Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Adnátok olyan sütireceptet,...

Adnátok olyan sütireceptet, ami nem tartalmaz allergén élelmiszert? Oviba kell.

Figyelt kérdés
Fiam szülinajára vinnék be az oviba süteményt,de szinte semmit nem tehetek bele, mert vannak allergiások rendesen(tej,tojás,szója,tartósítószer,liszt). Tanácstalan vagyok.
2011. okt. 14. 12:25
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Mogyoró és diófélék jöhetnek.
2011. okt. 14. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz mindenki kedvére tenni. Aztán még ott van hogy ez azt nem szereti a másik meg amazt.


én kétfélét sütnék. egyet tejmentesen egyet meg lisztmentesen.

2011. okt. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
csinálj valami olyat ami babapiskóta alapú, az annyira kevés tojást, tejet tartalmaz hogy nyugodtan ehetik a gyerekek hiszen már kisbabák is kaphatnak.
2011. okt. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mogyoróalleria is van, bele lehet halni 5 perc alatt.

Nincs olyan süti, amiben sem tojás, sem tej, sem liszt nincs.


Ha mégis kell ilyet vinned, mondják meg, mi legyen az és adjanak receptet... A feladatot kiosztani könnyű, csak éppen lehetetlen végrehajtani.

2011. okt. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

*nyugodtan ehetik a gyerekek hiszen már kisbabák is kaphatnak


Ez most vicc volt?

A kisbaba is akkor kaphat, ha nem allergiás. Aki allergiás, nem kaphat, mert hasmenés és bélgyulladást okozhat már az is, amikor az van ráírva egy termékre, hogy "nyomokban" tartalmazza.

2011. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott, a lisztre és a tejre tudok alternatívát: kukoricaliszt (gluténmentes) és zabtej vagy kókusztej.
2011. okt. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

De azt nem tudom, hogy a zabban van-e glutén. A kókusztej biztosabb, viszont nem túl jó az íze, de kókuszos receptben nem lehet annyira érezni.

Csinálnál valami tojás nélküli tésztát, nem tudom, hogy, de hátha segítenek, kukoricalisztből, és rá egy kókuszkrémet kókusztejből, cukorból, kókuszreszelékből, de nem tudom, mivel lehetne süríteni, talán liszttel azt is, de passz. A tetejére meg kerülhetne ananász(befőtt) vagy banán, az illik a kókuszhoz.


Még csokit se biztos, hogy találsz megfelelőt.

2011. okt. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos tojás nélkül eléggé nehéz sütit készíteni a liszt helyett mehet a rizsliszt!Abban nincs glutén de a gabonafélékben van!Tej nélkül is még lehet vízzel nem olyan finom de nem rossz!Sajnos nem tudok másban segíteni!
2011. okt. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Lehet egyáltalán házi sütit bevinni, mert én úgy tudom nem! A mi ovinkba csak bolti címkézett dolgokat lehet vinni szülinapozásra, külön felhívták a szülők figyelmét!
2011. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Vizes piskótát sütnék (8 ek rizsliszt + 1 cs sütőpor, 8 ek víz, 8 ek cukor) Nem fog nagyon feljönni és nem lesz szép sárga a tészta. Esetleg reszelnék bele répát, egyrészt higy szebb színe legyen, másrészt meg hogy kicsit kevésbé legyen száraz, mert a rizsliszt sztem törékenyebbé tenné a sütitésztát.

Főznék rá egy jó sűrű tejberizst (víz helyett vennék hozzá egy doboz laktózmentes tejet kb 300 ft), és langyi állapotában belekevernék egy csomag habfixálót v zselatint előírás szerint elkészítve.

rálapátolnám a tésztára és hagynám megdermedni rajta.

ezután megpakolnám meggyel v málnával és a gyümölcs levéből + zselitnból főzött cuccal leönteném

jó pár órára behűteném.

Még külön jó is, hogyha nem túl magas a piskóta, mert mire megpakolom a minden egyébbel, elég magas lesz úgyis. LEhet, hogy elve felszeletelve vinném be az oviba, hogy ne ott kelljen bajlódniuk a dadusoknak vele...


olyat nem fogsz tudni készíteni (élvezhető minőségű és állagút), ami null-adalékos alapanyagokból készült. Írd le pontosan, hogy mit tettél bele, olvassa át az óvónő és aki nem eheti, az nem kap.

ennél többet nem tudsz tenni szerintem


Vagy vegyél egy doboz laktózmentes fagyit, főzz almakompótot, esetleg ha sok időd van, akkor keresgélj spec diétás recepteket a neten...

2011. okt. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!