Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalatokra lennék kíváncs...

Tapasztalatokra lennék kíváncsi? Tovább lent.

Figyelt kérdés
Itthon vagyok 2 gyerkőcömmel,a kicsi nemrég született. A nagyot nehéz lefoglalni,sokszor érzem jobb lenne neki közösségben. Sajnos lecsúsztunk az óvodai beíratkozásról,de én mégis szeretném ha elkezdhetné tavasszal az ovit. Márciusban lesz 3 éves. Bemenjek csak úgy a körzeti oviba és beszéljek a vezetővel? Kérjem a védőnő segítségét hogy jobb lenne neki az oviban? Csak délelőttre szeretném beadni. Csak nem küldhetnek el mindenhonnan helyhiányra hivazkozva vagy hogy itthon vagyok a kicsivel,ha neki egyértelműen jobb lenne az oviban!?
2011. okt. 21. 00:18
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Jaj! Én még nem adnám oviba a gyerkőcöt... annyi rosszat hallani az óvodai közösségekről. Egy óvónő ismerősöm mesélte, hogy már az oviban is "szexuálisat" játszanak a gyerekek a mosdóban és az udvaron, pedig még azt sem tudják mi az. Rengeteg rossz ragadhat a gyermekre... káromkodás, stb... ha oviba szeretnéd küldeni, előtte beszélgess vele sokat a közösségekről, készítsd fel arra, hogy amit a többi gyerek mond, azt ne vegye készpénznek, és figyelj arra, hogy kivel barátkozik... na meg az óvónőkre. Vannak köztük olyan buta, ostoba egyének, akiktől egyenesen frászt kapnak a gyerekek... Szerintem a kicsi és a nagyobb gyermekedet szoktasd rá a közös játszásra, tanítsd meg a nagyobbikat, hogyan kell a kistestvérrel bánni, hogy nem szabad durván játszani. A nagyobbik gyermeked személyiségégének alapjai most szilárdulnak meg. Köztünk is kb. ennyi korkülönbség van a testvéremmel. Én az oviban unatkoztam, a kistesómmal viszont egész nap el tudtunk játszani, és nem kellett hozzá se tv se baba, elég volt egy gombolyag fonál, vagy a z összehajtható matracágy... Édesapánk sokszor mesélt nekünk, és édesanyánk is mindig lefoglalt minket napközben. Rengeteget jártunk kirándulni azokban az időkben. És az első emlékeim is a közös kirándulásokról vannak két éves koromból. Törekedj arra, hogy a gyerkőcök jó testvérek legyenek, ne kivételezz egyikkel sem, tanítsd őket arra, hogy ők lesznek egymásnak azok, akire mindig számíthatnak, tanítsd meg őket együtt játszani. A szüleink minket így neveltek. A testvéremmel tökéletes a kapcsolatom, nagyon hálás vagyok érte a szüleimnek.
2011. okt. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%
Az a baj,hogy azt fogja hinni,hogy a tesó miatt neki mennie kell. Ráadásul elküldhetnek helyhiány miatt - sajnos ez igen gyakran meg is történik.
2011. okt. 21. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a körzetes oviba, és a vezető óvónőt kérdezd meg. Ha normális a hozzáállásuk és van hely, akkor szerintem felveszik és kezdhet tavasszal.

Nálunk volt egy hasonló szitu. A szomszéd nini lánya nem íratta be a kisfiát tavasszal, mert úgy tudta, hogy a hamarosan kezdődő felújítás alatt elviszik a városba egy másik oviba a kicsiket, és mert Ő úgyis otthon van a picivel.Aztán a nyár folyamán meggondolta magát, meg hát az ovi sem költözik, így szeptemberben megbeszélték az óvónővel és október elsején kezdett is a kicsi.

2011. okt. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!