Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A NORMAFLOR tényleg jó betegsé...

A NORMAFLOR tényleg jó betegségek megelőzésére is? Konkrétan mire használ és hány napig kell bevenni belőle?

Figyelt kérdés
A patikában ajánlották a barátnőmnek, aki a gyerekinek akart vm vitamint venni a megfázásos időszakban. Tényleg jó lehet erre? (Mondjuk ő nem kérte.)
2011. okt. 20. 23:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bélflórát állítja helyre, meg az antibiotikum szedése közben segít, hogy ne fájjon a gyerkőc pocakja és ne készüljön ki a gyógyszerek hatására. Én akkor is szoktam adni a kicsinek ha picit elrontotta a pociját és megy a hasa vagy éppen székrekedése van!Szerintem jó! Van aki havonta-kéthavonta tart egy kúrát ami 10 napig tart napi egy adaggal.
2011. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a normaflor bélflóra helyreállító. Mondjuk antibiotikum kúra után, vagy hasmenéses vírus után szokták adni. Megfázásra nem hinném.
2011. okt. 20. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Minden multivitamin jó betegségek megelőzésére, de gyenge. Szedjél inkább Centrumot vagy Juvitát, akár Eurovitet
2011. okt. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
de a normaflor nem multivitamin..
2011. okt. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszi, nálunk is a gyerkőcnek lenne, adhatom vmi vitaminkészítmény mellé neki?
2011. okt. 20. 23:40
 6/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Mi sima C-vitamin( Cebion) mellé adjuk ha kell. Cebiont viszont mindennap kap, most kezdte az óvodát, ráadásul jön a taknyos időszak! :(

2011. okt. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hogyne ! Sőt kell is multivitamin mellé. Mert ez helyreálítja agyomrot a multivitamin pedig az egészséget.
2011. okt. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze adhatod, kárt nem teszel vele. Bár én jobban ajánlom inkább a pro+kid-et, a normaflore állítólag elég kevés baktériumot tartalmaz (vagyis nem sok félét), a pro+kid viszont nagyon jó én mindenkitől csak jót hallottam róla. Mellé valami multivitamin és biztosan használsz vele.
2011. okt. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A Normaflore, és más probiotikumok, nem vitaminok, hanem baktériumok. Ezek a baktériumok a bélflórában élnek (talán ismerős a reklámokból az ember védekező képességének 70%-át ők adják)Nem csak ezen készítményekben vannak, hanem mondjuk a kefírben, de nagyon nem is lehet olyan joghurtot, tejitalt kapni, amiben ne lenne.


Ezek a baktériumok nem engedik elszaporodni a rossz bacikat,vírusokat a bélrendszerben, egyrészt önmaguk is pusztítják, másrészt ha kellő számban vannak jelen, akkor feleszik a bélrendszerbe jutó élelmet és szó szerint éhen döglenek a bacik, vírusok.

Ami még fontos, hogy nagy számban legyenek jelen, ehhez viszont nem elég a probiotikum,hanem kaja is kell nekik. Ez a szervezet számára emészthetetlen dolgok lehetnek-rostok, korpa, oligofruktóz, inulin... Ez azért is jó, mert ezeket más bacik nem tudják megenni csak ezek a jó bacik, gy szintén a pusztulásukhoz vezet. Ezeket a kajákat PREbiotikumnak hívják, és már sok vitaminban van illetve a lactoprotect nevű, mind pro és prebiotikumot is tartalmaz.


Egyébként saját tapasztalat, ez így van, ahogy leírtam. Sokszor elmondtam már, az én kisfiam immunsejthiányos. Azt mondták, hogy folyamatosan beteg lesz, légúti megbetegedés illetve arcüreg, fül, mandula, tüdőgyulladás állandóan. A másik a higiénia-folyamatos hasmenés, hányás.

Most beszéltem egy kórházi immunológussal, kérdezte miért nem kap immunpótlást, miért nincs ő gondozásban, milyen orvosunk van? És mondtam, gyanítom azért, mert sosem beteg. Nemhogy folyamatosan nem, de még torokgyulladása sem volt sosem,csak nátha, amire még orrcsepp sem kell.

És nála rendszeresen tartunk kúrát, nem mindennap kap, mert elfelejtem,de csak olyan termékeket veszek, amikbevan probiotikum és kúraszerűen is kapja. Meg teszek korpát mindenbe és teljes kiörlésű lisztből kap kekszet illetve nekünk terem a kertben csicsóka, ami az inulint tartalmazza. Egyéb vitamint nem kap ésegyébként túl egészségesen sem táplálkozik. Ritkán eszik zöldséget, gyümölcsöt.

2011. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi haszálunk Normaflore-t. Én nagyon szeretem. A többiek már leírták mire jó. Én szoktam ha antibiotikumot szed a gyerekem. valamint ha megy a hasa, vagy mondja hogy fáj neki. Mi is veszünk be belőle ha rossz a hasunk. Helyreállítja tényleg a bélflórát. Bár én nem szoktam tíz napig alkalmazni, hanem olyan 3-4 napig napi 2-3 fiolát vagy mit. Mikor hogy jut eszembe.

Megfázásra nem hiszem, hogy elég, de biztos, hogy elősegíti, illetve segítheti más vitaminok beépülését, vagy felhasználását. Bár a legjobb a természetes vitamin, de ha nem eszik olyat a kicsi, akkor végül is jó a multivitamin is.

De amúgy tényleg lehet abban valami, hogy ha a hasadban, gyomrodban rendben van minden, akkor a testünk is rendben van. Az actimel reklámban volt mindig, hogy a testünk védekezőképességének azt hiszem a 70 százaléka a bélben található. Tehát lehet benne valami.

Multivitaminként sokan dícsérik a Cebion Multi szirupot. Ez aránylag jó áron van.

De kinek mi jön be. Én a lányomnál a Lándzsás útifű+echinacea+C vitamin készítményt alkalmazom, elég jól bevált. Próbáltam a Stodalt is, de az annyira nem jött be. Valamint megfázáskor több c vitamin pár napig.

De egyszer vagy kétszer az Echinacea golyócskákat is próbáltam, úgy érzem az használt a lánynál. Nem is drága, legalább is nem volt. Csak most a pontos hígitást nem tudom, de a neten megtalálod.

Valamint van egy immunerősítő por Broncho vaxom, ezt talán orvos írhatja fel. Kúraszerűen kell alkalmazni. Persze van akinek ez sem használt. Igazából kinek mi jön be. Próbálgatni kell. Elkezdeni az olcsóbbtól és haladni a drágább felé. De fontos, hogy egy hónapot legalább kell várni, akkor érezhető a hatás. meg attól még lehet lesz beteg a gyerek, ezek a szerek nem biztosítékok semmire sem.

De a kamilla tea is nagyon jó mézzel. Mostanában gyümölcsteát csinálok és abba teszek kamillát. Így szűröm le. Így nem érződik a kamilla íze, amit sokan nem szeretnek. Viszont a hatóanyag benne van. nekünk ez most nagyon megy itthon. Valamint még a csipkebogyótea is nagyon jó.

2011. okt. 26. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!