Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vesemedence-gyulladás ilyentől?

Vesemedence-gyulladás ilyentől?

Figyelt kérdés

kisfiam két és fél éves, éjjelre van már csak pelus.

Reggel vettem le a pelust és volt egy kis kaka. Ott aludtam mellette, de észre sem vettem mikor kakilhatott be. Most ideges vagyok, hogy mi van ha egész éjjel kakis pelus volt alatta? segge nem piros, ki nem csípte neki, de félek nehogy vesemedence-gyulladása legyen, mert hallottam hogy a baci ami a végbélen van megtelepedve, a húgycsövön felmehet és lehet belőle vesemedence-gyulladás. most ezen parázok, mert nem tudom, mennyi ideig volt kakiban.

volt már veletek ilyen?:(

egy aggódó anyuka


2011. febr. 11. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A vesemedence gyulladás később jön. Ettől húgyúti fertőzést kaphat, ami a kisfiúknál nagyon ritka, úgyhogy ne pánikolj.

Ha aggódsz, akkor csináltathatsz neki egy vizelettenyésztést. Abból kiderül.

Az én kisfiamnak sajnos többször volt húgyúti fertőzése és nem lehetett összekapcsolni a kakis pelussal egy esetben sem.

2011. febr. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne pánikolj!Azért nem úgy van ám, hogy ha mondjuk a gyereket nem tudod azonnal átpelenkázni,mikor bekakilt, akkor abból azonnal vesemedence-gyulladása vagy húgyúti fertőzése lesz! Nálunk is előfordult néhányszor, hogy épp séta közben kakilt be a gyerekem és nem vettem észre (télen, bundazsákban, takarókban...). Egyik gyerekemnek se volt emiatt semmi problémája! Túl sokat olvasunk mostanában a neten, így túl "tájékozottak" vagyunk... emiatt minden hülyeség miatt túlparázzuk a dolgokat...
2011. febr. 11. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

biztos nem lesz semmi gond a kisfiaddal, nyugodj meg!

azt azért leírnám, hogy nekem is vese medence gyulladásom volt a múlt évben, és a vizelet tenyésztés után kiderült, hogy egy olyan bacitól, ami a székletben (is) megtalálható.

2011. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!