Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Olyan gyerekeknél, akik már...

Olyan gyerekeknél, akik már szobatiszták, de a kakihoz még pelust kell adni rájuk, mikor várható, hogy minden a vécébe menjen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 18. 08:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk eltelt pár hónap. Először jött a bili (tök utáltam:), aztán egyik pillanatról a másikra közölte, hogy ő nagylány, és a vécébe kakil. Még a vécéajtót is rá kell csukni, amíg nem végez:)
2011. szept. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
23%
Ilyen gyerek nincs. aki szobatiszta az a wc-be vagy a bilibe végzi minden dolgát....
2011. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nincs igazad, kedves előző. Attól még szobatiszta, hogy néha pelenkába kakil, feltéve hogy előtte szól, és ő kéri a pelust.

Máskor inkább a feltett kérdésre válaszolj. ;)

2011. szept. 19. 17:38
 4/14 anonim ***** válasza:

az én fiam 2,5 éves mindig szól a pisinél és a kakinál de csak pelusba hajlandó kakálni ha nem adok rá akkor vissza tartja....

és ez azóta megy mióta elkezdett szólni hogy kell.

nagy ritkán előfordult a bilibe a kakilás...

nekünk már vagy 3 hónapja így megy

jó lenne ha leszokna róla....


de miért? félnek kakilni? vagy miért kell hozzá a pelus? ezt mondja meg valaki

2011. szept. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ez annyira érdekes! Képzeljétek az én gyerekemnél fordítva volt eleinte! A pisi a pelusba ment, a kakinál csak a Wc.be volt hajlandó. Most már megoldódott magától, már minden a Wc.be megy. 2,5 éves.
2011. szept. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Elfelejtettem, hogy nálunk kb.2 hónap alatt lezajlott a szobatisztaság mizéria. Mondjuk még annyi van, hogy alváshoz pelusozunk. :O Azt nem tudom hogyan tovább bár ezt is magától csinálta, Ő akarta, kérte a Wc-t.
2011. szept. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Lányom 3,5 éves volt, amikor végre bilibe kakilt. Már Ovis volt, de ez nem jelentett gondot, mert mindig otthon intézte. Én megvártam, amíg magától elhagyja a pelust. Egy ideig próbálkoztam ezzel-azzal, de mivel szorulásos amúgy is, nem vezetett semmi jóra. Egyik nap azt mondta, bilibe kakil, és onnantól nem kellett több pelus.

(Napi egy pelust meg anyagilag is ki lehetett bírni, főleg hogy inkább két naponta volt széklete)

2011. szept. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

21:17 vagyok még

Most olvastam végig.

Egy pszichológusnővel beszéltem erről először, de azóta több szakkönyvben is olvastam, hogy a gyerkőcök a székletet saját testrészüknek tekintik, és ezért nehéz "megválni" tőle. Illetve egyesek félnek attól, ahogy eltűnik a WC-ben. Pl. nem értik, hogy anya hihetetlenül örül neki, aztán akkor miért "tünteti el"? És még megfogni se lehet...

Hát ilyesmi. :o)

2011. szept. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 történetem is erre:

1, Keresztfiam: 2,5 évesen szobatiszta lett, de kakilni CSAK pelusba. Semmivel nem tudtuk rávenni, hogy a wc-be kakiljon. 3 év 6 hónaposan volt hajlandó wc-be végezni a dolgát!


2, Unokaöcsém: 3 évesen lett szobatiszta, szintén kakilni CSAK pelusba. Van 3 bilije, 2 wc szűkítője, de csak porosodnak!Most elkezdte az óvodát és reméljük az óvodában ráviszi a kényszer és az lesz a mérföldkő! Próbáltuk, úgy, hogy nem kapott pelust, de akkor visszatartotta 3 napig és a 4. nap iszonyatos szenvedések közepette sikerült csak megkakiltatni (már savanyúságot adtunk neki tejjel meg szilvával)!Még egy ilyet nem akarunk!!!!

2011. szept. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kisfiam novemberben lesz 3 éves. Àprilisban került le a pelus, bili mem kellett egyből wc. A kaki volt az első ami ott landolt. De azóta csak a pisi megy a wc-be. Ha kakilnia kell szól hogy anya engedj kakálni ne zavatj. És kisgatyába megy. Ha ráültetem a wc-re visszatartja. :-( volt már minden: kèrtem, leszidtam, ajándékot ìgértem, szó nélkül hagytam. Semmi nem használ. :-(
2011. szept. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!