Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vesemedence tágulatos Kislányo...

Vesemedence tágulatos Kislányok/Kisfiúk anyukái, hogy vannak a gyerkőceitek?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 éves, 12 hetes pocaklakó kora óta tudjuk, hogy vesemedence tágulata van mindkét veséjében, ami nem múlt el születéssel, sőt...állapota hullámzó volt az évek alatt, hol rosszabb, hol jobb volt, de tavaly jobb veséje olyan értékben rosszabbodott, hogy nem lehetett halogatni a műtétet:(. Túl vagyunk rajta, borzalmas élmény volt(az a sok cső, meg katéter:(((), azóta ez a műtött veséje teljesen rendben van, viszont a bal oldali...augusztusban voltunk legutóbb kontrollon, és sajna nem kaptunk jó híreket, az is rosszabbodik, nem kecsegtetett jóval a dokinő, lehet, hogy azt is műteni kell. Neeee- ez volt az első gondolatom. Nov-ben lesz a köv. uh. Annyira sajnálom szegénykémet, még csak 7 éves, de már annyi vizsgálaton, meg fájdalmon kellett keresztül mennie. Gondoltam beszélgessünk hasonló cipőben járó anyukák, osszuk meg rossz- jó tapasztalatainkat. Ti gyermekeitek hogy viseli, viselte a megpróbáltatásokat?
2011. okt. 22. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem hogy mekkorák voltak a tágulatok még a pocakban?És születése után?
2011. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is szeretnék erről a témáról többet tudni. 3 hónapos kisfiamnak is van. Elméletileg a bal veséjéből eltűnt, de a jobb-ból nem, ráadásul az neki osztott üregű,félek, h ezmiatt nem fog neki megszűnni. Mi a terhességem 16. hetétől tudjuk, h van neki tágulata, plusz akkor még agyi cisztája is volt. Magzatvizet vettek tőlünk. Aztán a ciszta felszívódott még a terhesség alatt. 1 hónapja e coli baci volt a vizeletében, folyamatosan viszem a vizeletét a házi orvosunkhoz, 2 hetente az antsz-hez. remélem őt nem kell emgműteni.
2011. okt. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az èn kisfiam 23 honapos."5 hetes pocaklako volt amikor kiderulta kètoldali vesemedence tàgulat.Neki 3 honaposan contraxt anyagos feltoltèst csinàltak hogy megnèzzèk van e reflux mivel 32 naposan coli baktèrium volt a vizeletèben ès belàzasodott egy hètig voltunk korhàzban.Azotta voltunk uh-on ès a tàgulat a jobb oldalon minimàlisra csokkent.A bal oldalon kicsit nagyobb de azt mondtàk ne foglalkozzunk vele mert valoszinu kifogja noni.Remèlem igy is lesz-van.Mert szornyu a gyermekeinkt szenvedni làtni.Gondolhatod mikor az èn kicsifiam is 32 naposan bekerult a korhàzba..a szivem szakadt meg...
2011. nov. 23. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok 25 hetes pocaklako akart lenni:)
2011. nov. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Az én kisfiam a pocakban 20hetes volt mikor kiderült hogy a bal veséjében tágulat van. Öt hónaposan már műtötték izotóp és hólyagfeltöltés vizsgálatok után és nagyon jól viselte köszönet is pécsen a gyermekosztálynak érte. Most 15 hónaposan a kukacunkon volt egy kis ciszta azt is levették szintén pécsen ismét csak jó tapasztalataink voltak. Nekünk még mindig nagy a tágulat de a mostani izotóp szerint sikerült a műtét csak lassan gyógyul. Jelenleg itt tartunk semmi tünete nincs és soha nem is volt még baktérium sem a vizeletünkben szerencsére.A vesefunkciója sokat javult a fiam egy igazi örökmozgó kis ördög. Szóval nekünk a sok rosszban azért voltak jó dolgok is mert a fiam tényleg nagyon jól viselte és a legtöbb pici gyerek akiket kórházban láttam szinte fel sem vette még azt sem hogy csövek lógtak belőlük a hátukra kötötték a kis zacskót és úgy játszottak.:)
2012. máj. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!