Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tesókat egy közös csoportba...

Tesókat egy közös csoportba járatni az oviban? Valaki szerint szuper ötlet, mások szerint rossz hatással lennének egymásra. Tapasztalatokra lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés
A fiam jelenleg nagycsoportos, de visszafogták még egy évet. A jelenlegi óvónénik kiscsoportosokat kapnak, ezért mindenképpen átkerül egy másik vegyes csoportba. A kistesója is most szeptemberben kezdi az óvodát, és nem tudom eldönteni, hogy közös csoportba irassam-e őket. Jártak valakinek a gyerekei közös csoportba?
2011. febr. 12. 17:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem íratnám közös csoportba, mert akkor valószínű hogy a kicsi mindig tesón lógna, és amikor tesó sulis lesz, esetleg a kicsi nehezen viselné.Nem tapasztalat, hanem vélemény.
2011. febr. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy közös csoportba íratnám őket! Ez egy természetes élethelyzet, otthon sem zárod külön szobába őket. A kicsinek hatalmas biztonságérzetet ad majd a nagy, nem lesz probléma a beszokatással, a nagy pedig büszke lesz a kistesójára, segíteni fogja. Erősíti mindkettőjüket.


A kezdeti egymásba kapaszkodás egészen biztosan lazulni fog idővel, és mindegyik elkezd majd a saját korosztálya felé orientálódni.

Neked is könnyebb lesz, ha egy csoport normáit, szokásait kell figyelembe venned.


Óvónő vagyok, 15 éve dolgozom vegyes csoportban, mindig egy csoportba kerülnek a testvérek, ez alap. Nem emlékszem, hogy bármikor is problémát okozott volna ez.

2011. febr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk közösbe rakják-hacsak anya másképp nem kéri. Én közösbe fogom kérni őket, fel sem merült, hogy nem... Szeretik egymást, látják egymást. Ha külön rakod őket, szinte nem is találkoznak... de konkrét tapasztalatom nincs, holnap kezdjük a közös bölcsit, nagylányom szeptemberben megy oviba, a kicsi még 2 év mulva.
2011. febr. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is közös csoportba adom majd őket. Amikor kicsik voltunk még nem volt vegyes csoport. És a bátyám, ahogy kimentünk az udvarra szaladt hozzám és óvott-védett mindenkitől, a fél szeme mindig rajtam volt. Szerintem rossz volt, hogy külön voltunk és nem tudtuk, h mi történik a másikkal. Bár senkiben nem lett törés. :D Egészséges felnőttek lettünk.
2011. febr. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én jártam egy vagy fél évet az öcsémmel közös csoportba, és nem volt belőle gond mert ő elvolt a fiúkkal meg a fiús játékokkal én lányként nyilván másokkal és más játékokkal játszottam. de mivel fiatalabb volt, visszafogták még egyszer kiscsoportba
2013. szept. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!