Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A keresztelés felnőtteknél...

A keresztelés felnőtteknél ugyanúgy zajlik mint gyerekeknél?

Figyelt kérdés
egyáltalán hogy történik,mit csinálnak,mennyi idő...stb,minden érdekelne.Fiamat januárban szeretnénk megkeresztelni,akkor lesz féléves,de előtte szeretnék én is megkeresztelkedni,vannak keresztszüleim,csak hivatalosan nem vagyok megkeresztelve,csak névadóm volt,de most mielőtt a fiunkat megkereszteljük,szeretnék én is.Minden érdekelne hogy zajlik,kell e fizetni,bármi...köszönöm.
2010. nov. 13. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyházban szeretnéd?
2010. nov. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
azt még nem döntöttem el,mik a különbségek,vagy mikben más?Melyiknél mi a"szokás"?
2010. nov. 13. 20:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell fizetni keresztelőért sehol, tudtommal.


A felnőttkeresztség bizonyos tanulási folyamattal is együtt jár, hiszen itt már te teszel hitvallást és te kéred a keresztséget, te teszel ígéretet, nem pedig a nevedben a szüleid. javaslom, keresd fel azt a papot, akit kigondoltál, és kérdezd ki alaposan. A felkészülés akár hónapokat is igénybe vehet.

2010. nov. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ezt nem is gondoltam volna hogy ilyen bonyolult,és hosszadalmas...
2010. nov. 13. 20:14
 5/10 anonim ***** válasza:

A katolikus egyházban a keresztségre jelenleg a hivatalos felkészülési idő két év.

Persze mindig lehet találni olyan papot, aki valahogy áthágja a szabályokat...

Elvileg a fiadat is csak akkor lehet, ha a szülők meg vannak keresztelve, de ez alól is jócskán van kivétel.


Egyébként maga szertartás ugyanúgy zajlik. (Én is 15 évesen keresztelkedtem, és a gyerekeim is meg vannak... :o)


A többi felekezetről nem tudok pontosabbat.

2010. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Mivel a keresztség nem dísz, nem divat, hanem komoly döntés, életre szóló elköteleződés Krisztus és az ő Egyháza mellett, ezért nem is helyes, ha félvállról veszik. Ha a keresztség neked nem ezt jelenti, hanem csak szokást, akkor nem javaslom, nert nem őszinte dolog. A gyermekedet semmi hátrány nem éri, ha nem keresztelik meg pici korában, felnőttként majd ő maga kérheti a keresztséget, ha fontos neki. Szerintem jobb így, én is felnőttként tértem és keresztelkedtem meg.

2010. nov. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A keresztség feltétele:

7 év alatti gyermekeknél

- a szülők, illetve legalább egyikük, vagy az, aki törvényesen helyettesíti őket, beleegyezzék

- megalapozott remény legyen a gyermek katolikus vallásban való nevelésére


7. életévet betöltött nagyobb gyerekek és felnőttek

- maguk (is) kérik a keresztség kiszolgáltatását

- megfelelő előkészítésben részesültek (katekumenátus)

Felnőttek és 7. életévüket betöltött gyermekek keresztségre való felkészítésekor az Oltáriszentség vételére, 13-15. életév betöltése esetén általában a bérmálásra is felkészítik a jelentkezőket.

Keresztségre jelentkezni személyesen lehet a plébániairodán vagy a plébánosoknál.


Menete gyereknél:

[link]


Felnőttnél:

www.plebania.net/img/hittanterem/.../0_Felnőtt%20keresztelés.doc

2010. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1-3 vagyok:

a szertartás egyébként így zajlik:

[link]

De szokták a szentmisébe is belehelyezni, akkor a prédikáció után van a szertartás, utána meg megy tovább a mise a szokott rendben.

2010. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek.Én nem divatból,vagy ilyesmiből szeretném hogy megkereszteljenek,de sajnos nem én tehetek róla hogy szüleim nem tették meg.A fiamat mindenféleképpen megfogom kereszteltetni,nagyon szeretném.Annak már utánakérdeztem,hogy az nem feltétele hogy a szülők meglegyenek keresztelve,anélkülis megkeresztelik a gyereket,még házasnak se kell lennünk.
2010. nov. 13. 20:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Részleteket,hivatalos dolgokat nem tudok,csak arra emlékszem,(11 éves voltam),h főlé kellett hajolni a szentelt víz tartónak(nem tudom a pontos nevét),a hajamat hátrasimítottam,a pap pedig a homlokomra csurgatta a vizet.Nem mise alatt volt,külön szertartás volt,római katolikus egyház keretein belül.
2010. nov. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!