Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba megy és még nem teljesen...

Oviba megy és még nem teljesen szoba tiszta a kisfiam, mi lesz?

Figyelt kérdés
3 éves a kisfiam, napközben már nyár óta nem kap pelust még a du-i alvásnál se. Így is néha bepisil. Nappal szépen elmegy magától a bilibe vagy a wc-re. Éjszaka pelus kell rá, mert különben bepisil. 2 hét múlva kezdi az ovit. Ha ott is bepisil alvásnál nem járhat majd tényleg? Ezt mondták. Mit csináljak????
2011. okt. 19. 10:08
 1/6 A kérdező kommentje:
1 hétig próbáltam, hogy nem adok rá pelust éjszaka és mindig bepisilt, nem nagyon érdekelte.
2011. okt. 19. 10:09
 2/6 anonim ***** válasza:
nem kell ágy tisztának lenni az ovi kezdéshez,az a lényeg hogy nappal szobatiszta,és a nappali alvázhoz se kell.ha meg néha baleset lesz az szerintem belefér.legyen elég váltóruha.
2011. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az éjszakai alvás azért nagyon más, mint a napközbeni, az nem 2 óra... Az, hogy éjszakára kell még pelus, egyáltalán nem gond, sőt, azt hiszem 5 vagy 6 éves korig is normális lehet. A délutáni alvást ettől még simán kibírhatja. A lányom 1,5 évesen már szobatiszta volt nappalra, az alváshoz is, de éjszakára csak 2,5-3 éves kora körül hagytuk el az "alvós bugyit" :)


Nem hiszem, hogy kitennék, ha bepisil egyszer-egyszer alvás közben. De ez biztos ovifüggő is. (a lányom csoportjában egyébként nem csinálnak ebből problémát az óvónők, az egyik kisfiúra simán húznak bugyipelust alvás előtt)

2011. okt. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az szerintem nem lehet hátrány, hogy éjjelre pelus kell.

A napközbeni alváshoz ne kelljen, hiszen akkor alszik az oviban. Az éjszaka az más tészta.

2011. okt. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akkor az éjszakai pelus elhagyását hagyjam rá? Várjam meg míg száraz nem lesz reggelre vagy ne adjak rá pelust és legfeljebb éjjel ágyat húzok meg átöltöztetem?
2011. okt. 19. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez nálam is dilemma. Nappalra szobatiszta a 28 hónaposom, de éjjelre még nem merem levenni róla a pelust.

Nekem azt mondták addig ne vegyem le, míg reggel száraz pelusban nem találom. Na de az én fiam olyan, hogy ha rajta van a pelus, akkor nem szól, hanem abba pisil. Reggel ezért szoktam gyorsan lekapni róla, különben a kakit is belenyomja.


Én éjszakára még hagynám a pelust. Lehet, hogy sok lenne neki a pelus nélküli éjszaka + az ovikezdés. De te ismered a fiadat.

2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!