Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van értelme angol órára...

Van értelme angol órára járatni 4 éves kisgyereket?

Figyelt kérdés
Amit most tanul rögzül annyira, h később is hasznosíthassa?
2011. okt. 17. 17:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%

nincs

Szakemberek szerint 8 éves kortól érdemes elkezdeni az idegennyelv tanulást.


Kivéve, ha valamelyik szülőnek a másik nyelv az anyanyelve, akkor hamarabb, de akkor sem tanfolyamon, hanem a másik anyanyelvű szülőtől, természetes közegben, élethelyzetekben.

2011. okt. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%
tényleg csak akkor érdemes ha a gyerek otthon is hallja az adott nyelvet. többre mész ha veszel egy angol nyelvű dvd-n mesét és azt nézi.
2011. okt. 17. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%
Nincs értelme. A gyerekek tanítását 6 éves kor előtt nem ajánlják, idege nyelv tanulását pedig csak 8 éves kor körül.
2011. okt. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%
Ebben a korban még csak játékos foglalkozások vannak, mondókáznak, énekelnek, táncikálnak. Ettől nem fog megtanulni angolul, még az alapokat sem, pláne mert gondolom csak heti 1-2 alkalomról lenne szó. Viszont ismerkedik, szokja a nyelv ritmusát, dallamát, hangzását, a játékosság miatt kellemes érzések kötődnek hozzá, így kisebb lesz az ellenállás amikor kötelezően kell majd tanulni. Ártani biztosan nem ártasz vele, azzal együtt hogy nagy eredményt nem szabad várni tőle.
2011. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
sajnos iskolás kor előtt abszolút semmi értelme, csak nagyon jó üzlet... (nyelvtanár vagyok)
2011. okt. 17. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
A tanfolyamot nem tudom, de en angol nyelvu oviban vagyok tanar. Mi csak angolul beszelunk hozzajuk. Ez a kicsik masodik, harmadik idegen nyelve. Tobbseguk 1-2 honap alatt kommunikacios szinten beszel angolul.
2011. okt. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Én is nyelvtanár: semmi értelme.
2011. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem meg gyerekfüggő, a lányom imádja ha angolul tanítom és kéri is 2 és fél éves. Ha lenne pénzem én járatnám már csak azért is mert így újabb inger érné mivel még nem ovis. Amúgy ha megteheted akkor miért ne? Kárára nem fog válni.
2011. okt. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
ez egy nagyon jó üzlet. ha azt akarja valaki hogy a gyereke ismerkedjen a nyelvvel angol/német CD-t DVD-t vesz és kész. teljesen felesleges pénzt erre kidobni(még ha fel is veti a családot a pénz). én pl anno német óvodába jártam. semmi előnyöm nem volt azzal szemben aki 7-8 éves korában kezdte el a nyelvet. annyi hogy tudtam egy két dalocskát, meg köszönni. kb ennyi maradt meg. az iskolában azok akik akkor kezdték kb 1 hét alatt behozák az én tudásomat :D
2011. okt. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek 5 éves kor előtt még sokkal jobban elsajátítják az idegen nyelv dallamát, ergo jobb lesz a kiejtésük. De ennyi.

A lányom olyan oviba jár, ahol a csoportjukban van egy angol anyanyelvű pedagógus, aki csak angolul beszél a gyerekekhez, illetve van két ovis társa, akik csak angolul beszélnek.

3 éves, most szeptemberben kezdte az ovit, énekelget angolul dalocskákat, reggel nem csak magyarul, angolul is köszön, amikor bemegy a csoportba, kezdi megérteni az angol anyanyelvű ovónő kéréseit, megtanult pár szót, mondókát. Én a magam részéről nem várok sokat, nem gondolom, hogy ovi végére majd ki tudja, milyen jól beszél angolul, inkább szerintem csak természetessé válik számára az idegen nyelvi közeg és a kiejtése szebb lesz. Talán érzelmileg is kötődni fog valamelyest a nyelvhez, mert szereti magát az angol ovónőt is.

Így az oviban tetszik, hogy természetes környezetben, természetes élethelyzetekben találkozik az angol nyelvvel, de külön angolórára tuti nem hordanám, szerintem az csak egy újabb divat, amiért nagy pénzt legombolnak a szülőkről.

2011. okt. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!