Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Mit csináltok akkor...

Anyukák! Mit csináltok akkor ha nem egyezik a véleményetek Apával?

Figyelt kérdés
Nálunk van olyan, hogy a gyerek előtt is elmondjuk egymásnak még akkor is ha tudjuk, hogy ez nem minden esetben szerencsés. Ti hogyan oldjátok meg ezeket a helyzeteket?
2011. okt. 14. 21:17
 1/7 mus musculus ***** válasza:
Az én szüleim is így csinálták és a végén olyannyira elfajultak a dolgok, hogy anyázás, köcsögözés, sőt verekedés lett a vitából. Ha ti civilizáltabbak vagytok és képesek vagytok megtartani a normális hangnemet, teljesen rendben van a dolog.
2011. okt. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi angolul beszélünk akkor, hogy a gyerek ne értse.
2011. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
ilyen eset még nem volt,egy két apróság kivételével,mit ehet még,mit adj rá stb.de papa maximálisan megbízik bennem,és mivel ismerjük is egymást,igy nagyjából tudjuk,meg is beszéltük az alapvető nevelési elveket.a gyerek elött SOHA nem vitatkoznék,olyan már volt,hogy apa olyan hangnemben szólt hogy nekem az nem tetszett,és az ok sem,de amikor elment a gyerek azt elmondtam,megbeszéltük és ennyi.
2011. okt. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekek előtt soha nem szállunk szembe egymással, utána pedig leülünk és megbeszéljük felnőtt emberek módjára. Érvekkel, kompromisszumokkal mindent el lehet intézni.
2011. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,


gyerek előtt soha!! természetesen előfordul, hogy nem egyeznek az elveink, de olyankor megvárjuk, amíg Ő nem hallja és akkor beszéljük meg!! akár mennyire is nem értek egyet a Férjemmel nem degradálom azzal, hogy lehúzom a tekintélyét a fiunk előtt!! és ezt fordítva is elvárom!!

nem tanácsos ezt a kicsik előtt lefolytatni!!


Ági

2011. okt. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha angolul beszélsz, akkor a gyerek nem fogja vágni, hogy vitatkoztok?! És a szituációból nem lesz nyilvánvaló, hogy miről? Mondjuk egy kétévesnek talán nem, de egy ötévest ezzel már nem lehet átverni.

Szerintem lényeges dolgokban nem szabad egymásnak ellentmondani a gyerek előtt. Inkább segítsünk egymásnak: "fogadj szót apának!" aztán ha a gyerek alszik, akkor intézzük az áláspontok közelítését!

2011. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A vita nem egyenlő a veszekedéssel. Ha angolul beszélünk, akkor nem érti, hogy pl. szerintem apa ne cseszegesse már a gyereket értelmetlen dolgokért. Ez még nem veszekedés, de nyilván nem mondanám a gyerek előtt, mert akkor apa tekintélyét lerombolnám. Ilyenekre gondoltam. Veszekedni nem nagyon szoktunk amúgy sem, a gyerekek előtt meg pláne.
2011. okt. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!