Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktatok kiabálni az ovisotok...

Alaszka kérdése:

Szoktatok kiabálni az ovisotokkal?

Figyelt kérdés
Engem néha úgy kihoz a sodromból, hogy nem bírok uralkodni magamon...és ha elszakad a cérna, üvöltök.
2011. okt. 14. 11:55
 1/10 A kérdező kommentje:
4 éves, de néha hajmeresztő dolgokat csinál. Van egy kisebb is, aki csak 4 hónapos, persze kevesebb időm jut a nagyra. De a sokszor elmondott szép szó nem használ, azért is csinálja tovább a rosszaságot, semmibe veszi a szavam, és ez ellen nem tudom mit tudnék tenni. Pl. tegnap kértem, hogy ne másszon fel a polchoz, ahol nem neki való dolgok vannak, erre ő richtig pakolt tovább, mire persze leesett valami és apró darabokra tört. Ez azután volt, hogy kb. 200 db apró gyöngyöt szórt szét véletlenül, mire közölte ő azt ugyan fel nem szedi, és ezek mellett sokszor szemtelenül beszél, stb....Nem bírok vele.
2011. okt. 14. 11:59
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem 2,5 éves, de ő is csinál hajmeresztő dolgokat, pedig nem egy rossz kisfiú tulképp.

Én leszoktattam magam tudatosan a kiabálásról, meg a parancsolgatásról. Elmondom neki 1x hogy nem szabad. Ha csinálja tovább, úgy teszek, mint akit nem is érdekel. Nálunk hamar alábbhagy a lelkesedése, hogy nincs "nézőközönség" a nagy mutatványhoz.

A kiabálás igazából nem ér semmit, max. lelkiismeret furdalásod lesz miatta.

Plusz ajánlanám a Magne b6-ot. Nyugtat és nem jössz ki olyan gyorsan a sodrodból.

2011. okt. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Próbálom magam leszoktatni a kiabálásról, inkább elmagyarázom a 2 és fél éves lányomnak a dolgokat. Ha nagyon nagyon kiakaszt és a saját testi épségét veszélyezteti a kezére vagy a popsiára is rácsapok nagy ritkán. Pl rámászik az üvegasztalra..

Inkább ő sírjon mint én.

2011. okt. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 fotucsok ***** válasza:
100%
2,5 éves és szoktam. Persze nem vagyok rá büszke, de nagyon eleven, és mikor már tizedjére mondom, és még mindig csinálja, elszakad a cérna.
2011. okt. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
5 évesem van,én is szoktam.De nem vagyok rá büszke:(Néha kiakaszt,eszméltelen h nem érti meg amit kérek.V csak alkalmi süketet játszik.1x nem elég elmondani semmit,mintha meg se szólaltam volna.100adjára jó h ordítok(főleg a tehetetlenségtől).Kérem én szépen is,de aztán mindig kitalál vmit.A legújabb h lefekvés előtt elmegy kakálni.Persze h húzza az időt.Fél óráig ül a wc-n,persze kaka nem jön,csak néha.A zokniját is rákiabálom,mert míg én 2 zokniban vagyok,ő puciláb,nem hiszem h nem fázik!!Kérem h ha beteg v fáj a torka,ne hajoljon a kicsihez.Elfordulok,mire visszanézek 2 pillanat múlva,már az arcába mászott.Idegölő egy idő után azért ez.Bár inkább a kiabálás még mindig,mint h kékre-zöldre püföljem.
2011. okt. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, én is szoktam és igen, én sem vagyok rá büszke. :(

Van, hogy elszakad a cérna, amúgy is elég nagy a hangom, férjem már egy kicsi hangfelemelésnél is rámszól, hogy ne kiabáljak. Igyekszem áttérni inkább arra a módszerre, hogy büntetek, de nyilván nem akarok mindenért, de ha már sok kicsi rosszat csinált, akkor büntetés, vagy ha egy hatalmas rosszat csinált, azután már jár büntetés. Elég katonásan hangzik, de valahogy meg kell fogni. A büntetés alatt olyat értek, hogy következő nap nem kap túró rudit például. Vagy bevezettük a büntiszéket, arra rá kell ülnie pár percig. Vagy például valamelyik hőn szeretett játékát elveszem és nem játszhat vele x ideig. 3,5 éves kislány anyuja.

2011. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem minden családban előfordul a hangos szó, hisz nem vagyunk gépek! Nekem lassan 5 éves a fiam és sokszor nagyon nem bír magával. Azzal akaszt ki a leg jobban mikor a 1,5 éves kishugát bántja, piszkálja.
2011. okt. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Emberek vagyunk mi is, és természetes szerintem, hogy időnként rákiabálunk a gyerekünkre! Nálam is többször elszakad a cérna, főleg ha a tesóját ütögeti, vagy direkt rosszalkodik, feláll pl. az asztal tetejére.... inkább egy hangos kiabálás, mint egy lábtörés legyen a vége.
2011. okt. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam, és általában utána megbánom, de például tegnap kétszer majdnem kirántott magával az úttestre, pedig mondtam, hogy mos megállunk, mert jönnek az autók.

Tegnap egyébként jött a hidegfront.

2011. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 éves fiam ma volt kibírhatatlan. Általában nem "rossz" gyerek, de vannak alkalmak, amikor olyan szinten szívja a véremet, hogy este már hulla vagyok, és alig várom hogy elaludjon végre, és legyen vége már a napnak, és legyen végre pár nyugodt órám, mielőtt én is elalszok.

Ha valamire azt mondom hogy NEM, elkezd sírni, hisztizni, és ordít hogy DE, taknya-nyála folyik. Ugyan ez van, ha valamit megtiltok. Pl. segített palacsintatésztát kikeverni, én a robottal, ő meg adagolt. Már vagy 1.5 liter masszánk volt, de még mindig öntögette volna bele a hozzávalókat. Szóltam neki, hogy már nem kell több semmiből, mert lassan annyi tésztánk lesz, hogy 1 hétig palacsintán élünk, és egyszerűen nem értette meg. Bömbölt, toporzékolt, ordított, stb. Pedig előtte 1 órán keresztül ő is főzőcskézett a kis asztalkáján. Próbáltam elterelni hogy játszunk, úgyis pihentetem egy picit a hűtőben a cuccot, de egyszerűen nem hagyta abba. A 3. "helyzetismertetés" után már elfogyott a türelmem, és én is ordítottam vele. Erre még jobban bőgött.

És ma egész nap harcoltunk egymással.

És nem egyszer hozta ki belőlem az állatot...

Ráadásul nem aludt délután, másfél órát szórakoztunk az altatással. Én baromi fáradt voltam, gondoltam alszok vele, de nem tudtam elaltatni, pörgött ezerrel. Estére már olyan voltam, mint a lyukas zokni. Mondtam is a férjemnek (nem volt itthon nap közben), hogy nem tudom hogy fogom ezt tovább bírni. Egyszerűen kiborít, és sokszor már ott vagyok, hogy legszívesebben megütném. Este kitalálta, hogy kukactésztát (spagettit) akar enni vacsira. Még örültem is neki, mert nem nagyon evett nap közben, csak 2 palacsintát. Megmelegítem neki a tésztát, erre meglátta a hűtőben a joghurtot, már nem kellett a tészta, mert joghurtot akar enni golyókkal (gabonapehely). Ebédnél ugyan ezt csinálta, megmelegítette a ragulevest, mire enni kellett volna, már nem kellett, mert kakaózhatnékja volt. És ha nem akarok adni neki, mert igenis normális kaját egyen, megint csak ordít. Kiakaszt!

Ja, és ilyenkor jön utánam, nem hagy békén, húzkodja a nadrágomat, és folyamatosan tutul.

Este már ott tartottam, és mondtam is neki meg a férjemnek, hogy ha nem hagy békén, fogom magam, itthagyok mindent, és elmegyek fejet kiszellőztetni, mert felrobbanok, vagy összeomlok, vagy nem is tudom...

A kritikus napok, amik amúgy nem tudom mitől ilyenek, borzasztóan fárasztóak. Egy-egy nyugodtabb nap tiszta felüdülés.

2011. okt. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!