Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti mit szóltok ehhez?

Anyukák! Ti mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

Párom a vita hevében azt mondta, hogy örüljek hogy nem jelent fel, mert elköltöm a gyerek pénzét... (gYEs) mivel van hogy magamnak is veszek belölle valamit.. kaja ruha..stb.. lányom csinosan öltözik, mindene megvan..párom szerint azt a pénzt a gyerek kapja, ÉN NEM DOLGOZOK MEG ÉRTE!!

Mikor kicsi volt a lányomm,soha nem kellt éjjel fel hozzá, egyszersem.. egészségesen, a 3 éves gyerekre nem vigyázott 1 napot.. és kérdezi miért anyás?, nos én összecsomagoltam és otthagytam.. még egedül is jobb mint egy nulla emberrel.. dolgoztam gyes alatt néhány órát, dédivel volt addig a gyerköc, pénzt ugyanannyit vittem haza mint ő.. egy percig nem tartott el..csak nekem termésetes volt, hogy kaját családnak főzzem hisz azok voltunk.. megkorát tévedtem...

mit gondolhat milyen ember az ilyen???anyukák ti hogy gondoljátok, én azt gondolom, hogy ha a gyes elmegy a megélhetésre, ill. néha anyuka magára is költ belölle(csak szükséges dolog, nem luxus, ruha kaja) az normális, hiszen azért én mint anya megdolgozok, nevelem gondozom a lányom.. ILYEN ALAPON A BETEG EMBERT ÁPOló személy ápolási díjat kapja meg maga a beteg???

nem értem ezt.. milyen ember az ilyen aki ilyet mond. szíven ütött....hisz a családért minden feladtam.. mindig csak kb..20-dik voltam a sorban, mindenkit magam eléhelyezve és ilyet mond???


2011. okt. 14. 13:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hú nagyon kiidegelt a volt férjed.

habár én még kukin is rugtam volna.


Amúgy szerintem a gyes, gyed annak jár aki dolgozott. ezt a biztosításból fizetik, és aki biztosítva volt az kap ilyet.

De ha már nem éltek együtt akkor honnan tudja hogy mire költöd a gyest, egyszerüen mondod neki, hogy a gyerekre. gondolom nem úgy van hogy gyes csak gyerekre, fizetés csak magamra.

2011. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A férjem soha nem mondana ilyet. Tudja, hogy a gyereknevelés nem csak láblógatás, és a pénzünk mindig közös volt. Soha nem volt tiéd-enyém-gyereké, illetve ezt nem vágjuk egymás fejéhez. Arra költjük, amire kell, közösen.

Szerintem már nem szeret téged és ezért mondott ilyen ostobaságokat. Én is meguntam volna és otthagytam volna.

Sajnálom, ami történt veled!

2011. okt. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
nem értem igazából ... természetes, hogy a gyerek szükségletei az elsők!!! minden körülmény között.. de ilyet igy kimondani, ez egy.. hu..nem irom ki mert kitiltanak.. anyaként nekem már nem lehet igényem.. a fizetésemet tegyem a számlára a gyereknek?? akkor miből élünk??? hozzátenném, hogy amugy van a lányomnak számla nyitva havi utalással rajta..de kedves apuka még egyszer nem utalt rá..
2011. okt. 14. 13:26
 4/16 A kérdező kommentje:
MÉg jó is hogy ilyeneket mondott, könnyebb volt lezárni..csak muszály volt kiirnom magamból..köszi a válaszokat.
2011. okt. 14. 13:27
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia! Hát nagyon sajnálom hogy pont egy ilyen palit fogtál ki! Jól tetted hogy elhagytad!

Nálunk sem volt soha pénzmegosztás, ki mennyit kap és mire költheti!Az én férjem se mondana soha ilyet, az tuti!

Nem irigyellek az biztos! De így jobb lesz neked is a lányosnak is!

2011. okt. 14. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Szerintem igenis megdolgozol érte!Csak páran úgy gondolják a gyereknevelés nem munka!A gyes meg a családi kb:37 ezer de jó lenne ha mindenki tudna ennyit költeni csak a gyerekre! :)
2011. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Most engem is felhúzott a férjed, pedig nem is ismerem.

Ezt azért mondhatta, mert kínjában nem tudott mit a fejedhez vágni. És jól tetted, hogy otthagytad, nem is ez az 1 mondat, csak ez tükrözi, hogy milyen lehet a felfogása.


Akkor amit a gyerekek után kapok, gyed, családi, árvaellátás, azt fillérre pontosan a gyerekekre kellene költenem? A gyed, gyes azért van, mert pici babával vagy otthon, így nem tudsz dolgozni, ezért adja az állam neked.

Én sosem számolom, melyik pénzből van a ruha, a kaja, sőt van, hogy a csekket az árvaellátásból adom fel. Akkor én egy utolsó bűnöző vagyok???


Bocs, de még ideges vagyok, mert elolvastam még egyszer, amit írtál.

2011. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nagyon jól tetted, hogy otthagytad!!

És igen, mi anyukák, akik otthon vagyunk a gyerekkel, gyerekekkel, éppúgy dolgozunk. Itthon. Nincs főnökünk ugyan, de dolgozunk. Mert el kell mosogatni, elpakolni, száraz ruhákat behajtogatni, mosni, felmosni, főzni, gyereket ellátni....stb.

Nem is értem a 21. században hogy létezhet egy ilyen begyöpösödött agyú ember? Bocsi, hogy ezt írom, csak nagyon felháborít ha minket anyákat "leírnak" hogy semmit se csinálunk, de azért legyen glanzban az egész lakás+ főzve is legyen, és persze a gyerek se bömböljön.

2011. okt. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
csak azért tudott ilyet mondani, mert nem tudja mi munka egy gyerköc nevelése.. melette háztartás, mindennap főtt kaja,és néha ugye munka.. köszi, hogy nem csak én érzem nagy melónak gyerköcöt nevelni.
2011. okt. 14. 13:36
 10/16 A kérdező kommentje:
csak azért tudott ilyet mondani, mert nem tudja mi munka egy gyerköc nevelése.. melette háztartás, mindennap főtt kaja,és néha ugye munka.. köszi, hogy nem csak én érzem nagy melónak gyerköcöt nevelni.ami áldott ugyan, de azért nagy..
2011. okt. 14. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!