Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Érte már a gyermekedet valamil...

Érte már a gyermekedet valamilyen agresszivitás a bölcsődében? Elmondta a gondozónő neked? Te hogyan reagáltad le? Szerinted rosszul tettem?

Figyelt kérdés
Egy hete tudom, hogy hiányzik az egyik gondozónője a gyerekemnek. Tegnap már a másikat sem láttam. Ma volt a második napja, hogy egy másik szoba gondozónője adta ki a gyermekemet. Azzal volt ma is, tegnap is elfoglalva, hogy azt ecsetelje, milyen rossz anya vagyok, náthás a gyerekem és én beviszem. Itthon vagyok várandósan (utolsó harmadban) és a 16 hónapos öccsével, mivel a rossz időben nem tudunk játszótérre járni, így közösségbe sem tudnám vinni. Délelőttönként ezért bölcsődébe jár. Kb. három napja nagyon enyhe náthája van, magának megtörölgeti az orrát, leszívni nem sokat tudok. Nem lázas, jó kedvű, jó étvágyú, köhögni szokott. Gyermekorvosunkkal megkonzultálva ilyenkor beszokott menni, hiszen ha ilyen apróbb betegségek miatt otthon tartanám, sosem járna bölcsibe, gyógyszert meg erre még úgysem kap. Ezt elmondtam tegnap ennek a gondozónőnek is. Ma úgy hozta ki a gyerekemet, hogy annyit sem mondott fapapucs. Jobban mondva annyit tűzött a dolgokhoz, hogy hát nagyon náthás a gyerek. Mire én megsimogattam a lányom arcát és látom, hogy egy kb. 3 cm-s karmolás van az egyik szeme alatt. Megkérdeztem, hogy mitől, mire azt válaszolta, hogy elvett egy játékot egy másik gyerektől, az pedig megvédte magát. Én még el is mosolyodtam rajta, hiszen annyira visszahúzódó gyerek (saját gondozónői szerint is, nem csak szerintem), gondoltam végre nyiladoznak a szárnyai. De otthon észrevettem, hogy a másik szeme héja pedig teljesen be van zöldülve. Megkérdeztem a gyereket (aki amúgy nagyon hallgatag lett, és rosszkedvű, máskor feldobódva szokott kijönni a bölcsiből)hogy mi történt vele. Elmondása szerint megrugdosta egy társa. Ezen már azért egy picit berágtam. Felhívtam a bölcsődevezetőt, szóltam, hogy mi történt. Elmondtam, hogy, látom, hogy hiányoznak az én gyerekeim gondozónői, tudom, hogy ép helyettesítés van, azt is megértem, ha nem tudnak mindig a gyerekek sarkában lenni, de már alapból furcsa, hogy fél év után keveredik ilyen helyzetbe a lányom. Ezen túl téve magam még azt nem értem, hogy miért nem szól a gondozónő, hogy legalább megbeszélhessem otthon a gyerekkel a történteket és legalább tudjam, hogy milyen hatás érte? Megkérdeztem, hogy mikor lesznek újra a saját gondozónői, és megbeszéltem vele, hogy addig nem viszem be a gyereket, legalább itthon kikúrálom a náthájából. Ő megígérte, hogy utána kérdez a csoportban a történteknek. Szerintetek ezzel hibát követtem el? Fogja ezért valami negatív érni bent a gyerekemet? Félek, nehogy őt büntessék azért, mert szóltam a történtekről. Amúgy semmi ilyesmi nem történt eddig. Ez a gondozónő, meg szokott kiadni abban az időpontban a saját csoportjából gyerekeket, és többször hallottam már, hogy kérdezték tőle a szülők, hogy mik azok a friss sérülések a gyerekeiken, titkon még örültem is, hogy nem abba a csoportba került a gyerekem.
2011. jan. 20. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted. Mi majd most kezdjük a bölcsit, kíváncsi leszek hogy lesznek majd ilyenek. EZ miatt nem érheti a gyermekedet hátrány, mert az nem lenne helyes a gondozónő részéről, hiszen ő még kicsi gyerek.
2011. jan. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

fúúúúú, kéne valamilyen kamera, hogy felvegye, mit művel az a "gondozónő". jó esetben le se szarja a gyerekeket.

inkább nem írom le, hogy mit gondolok...

2011. jan. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze hogy felháborodtál én is azt tettem volna. Viszont én nem a vezetőt hívtam volna hanem a gondozónővel beszélgettem volna el. Határozott, de udvarias (nem közönséges) stílusban. HA ennek nem lenne eredménye akkor megkérném hogy menjünk együtt a vezetőhöz.

Az hogy azt mondta, hogy megkarmolta a a másik gyerek otthon meg azt mondta a gyereked hogy megrugdosták az nem egy és ugyanaz. Viszont volt olyan, hogy a lányom homlokán otthon vettem észre, hogy van egy jó nagy zöldes- kékes folt (amit a bölcsiben a haja miatt nem láttam). A lányom váltig állította hogy beleesett a csatornába. Hát mondhatom hogy elkerekedtek a szemeim mert nekem semmit nem mondtak. Másnap reggel a gondozónőnk fogadott és elmondta, hogy ne haragudjak, de tegnap elfelejtette mondani, hogy a lányom lefejelte a betonkerítést és pont ott volt a doktornő megnézte és azt mondta, hogy nincs semmi komoly baja. elmondtam hogy mit mondott a lányom. A dajka elmondta, hogy az udvaron mindig ott akarnak játszani a csatorna körül, nem tudnak bele esni, de mégsem szeretik ha ott vannak a gyerekek és azt mondták nekik, hogy ha ott játszanak, akkor beleshetnek a csatornába. Na a lányom szépen összekombinálta a dolgokat. Ezért én mindig megkérdezem a dajkát mielőtt elmondanám a véleményemet.

Viszont beteg gyereket nem viszünk közösségbe semmilyen indokkal. Nem csak az a beteg, aki lázas vagy hurutosan köhög, hanem az is aki "csak" hurutos (náthás. Bőven elég ha egy kicsit színesebb az orrváladéka és már fertőzi is le a többit. Te jó esetben vagy mert te otthon vagy a kicsivel (+ pocaklakóval), de az aki dolgozik annak a gyerekét is lefertőzheti a tied. (persze ez fordítva is igaz) Egyébként nálunk nem is járhat olyan gyerek a bölcsibe, akinek az anyukája otthon van a tesóval (sőt még az oviba sem veszik fel) Az hogy a tied járhat annak nagyon örülhetsz.

2011. jan. 21. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért ebben a betegség dologban nincs teljesen igazad utolsó. Pontosabban a lényegét tekintve igen, de az, hogy folyik az orra, de leszívni nem tudod, az még nem betegség, mert ha színes lenne, amit te is említettél, az már tényleg komolyabb, viszont azt le tudod szívni az orrszívóval. Nálunk is azt mondták a bölcsiben, hogy emiatt ne maradjon otthon a gyerek.
2011. jan. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat. Azóta már nyugodtabb vagyok, talán a gyerek is megnyugodott. Beszéltem a gyerek orvosával (látta is a gyereket), azt beszéltük meg, hogy szerdán megy be legközelebb. Arról, hogy miért jár a gyerek bölcsődébe nem szeretnék vitát nyitni, sőt magyarázkodni sem szeretnék. Minden esetre, hogy megnyugtassalak utolsó előtti, senkitől nem veszünk el helyet. A gyereknek színtelen vízszerű váladék csepeg az orrából, és köhög, de mint kiderült a köptető okozza ezt, amit idáig adtam. Nem lát semmi komoly bajt a gyerekorvos. Nem érzem magam olyan anyának, aki beteg gyereket küldd be a bölcsődébe, csak, hogy megszabaduljon tőle, sőt!!! Azt hiszem inkább alapos szoktam lenni, a gyerekorvos szerint (aki mellesleg a bölcsi orvosa is) túlságosan is aggódó. Azért azt pedig nem gondolom, hogy helyén való gondolat, hogy mivel én otthon vagyok, ezért nekünk már meg kellene húznunk magunkat. Én is ugyan annyi adót, járulékot fizetek, mint bárki más. Az én gyermekemnek is ugyan azok a juttatások járnak. A gondozónővel sajnos az esetet nehezen lehetne megvitatni, mivel a gyereket szó szerint kilökte az ajtón, azt a pár mondatot is úgy csikartam ki belőle.
2011. jan. 21. 15:15
 6/14 anonim ***** válasza:

Mint írtam ha színtelen az orrváladék, akkor az még nem fertőző és azzal mehet bölcsibe. De ha már színes akkor ott baktérium van jelen és az már igenis fertőző. Azt írtad csöpögött az orrából a váladék (színtelen, de akkor mindent össze kent? vagy állandó jelleggel ott volt a zsebkendő a kezében? Ja meg csak köhögött, amit a köptető okozott. Ha nincs váladék minek a köptető és akkor mit is köhögött a gyerek? Nekem egy kicsit ellentmondásos.

Egyébként meg azért mert te otthon vagy neked igenis könnyebb megoldani azt, hogy ha beteg a gyereked. Mint azoknak akik a munkájukkal játszanak ha táppénzre kell menniük. Egyáltalán nem azt írtam hogy te azért mert otthon vagy azért meg kell húznotok magatokat és nem is akartalak kritizálni, csupán leírtam a véleményemet.

2011. jan. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, neked alapból nem a kérdezővel van bajod, hanem a saját környezeteddel, légy szíves ne a kérdezőn verd el a port. Te nem szoktál köhögni? Pl a száraz levegőtől? Mert az is van a bölcsiben, oviban a 40 fokban.
2011. jan. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
De szoktam köhögni ha poros a levegő, de arra nem eszek köptetőt!(és a gyerekek sem) Ha már köptetőt adok a gyereknek, akkor ott nem csak vizes orrfolyás van. Szerintem!
2011. jan. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Jó, hagyjuk.
2011. jan. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem tényleg igaza van a 71%-os válaszadónak. Neked tényleg valami hibádzik kedves kritizáló! És tudod mit? Minek veszekedjek veled olyan dolgon, amin én nem szándékozok. A kérdés nem az én sz.r anyaságom megvitatása volt, hanem az, hogy ki, hogyan intézné el a dolgot. Köszönöm, hogy a kérdésemre adtál választ, a többit pedig inkább figyelmen kívül hagyom.
2011. jan. 23. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!