Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek feltétlen ivartala...

Szerintetek feltétlen ivartalanítani kell a szuka kutyákat? Mert nekem lakásban van tartva és nem tudna vemhes lenni mivel hogy nincs mitől viszont állítólag a betegségek megelőzésére nagyon jó. Félek a műtéttől. Olyan sok negatívumot hallok róla.

Figyelt kérdés
2009. okt. 25. 01:11
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy rutinműtét. Én azon a véleményen vagyok hogy amíg nem szaporítod a kutyád addig a te dolgod hogy vállalod-e a betegségek kockázatát, addig senki nem itélhet el.

Viszont mit csinálsz amikor vérzik? Én nem adnék a kutyámra bugyit... Már csak elvből sem. Aztán hogy fogod levinni ha nincs kertetek? Mert nem hinném, hogy sokat tehetsz ha rátok "támad" egy 60 kg-os felajzott kankutya... Na persze lehet hogy kicsi a kutyád de biztos nem tenne jót a lelkének és a kutyák elég jól meg tudják oldani a méretkülönbségeket. Én kertben tartom a kutyáim, és 100%-os kerítésünk van+ kennel és amikor tüzelnek nem viszem ki őket, mert nagy a kert, 3 hetet kibírnak. Viszont ha nem lenne kert, nem vállalnám be.

A betegségeket nem állítólag előzi meg, hanem tutira, mivel kiveszik azokat a dolokat amik megbetegedhetnek.

Én még nem hallottam róla negatívumot. Lehet hogy nem pont a legjobb ha beteg, öreg kutyád van, de akkor is csak az altatás miatt.

A te döntésed. Nem KELL ivartalanítani, csak ne szaporíts.

2009. okt. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én annak idején nem ivartalaníttatam a lány kutyámat, pont azért, amiért te mondod. És adtam neki fogamzásgátlót, pont azért, amiért az első válaszoló mondja. Azért nem lehetsz biztos benne, hogy nem csinálják fel. És gennyes méhgyulladást kapott szegénykém, ráadásul a helyi agyatlan állatorvos nem is tudta megállapítani, elküldött, hogy semmi baja, mire meg száguldottam vele a nagyvárosba a dokihoz már késő volt. Soha nem fogom megbocsájtani magamnak. Ha ismét lesz kutyám, biztos megműttetem.
2009. okt. 25. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jársz vele rendszeresen kiállításra vagy nem tenyészkutya mindenképp ivartalanítasd !
2009. okt. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ivartalaníttattam a kutyámat. Sajnáltam szegényt, hogy nem tudunk normálisan sétálni 3 hétig, féltem, hogy álvemhes lesz és a méhgyulladástól is rettegtem.

Nagyon féltem én is a műtéttől.

De nem bántam meg, sőt nagyon örülök! :)

És a kutyám is sokkal kiegyensúlyozottabb!

Nem igaz az sem, hogy elhíznak, de azért az tény, hogy kevesebb kajával beéri.

2009. okt. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak üzenem hogy hatalmas kertem van!!!!!!!nem panelba lakunk.
2009. okt. 25. 12:48
 6/10 A kérdező kommentje:
egyébként pedig igen is van negatívum a műtéttel kapcsolatban mivel hallottam 1-2 embertől hogy a műtét után vizelet tartási zavar is jelentkezhet.ettől tartok,a rutin műtétet is el lehet rontani.
2009. okt. 25. 12:53
 7/10 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolótól szeretném megkérdezni hogy milyen volt a műtét után?hamar helyre jött a kutyusod?mennyi idő kellett mire olyan eleven és játékos lett mint előtte?volt utána bármiféle probléma?köszi előre is!
2009. okt. 25. 12:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Utolsó vagyok. A varratszedés előtt, mikor már a viszketés meg a feszítő érzés múlt, láttam rajta, hogy már nagyon szeretne játszani, futkosni. De úgy voltam vele, míg ki nem veszik a varratot, csak kíméletes mozgás jöhet. Egyébként abszolút nem látszik a viselkedésén, ugyanolyan játékos és eleven, mint azelőtt. És sokkal kiegyensúlyozottabb is, a kanokkal szemben sem hisztis már.

A kajáját kicsit csökkentettem, mert azóta mintha jobban hasznosítaná a szervezete a tápanyagokat, de nem hízott el a kutya.

Egyetlen dolog volt, ami miatt megriadtam. Ugyanis a műtét után két hónappal tüzeléses tünetei lettek, tekergette a farkát, pucsított és megduzzadt a nunija is és volt egy kis rózsaszínes folyása. (Írtam is ide kérdést, hátha másnak is volt hasonló.) De természetesen elvittem orvoshoz is. Voltunk annál az orvosnál is, aki műtötte, meg másiknál is, biztos ami biztos. Azt mondták az orvosok, hogy semmi gond nincs, mivel ez 2 hónappal a műtét után jelentkezett, a hormonok kiürülése okozza a tüneteket. A szervezetben továbbra is termelődnek nemi hormonok, de mivel a választ adó szervek már nincsenek meg, ezért nincs válasz sem a hormontermelésre. Mindkét orvos azt mondta, hogy ez nagy valószínűséggel elmúlik néhány hét, esetleg néhány hónap alatt. Ha netán nem, akkor csinálunk egy ultrahangot, mert elképzelhető, hogy visszamaradt egy kis petefészek darabka és az okozhatja a zavart. Ebben az esetben nem biztos, hogy érdemes még egyszer műteni, mert lehet olyan kicsi darabról van szó, hogy meg sem találnák rendesen. Akkor hormoninjekció kúra.

De nem akarlak ezzel elbátortalanítani.

Természetesen, mint minden műtétnek, ennek is vannak kockázatai.

Vidd olyan orvoshoz, akinek nagy tapasztalata van az ivartalanításban.

Én bízom benne, hogy valóban csak átmeneti zavarról volt szó a kutyámnál, a tünetei egyébként azóta lényegesen csökkentek, tegnap már szinte észre sem lehetett venni.

És ennek ellenére sem bántam meg és a másik kutyám is ivartalaníttatni fogom. De másik orvossal, olyannal, aki több ivartalanítást végzett.

Vidéken ivartalaníttattam a kutyámat, mert ott harmadába került, mint itt Pesten.

De a másik kutyám az itteni orvosunkkal fogom műttetni, mert neki sokkal nagyobb ebben a tapasztalata.

Egyébként a két doki nagyjából egy idős és ugyanannyi ideje praktizálnak. Viszont vidéken még annyira nem elterjedt az ivartalanítás, mint Pesten, ezért feltételezem, hogy az itteni orvosunk már jóval többször végzett ilyen műtétet. Inkább nem spórolok rajta, csak tapasztalt orvos csinálja.

De tényleg nem bántam meg ennek ellenére sem és ha 100 kutyám lesz egyszer, mind a 100-at meg fogom műttetni, ha nem tenyésztem őket.

Tehát ezek a tények, keress egy jó orvost és rajta! :) A kutyádnak teszel vele szívességet.

2009. okt. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak hogy részletesen vissza írt!
2009. okt. 25. 14:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi megműttettük a kutyumat az első tüzelése után. Ő nagyon fél az orvostól (műtét után még az infúziót is kitépte...:()

az első hét rémes volt. nagyon bántam hogy megműtöttük, nagyon sokat aludt és kedvetlen volt, féltem h többé nem lesz olyan mint régen. A varrat szedésen megharapta a dokit, ki kellet mennünk a vizsgálóbol. Rémes volt. De a varrat szedés után pár nappal, hirtelen elkezdettt játszani,...stb. Azóta minden rendben, teljesen eleven. mindenknek ajánlom hogy IVARTALANÍTSA kutyáját!!! Nekünk még a folytonos hágás is probléma volt, azóte ez is elmúlt! Jó orvoshoz vidd, és ne olvass ilyen rémtörténetzeket hogy belehalt, meg mittudomén! Tényleg csak ajánlani tudom!!!

2009. okt. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!