel kemenyen fizetni kell erte de muszaj volt mar neki gyerekek koze menni de ugy gondolom nehezen viseli.Eleve most kezdett el 2-3 szavas mondatokban beszelni magyarul.Angolul nem beszeltunk hozza de a meseket ugy nezni.Mikor megyunk minden oke de mikor odaerunk mondja hogy no mami no mami!!!Es sir!Aztan rossz szajizzel otthagyom de mikor visszamegyek erte meseli mit csinalt,mivel jatszott.De abban a 2 oraban mindig arra gondolok jol van e stb.Foleg hogy nem tudja elmondani mi a baja vagy mit akar mivel nem ertik meg.Par napja mar nagyon ugyesen siras nelkul bement de tegnap es ma megint nagyon rossz volt!Nem tudom mi a baj!Mindig pozitivan beszelek hozza milyen jo lesz neki mennyi mindent csinalank majd es hasonlok!Arra gondolok talan az elmult 2 napban olyan ovonok vannak akiket nem ismer annyira.De nem tudom mi lehet a baj.Hiaba kerdezem nem tudja.A masik hogy elkezd sirni es par huppoges utan ugy felhuzza magat elkezd oklendezni,majd esetleg hany,normalis ez???Mai is ahogy akartam kijonni mar oklendezett es az ovono mondta ahogy eletettek az ebedet akkor es elkezdett pityeregni es megint hanyt.Nem beteg ezt maskor is csinalta mar.Nektek mikora szokat meg az ovit,bolcsit?(Itt azert oviba jar mert egyutt van az 1 eves az 5 evessel.)Tanacsok?
2011. okt. 13. 16:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos tanácsot adni nem tudok.Én fiam nyáron volt 3 de szeptemberben kezdte a z ovi.első 2 hét simán ment ,aztán egyszer csak nem akart oviba menni.Rátesz az is h pár napot megy aztán beteg lesz és itthon marad.Most a héten épp beteg.szóba hoztam neki h hétfőn megyünk oviba,oltári sirásba kezdet h ő nem megy.Vigasztalgatom h jó lesz ott sok mindent fogtok csinálni ovónéni dadus vár,kicsit megnyugszik de előre félek a hétfőtől.Kitartás meg kell szokniuk nekik is és nekünk is.
2011. okt. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ugy van ahogy az elso valaszado irta. Minden kezdet nehez meg nekunk felnotteknek is hat akkor a gyerekeknek? Sajnos ezen semmi mas nem segit csak az ido. De hidd el tullesztek rajta.

En is Angliabol irok csak nekem meg bolcsis a kisfiam (20 honapos) majd 3 evesen kerul at az oviba jelenleg a "tipego csoportba van" (toddler group) . Egyebkent nem tudom, hogy tudod-e, hogy 3 eves kor utan 15 ora ingyen van az oviba. Ezt csak azert irtam le mert akkor nektek mar nincs sok hatra a fizetni valobol. Sajnos nekunk meg igen. 6 orat van ott a kisfiam naponta hetfotol-pentekig. Inkabb le se irom mennyit fizetunk. :(

O mar 8 honapja jar de bizony meg mai napig is van olyan, hogy ha nem a megszokott gondozo neni van ott legorbul a szaja. Mikor atkerult a baby csoportbol a tipego csoportba akkor sajnos ugyan ugy atestunk az 1-2 hetes reggeli sirasokon. Pedig ugyan oda vittem csak ugye mas volt a terem meg a gondozo neni. Minden ujat meg kell nekik szokni. Es ugyan ugy ahogy nekunk felnotteknek a gyerekeknek is vannak jobb es rosszabb napjaik amikor konnyebben vagy nehezebben veszik az akadaljokat. Meglatod tull lesztek rajta es szeretni fogja. Sajnos ido, ido es ido amig megszokjak.

2011. okt. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még nem érett a közösségre. Még 3 éves sincs. Minek jár oviba, ha te nem dolgozol, és vele lehetnél? Menjetek játszóházba vagy játszótérre, de együtt. Majd 3 éves kora után próbálkozzatok, de ha nem muszáj dolgoznod,, elég 4 éves kora körül. Ha a gyerek megérett az ovira akkor nincs üvöltés. Ez saját tapasztalat. Mi első alkalommal 3 hét után abbahagytuk. Hülyének is nézett mindenki, de fél év múlva gond nélkül járt a lányom.
2011. okt. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A 2.valaszolonak:Koszi tudok a 15 orarol de sajnos meg nekem is messze van a nem fizetos resze.Mivel igaz majusba betolti a 3-at de csak szeptembertol kapja majd a 15 orat igy meg jovo szeptemberig fizetnem kell!!!

A tobbieknek:Sajnos hiaba visze jatszora,jatszohazba ott is fel a gyerekektol,mennem kell vele csuzdahoz es mindenhova.Viszont itthon nagyon unatkozik.En mar keves vagyok nekiEzert gondoltam hogy 2 orara beadom az meg nem olyan hosszu kicsit hagy szokja nem vagyok ott es az angolt is tanulnia kell.Minnel kesobb kezdi el annal nehezebb lesz kesobb!!!!Nezhet valaki rossz anyanak hogy itthon vagyok es beadom a gyereket de csak neki akarok jot hogy jatszhasson es tanuljon olyan nyelven amiert en kemenyen megszenvedtem es penzt fizettem o pedig ingyen a kisujjabol kirazza majd nemsokara!

Azert koszi a biztatast!Remelem tenleg csak a sok uj dologtol sir es nincs egyebb a hatterben!

2011. okt. 13. 23:36
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség hogy kevés vagy neki, meg kell a gyerektársaság stb. Persze hogy kell, de te is kellesz, hogy ott légy vele. Persze hogy veled akar menni mindenhová a játszón is. Te vagy a biztos pont. Semmiről nincs még lekésve. Én a helyedben nem vinném, de te tudod. Ez így kínzás a gyereknek. És nem igaz hogy minnél később kezdi, annál nehezebb. A te gyereked még nem akar gyerekek között lenni ha fél tőlük. A gyerkek kb-3-4 éves korig (gyerekfüggő ki meddig) nem játszanak egymással, csak egymás mellett. A gyerekek nagy rész 4-5 éves kor között érik meg az ovira, közösségre. Persze te tudod, de én nem tudom minek eröltetni, mikor ennyire nem jó neki.
2011. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!