Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A 17 hónapos lányomnak 16...

A 17 hónapos lányomnak 16 foga van és nem hajlandó rágni. A pépes kaja nem kell neki, ami kicsit darabos attól fuldoklik. Hogy tudnám rávenni, hogy rágjon?

Figyelt kérdés
Próbálkozok puha dolgokkal (tejszelet),azt szétnyomja a nyelvével és lenyeli. Ha kiflit haraptatok vele 2-3 percig a szájában tartja amíg elázik,hogy csak le kelljen nyelni. A gyerekorvos azt mondja ne erőltessem. 17 hónaposan 9300g,kis soványka. Mit adjak neki,amit megrágna?
2011. okt. 16. 20:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell erőltetni. De ez egy új dolog, úgy értem előtte rágott? Nem lehet hogy egy foga jön (pl rágófog) amiért nem akar rágni?

Amúgy a sültkrumpli szinte minden gyereknél bejön. Igaz ha nem akar rágni akkor azt is eláztatja.

Ne aggódj, lehet ez egy "időszakos dili" és később más lesz.

2011. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltatnám. Nem hiszem, hogy 17 hónaposan ez csak hajlandóság kérdése lenne. Nem lehet, hgy a nyelőcsövével van valami baj? Ne legyen így, de ez elég fura. De a doki is, aki ilyet tanácsol. 17 hónaposan a lányom már egy "lovat megevett" ugyanennyi foggal!!!
2011. okt. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Sajnos nem időszakos,eddig sosem akart még rágni.Van 1-2 fog,ami még növekszik,de mindegyik át van szakadva,nem piros és nem dörzsöli.Ezért nem gondolom,hogy fájna neki. Sajnálom szegénykét,hogy ilyen kis vékonyka.
2011. okt. 16. 21:19
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen,talán az lesz a legjobb,ha megnézetem neki. A doki vigasza elég sovány,hogy most is van olyan gyereke,aki 3 évesen sem akar rágni,ezért nem veszik be az oviba. Én nem szeretném,ha idáig fajulna. Köszönöm a válaszokat!
2011. okt. 16. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!