Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a teendő, ha a 2,5 éves...

Mi a teendő, ha a 2,5 éves kisfiam azt mondja, hogy a gondozónő megverte a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Kisfiam már többször is mondta hogy rávert a popójára x néni. ÉN megkérdeztem hogy y néni is rávert? De azt mondja hogy ő nem, csak x. Mi a teendő? Honnan tudhatom, hogy nem csak kitalálja a gyerek, mert pl nem szimpatikus x néni?

Várom a tanácsokat, tapasztalatokat.


2011. okt. 12. 09:46
 1/3 anonim ***** válasza:

hááát, ez kényes szitu.

nincs esetleg olyan anyuka, akinek szintén oda jár vagy járt a gyereke, és meg tudnád kérdezni? vagy ismerős gondozó néni, dadus? azt biztos zokon venné, ha ezzel állítanál be, hogy veri-e a gyerekedet...

ráadásul egy ennyi idős gyereknél sose lehet tudni, mikor mond igazat és mikor tesz hozzá.

2011. okt. 12. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem kérdezgess más anyukákat is. Nálunk nem verésről volt szó, hanem nagyon durva beszólásokról, azt hittem a gyerekem csak be akarja sározni az óvónénit. majd amikor anyukákkal finoman elkezdtem a témáról beszélni, kiderült több felé is van panasz az ominózus néniről.
2011. okt. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szerintem az ilyen fajta nagy beszólások késöbb jönnek,egy 2.5 éves még nem hiszem hogy magától kerít egy történetet hogy őt megverték,miért is mondana ilyent?én megkérdezném a másik gondozónénit,hogy mit látott mert a fiad ezt mesélte,nem is egyszer.aztán ha nincs válasz kérdezz rá annál a gondozónál aki a gyereked szerint megverte,de úgy kérdezz,hogy mi volt az ok,hogy te is tudjad,próbálj ne támadó lenni,mert akkor nem biztos,hogy őszinte lesz,ha elmondja kérd meg ha lehet ne verje a gyereket,te se teszed,van más eszköz is a nevelésre.
2011. okt. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!