Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, elfogadná...

Kisgyerekes anyukák, elfogadnátok-e a távmunka státuszt, ha a munkahelyetek felajánlja?

Figyelt kérdés

7:45-16:05ig van a munkaidőm a város másik végén. Kislányomat nyitásra viszem a bölcsibe 7re, ő a legelső mindig, a többiek csak 8kor kezdenek szivárogni. Így is mindig kések, 10-15percet naponta forgalomtól függően. Négy után elindulok, 5 óra mire elhozom őt, és mindig az utolsó 2-3 gyerek közt van szegénykém. Ő szerencsére szereti a bölcsit, nem sínyli meg a dolgot.

És itt a kérdés lényege: ha otthon maradok majd távmunkásként, nem fogok megint elszigetelődni a világtól? Most bejárok, csinosan felöltözöm, smink, kollégák, beszélgetés, jó hangulat. Ha otthon maradok nem lesz motiváció kiöltözni sem.

Igent mondtam, mert a gyerek az első, de most kicsit megijedtem. Nagyon rosszul viseltem az otthon létet, hogyan előzzem meg, hogy megint beforduljak???


2011. okt. 19. 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd.

Szerintem az egyetlenok arra hogy ne fogadd el az amit te is írtál, de ez olyan dolog amin másképpen tudsz segíteni!


Kolegákkal járj össze, barátokkal csináljatok gyakrabban programokat stb. ahol igazán szépen felöltözhetsz.

Ha olyan a munkád, esetleg szervezze havonta pár napot amikor mégis bemész, csak a kapcsolatok végett, stb..


Szerintem elképezstően szerencsés vagy,hoyg van lehetőséged távmunkára, és lehet hogy a gyerkőc jól elvan a bölcsiben, de 100% hoyg így te is nyugodtabb leszel és nek is jó érzés lesz majd hogy nem mindig ő az első és az utolsó.


Hogy a kérdésedre is válaszoljak, IGEN, én elfogadnám a távmunkát.

2011. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést. Én is óriási szerencsének tartom, pont a gyerkőc miatt.

Elvileg havonta kétszer be kell majd jönnöm, és szoktunk eljárni együtt a kollégákkal, de akkor majd szorgalmazom, hogy menjünk sűrűbben :)

És ha korábban el tudom hozni, könnyebben szervezünk délutáni programokat is, szintén kiöltözködési lehetőséggel. Persze ne gondoljatok gálaruhára, csak kis smink, egy magas sarok, ilyesmi :)


Még nem mondták biztosra a dolgot, most vezetik be a távmunkát a cégcsoportban, és a mi szakterületünk nem biztos, hogy részt vesz. De a kérdést már feltették és azonnali választ is vártak mert jön a nyomás felülről.

2011. okt. 19. 09:08
 3/4 anonim ***** válasza:

én is elfogadnám


minig utáltam azt hogy reggel fel kell kelni és bemenni f8-ra, ottülni 4-ig, ha van aannyi munka, ha nincs, aztán el is ment a nap


nem kell időre bajárni, azt csinálsz mellette, amit akarsz, nem ekll reggel felkelni előb, hogy beérj....

2011. okt. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

én távmunkában dolgozom. sajat magamnak csinaltam a munkát, csak hogy ne dilizzek be, neha forditok, meg tanulgatok.

ha tobb idom/kedvem van, tobbet csinalom, ha nem, akkor kevesebbet.


viszont nalunk van joves menes, ket-harom hetente maradunk itthon egy napra, tobbnyire felkapom a gyereket es viszem, es amiota ezt csinalom, egyaltalan nem erzem magam elszigetelve, es a gyerkocnek is jobban megvan a napi kilometere (foleg mivel terhes vagyok, es nagyon okos a fiam, megertette, hogy nem vihetem a nyakamban) (azelott allandoan ott lógótt :)).

sajnos anyagilag leterhelo (pl elmentunk az ikeaba, ami jo program, egy ora villamos, ebed - kettonknek itallal 2000 forint, meg vettunk egy patkanyt 350 ftert - egyora haza, isszonyat jol erezte magat a fiam is, és én is) (vagy elotte elmentunk bowlingozni, egy ezres a bowling, en nem ettem, egy ezres a kaja a fiamnak, hihetetlen jo elmeny volt mindkettonknek, tenyleg kikapcsolódás, dehat az is penz..ja a fiam 2.5 evesen 85 pontot guritott, melletunk levo lany 59et :)

kb decemberig fogom ezt csinalni, utana tul nagy lesz a pocim, meg szerintem penzugyileg se fogom birni, csak azert irtam le, hogy a gyerkoccel siman mehetsz ide-oda, es nem fogsz befordulni. a gyerekek nyitottak sokmindenre, szinte barhova elviheted, ami teged is kikapcsol

2011. okt. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!