Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A fogyás, a betegség okozhat...

A fogyás, a betegség okozhat valami "lemaradást vagy fejlődés visszaesést"? Azért nem jön a foga mert " ki van merülve"? Szerintem oltári nagy h@lyeség, de elbizonytalanodtam.

Figyelt kérdés

Szóval ma vittem a kisfiamat 1 éves státusz vizsgálatra és mikor hazajöttünk, mondtam anyukámnak, hogy rajtunk kívül még 4 1 éves baba volt és a kislánynak akinek a legkevesebb foga volt , neki is 7db van már.A kisfiamnak meg csak 2.Novemberben jött az első, december végén a második.Erre anya azt mondta hogy azért mert olyan kis satnyácska. Aláírom, az elmúlt 3 hétben beteg volt, örültem ha az egyébként már mindenből rengeteget evő kisfiam a tápszert és a vizet megitta, rengeteget fogyott.Most 8,70kg a múltkor pedig 10,10kg volt.Itthon is mértük, múlt hónapban orvos is mérte.No meg látszik is rajta, érezni a kis bordáit meg a lapockáját.Azelőtt meg egy kis szumós volt.De jön vissza az étvágya végre.És kezdtem megnyugodni.Erre bevágja ezt anya.Nem mintha olyan nagyon fontos lenne az a fog hogy már mindnek kint kellene lenni, de beijesztett.

Általában meg sem hallom az ilyen beszólásait, de ezen most fent akadtam.A Ti egyéveseteknek hány foga volt/van már?


2011. jan. 19. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
A lányom első foga 14 hónaposan bújt elő, pedig nem volt satnya. Ez hülyeség. Alkati kérdés, hogy mikor nőnek a fogacskák. emiatt ne aggódj! Ha a doki szerint nem sok ez a fogyás ,akkor azért se aggódj.
2011. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nulla foga volt egyévesen!!!!!!!!!! Ne foglalkozz másokkal, pláne ilyenekkel! Én is kaptam, hogy jajj még nincs foga ésatöbbi ésatöbbi, mondtam biztos nem marad fogatlan higgyék el!Nagy francokat. Némelyik anyuka olyan sz@rokon tudja a másikat hergelni.

Hozzáteszem azóta a fiamnak gyönyörű fogsora van, és épp a nagyszáju nevezetes ismerősöm kérdezte hogy mivel mosom hogy ilyen gyönyfogú lett, az övé meg nem fénylik.Mondhattam volna, mert a te lányod olyan kis kövérke?? :) :) :)

2011. jan. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1 évesen a fogai száma: 0, azaz nulla!!! :))

Pedig az én fiam 10kg felett volt, nem beteges stb, egyszerűen csak ilyen alkatok.

Ezen ne aggódj, majd kibújik a többi is. Amikor meg beteg, egyértelmű, hogy fogy, még egy felnőtt is, de a babáknál abból a pici súlyból persze, hogy látványosabb a fogyás.

Most 14 hónapos a fiam, még mindig csak 3 fogacskája van.

2011. jan. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam 13 hós, 6 foggal. De a kis barátja szeptemberben volt 1 éves, 1 kg-mal kisebb, mint az én fiam, és még csak 2 foga van. Mégsem izélgeti őket senki, majd kinőnek. Az unokatesóm mindhárom (!) gyereke 1 éves kora után kezdett fogzani.

Nyilván arányaiban sok az az 1,4 kg veszteség, de írod, hogy javul az étvágya, biztosan hipp-hopp behozza magát!

2011. jan. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!