Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megkésett beszéd? 23 hónapos...

Megkésett beszéd? 23 hónapos fiam, nem beszél. Persze a baba nyelven mondja álló nap meg állathangokat utánoz, meg hanglejtéseket meg mondja, hogy anya- inkább nyanya de nem beszél

Figyelt kérdés

mi a véleményetek? mikortól megkésett a beszéd?

köszönöm


2011. okt. 20. 14:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ne félj! Minden oké a gyerekkel! A fiam 2 éves múlt, Ő sem beszél csak 1-2 dolgot:-) A fiúk később érnek!
2011. okt. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

ó köszi

egyébként mindent megért

csak valaki azt mondta, hogy ilyenkor már rég beszélnie kellene, egyébként baj van:(

2011. okt. 20. 14:15
 3/12 Bigskorpio válasza:
Geszti Péter is későn kezdett beszélni, aztán milyen dumagép lett belőle!!!
2011. okt. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 ava87 ***** válasza:

3 éves kortól számít megkésett beszédfejlődésnek.

Különben az enyém sem igazán beszélt ennyi idősen, csak olyanokat, hogy hamm. Most négy éves, és be nem áll a szája, sőt, nagyon választékosan fejezi ki magát.

2011. okt. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

3 éves kortól kell aggódni. Ha közösségbe nem jár, akkor meg még kicsit később alakul ki neki szépen. Ugyanis megszokja, h te megérted, de meg fogja tanulni, h a gyerekek nem értik meg.

Geszti is 3 volt, mikor beszélni kezdett. Erről én is hallottam.

2011. okt. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon aranoysak vagytok első gyerek aztán parázok mindig:)
2011. okt. 20. 14:21
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is 23 hónapos, ő sem beszél még, de már sok szót mond. Igaz a legtöbbjét nem tökéletesen, 1-2-3 betű mindig eltér. Ő már bölcsibe jár, hát ott van olyan 2 éves gyerek, aki folyékonyan beszél. Én ilyenkor csak pislogok. Én nem gondolom, hogy ez megkésett beszéd, biztos vagyok benne, hogy 2-3 hónap múlva beindul, és lényegesen sokat fejlődik majd ugrásszerűen a beszédkészsége. Ne aggódj, még nincsenek lekésve. Csak ugye ilyenkor már annyira várja az ember, hogy beszéljen, én is így vagyok vele. Meg az üléssel is így voltam, meg a járással is így voltam. :)
2011. okt. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

minket 2 évesen továbbküldtek...

hallásvizsgálat, torna. pedig az enyém mondott 20-30 szót, de 2 évesen 50-nek min. kéne lennie.

nem azt mondom, hogy aggódj, de engem biztos nem nyugtatna meg, hogy gyk-n valaki azt írja: "nyugi, a fiúk..."

inkább kérdezd meg az orvost

2011. okt. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2 éves múlt a fiam, nem beszél, pár szót mond. Doki látta (2 éves státusz), semmi baja. Nem kell agyon rémiszteni az anyukát. Tényleg nem kell aggódni. A dokink is mondta, hogy addig, amíg megérteti magát, hogy mit szeretne, addig nincs gond. Az én fiamnak most van a "mi ez" korszaka, de nem szavakkal kérdezi meg, hanem mindenre mutogat, hümmög. De okos, érdeklődő gyerek. 20 hónapos kora óta szobatiszta nappalra teljesen, éjjelre 23 hónapos kora óta. Ő ebben ügyesebb, míg más a beszédben.
2011. okt. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ava87 ***** válasza:
Nem akarok okoskodni, de nekem pl. logopédus mondta, hogy ne aggódjak, amiért két évesen csak nagyon keveset beszél (mint írtam, ilyen hamm, meg bumm jellegű szavakat). Annyit javasolt, hogy sok egy szótagú szót mondogassak neki, illetve hogy hintázzunk sokat, meg ez fejleszti a beszédkészséget, de megmondta, hogy semmi okom aggódni azért, mert két évesen még nem nagyon beszél. És tényleg nem volt rá okom, pár hónap bölcsi után már sokkal több szót tudott mondani, két és fél évesen pedig elkezdett mondatokban beszélni. 3 éves korára már gyakorlatilag úgy beszélt, mint a felnőttek.
2011. okt. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!