Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A gyerekeknél mennyi idős...

A gyerekeknél mennyi idős korig mérjük a lázat 38 foktól? Mikortól mérjük 37.5-től, mint a felnőtteknél?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 21:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Már felnőtteknél is 38-tól van. Ez egy pár éve változott, mert rájöttek a dokik, h a test jobban dolgozik a kórokozók ellen, ha hagyjuk egy kicsit melegedni. Ezért van az, h felnőttnél is csak 38 felett ajánlott a lázcsillapítás.
2011. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

37,5 fölött csak hőemelkedés van. 38 foktól láz.

Bármilyen életkorban.

2011. okt. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez most nagyon meglepett! Régóta úgy tudtam hogy 37.5-től van láz. Talán mert alig voltam beteg.

Köszi a felvilágosítást. :-)

2011. okt. 15. 21:57
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Láznak 38 felett hívjuk.

Viszont sok felnőtt szervezete érzékenyebb a hőemelkedésre is.

Nekem ha már 37 fölött van a hőm, akkor nagyon rosszul tudok lenni, magas lázam meg gyakorlatilag nincs. Az utóbbi 10 éveben talán egyszer volt... Viszont én hőemelkedéssel már "beteg vagyok".

2011. okt. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó

Nem csak a felnőttek érzékenyek a testhőmérséklet változásra. Lázgörcsről hallottál már? Tipikus gyermekbetegség.

2011. okt. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

38 fok fölött van csak láz, felnőttnél, gyereknél egyaránt.


Nemrég olvastam egy cikkben, hogy a legújabb kutatások eredményei alapján a lázcsillapítás küszöbe feljebb , mert bizonyították, hogy a túl korai lázcsillapítás többet árt mint használ. Ha megtalálom a cikket, szívesen belinkelem, gyerekorvosoknak szóló ajánlás volt).


Hőemelkedés is váltzozott, 37,2 alatt normális.

2011. okt. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Még kiegészíteném azzal is, hogy lázat 38,5 felett érdemes csak csillapítani.
2011. okt. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Na, engem is megleptetek ezzel a változással... De hát a lázmérőkön is úgyanúgy van még a piros csík, nem?

Egyébként nekem tegnap volt 37,7 a hőm és totál ki voltam bukva, mert én sem szoktam lázas lenni - bár ezek szerint tegnap sem voltam. :-)

2011. okt. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!