Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is aggódott ez miatt? Mi...

Más is aggódott ez miatt? Mi lett a vége?

Figyelt kérdés

a gyed lejárta után vissza kell mennem dolgozni, mert nem tudnánk megélni a gyesből. a lányom ugye ekkor 2 éves lesz, bölcsis-korú. viszont én nem fogom bölcsibe adni, mert úgy gondolom jobb egy ilyen korú gyereknek ha egy szerető rokon foglalkozik vele, mint egy gondozónő, akinek még 15 másikra is figyelni kell. (óvodába természetesen majd fog járni)

amitől félek az az, hogy amit szépen kialakítottam nála szokások, semmivé fognak foszlani az új helyzet miatt. gondolok itt pl az alvásra: egyedül alszik el, nem kell ringatni, vagy mellé ülni, csak otthagyni a kiságyba. a mamánál eddig sose akart aludni. az nem is zavarna ha eztán se akarna (elég talpraesett a mama, meg fogja oldani), de attól félek, hogy majd otthon is fog próbálkozni ez ügyben. vagy az otthon kialakított dolgokon nem akar majd változtatni?

biztos rossz lesz ez neki, de vajon mire számítsak szerintetek?

elsősorban tapasztaltabbak válaszaira vagyok kíváncsi!


2011. okt. 17. 15:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a szokások miatt aggódsz leírom, hogy a dackorszak miatt is, meg egyébként is azok nagyrészt borulni fognak, de nem is a dac miatt, hanem mert 2 éves korTÓL válik éretté ilyen rendszerekhez.

Illetve mindenkinél máshogy "működik" egy gyerek. Ha a mama kevésbé követeli meg ezt, ráhagyja, hogy "akkor ne aludj", nem is fog aludni, míg otthon igen. Nálunk legalábbis ez volt/van.

De akkor már igen, inkább a mama. ha meg tudjátok oldani, nagyon jó lehetőség!

2011. okt. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én pont emiatt adtam kislányomat anno bölcsibe.Ott megvan a rendszer,biztos,hogy nem rontják el.Na meg nálunk két nagyszülő is van,ill. anyósomék el is váltak,így háromfele kellett volna varriálni,mert mindenki segíteni szeretett volna.Lehet,hogy nem hiszed,de ez a fajta segítség mindig csak zűrt okoz nálunk.Egész egyszerűen három féle képpen nevelték volna a gyerekünket.
2011. okt. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy nagyira gondol szerintem a kérdező, nem kézről-kézre járna a pici gyerek! :)

Egyébként nekem csak jó tapasztalataim vannak ezzel, pedig anyósom nem egy következetes nagyi. De mégsem borult a világ nagyon. Itthon tudja a szabályokat, és ez a lényeg.

2011. okt. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
igen, csak egy nagyira gondolok:)
2011. okt. 17. 15:29
 5/5 A kérdező kommentje:
és ti akik a nagyira bíztátok milyen műszakba dolgoztatok? mert ha pl nekem is meg a páromnak is hajnalra kell menni, ott kell éjszakára hagynom őt:( ez zavar a legjobban. meg persze hogy nem a szomszédba laknak és délután elég fárasztó volna nekem az út odáig meg vissza (amit attól még megteszek majd minden nap) és az együtt töltött idő se volna így sok:(
2011. okt. 17. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!