Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség, nem bírok a 3 éves...

Segítség, nem bírok a 3 éves lányommal, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Biztosan én rontottam el a nevelését valahol de most már nem bírom idegekkel ,olyan hisztis lett kb 2 hónapja. Nem tudom mitől, de elhagyta a délutáni alvást amitől este felé már nem bír magával és visít, ordít semmi sem jó. Fürdésnél azért visít, mert vetkőzni kell( ami kb 15 perc, mert kicsavarodik a kezemből nem engedi magát) utánna az a baj, hogy öltözni kell , kiabál, hogy segítség, szabadíts ki stb.

A szomszédok azt hihetik ölöm. 1 órát könyörgök , hogy öltözzünk fel menjünk ki a levegőre és van hogy utánna benn maradunk, mert nem bírom felöltöztetni. Ha olyanja van meg sem hallja ha szépen beszélünk hozzá. Már úgy érzem mindent próbáltam de tanácstalan vagyok, egész nap semmit nem tudok csinálni mellette( pl: vasalni) este meg már nincs erőm mert kivagyok. Mit csináljak? Az én gyerekem a legrosszabb vagy én vagyok a legrosszabb anya aki nem tudja megnevelni?


2011. jan. 21. 20:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, nem vagy rossz anya, csak rajta van a dackorszak. Ne könyörögj neki semmiért, hanem határozottan fogd meg, mondd el, hogy most fürdünk, sétálni megyünk, felöltözünk stb. És valóban tedd is azt. Ha ordít, hát ordít. Majd abbahagyja. Pontosan tisztában van vele, hogy meddig mehet el nálad. Kitartás, lesz még rosszabb is. :-)
2011. jan. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne frusztráld magad.

Kezd "öntudatos" nagylány lenni.


Kérdezted már, hogy akar-e kimenni? Ha igen, akkor öltözzön fel, minél inkább egyedül, te csak segíts neki.

Menni fog, hidd el!

Eleinte bénázni fog, ugyanilyen sokáig tart, de neki sikerélmény lesz, hogy egyedül csinálta.

Levetkőzni még könnyebb.

Megkérded, hogy akarsz fürdeni? Akkor vetkőzz le gyorsan!


Vagy beválik, vagy nem.

Most szerintem csak élvezi, hogy ő uralkodhat rajtad, és így fel tud idegesíteni.

2011. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Ugyanez a cipő együttérzésem!

Nekem azt tanácsolták pedagógusok is egy kis seggre pacsi nem fog ártani. Mit mondjak nekünk bejött!

2011. jan. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
46%

Ismerek egy hasonló esetet, mondjuk ott 6 éves kisfiúról van szó. Hát igazából nem lehetünk elég okosak, ehhez tényleg látni kéne az esetedet. Így kívülálló szemmel szakembert javasolnék, gyermekpszichológust. Ezt azért mondom, nehogy később nagyobb gondok legyenek.

Ha "házi praktikának" talán a beszélgetést javaslom, próbálj gyengéden közeledni hozzá, beszélni vele lágy hangon. Érezze, hogy szereted, és nincs egyedül. Foglalkozz vele, találj ki játékokat, tereld el a figyelmét.

Ha továbbra is megy a hiszti, esetleg földhöz is vágja magát, akkor segít egy pohár víz. Mármint, úgy értem, semmi baja nem lesz, ha leöntöd. Hidd el ezzel nem leszel rossz szülő, sem durva. De talán érezni fogja a kicsi, hogy nem tehet meg mindent. Hidd el érzi, hogy a viselkedése neked fáj, és annál inkább csinálja, felhívva magára a figyelmet. :) Remélem tudtam segíteni. Ne idegeskedj!

2011. jan. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! A segrepacsin kinevetett és folytatta még elevenebben a hisztit. Megpróbálok még türelmesebb lenni csak sokszor úgy érzem nem megy már.Nem tudom senkire sem hagyni 5 percre mert akkor már elemében van ,hogy nem vagyok ott és neki mindent szabad. Wc- re nem tudok elmenni, mert hallom nem szabad, gyere le, ne csináld.

Ha ketten vagyunk csak akkor úgy-ahogy szótfogad, de egy házban lakunk a mamáékkal így ez ritkán van.

2011. jan. 21. 20:24
 6/18 A kérdező kommentje:
Általában nem földhözvágós hiszti van hanem poénból csinálja és jókat nevet rajta. Pl : 15-ször rakom vissza az asztalterítőt vagy a párnákat.
2011. jan. 21. 20:27
 7/18 anonim válasza:
46%
Ha nem vágja magát földhöz, akkor is nyugodtan leboríthatod.
2011. jan. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
hát nem lehetsz könnyű helyzetben,ilyenkor áldom az eget,hogy én még nem éltem ezt át a 2 évesemmel,de még át élhetem.amikor nálunk az első ilyen dackorszak volt,már az elején lefektettem a magam és az ő számra is mit szabad mit nem,még ha a feje tetejére áll is.A nem az ma is nem,és ha nem érti,kicsit erősebben megfogom a karját és már tudja is,hogy mit nem lehet.én is azt tanácsolom,mint amit az első,légy erős,megyünk fürdeni akkor megyünk és kész,öltözünk akkor öltözünk,ha látja rajtad,hogy kiabálsz hogy dühös vagy,hogy nem bírsz vele,csak azért is csinálja.légy erős és határozott,tarts ki,sok erőt kívánok hozzá.
2011. jan. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Igen nem könnnyű, de ki kell próbáld, hogy megcsinálod vele amit akarsz és kész. Te ne is kezdj el kiabálni, mert csak magad mérgeled fel mégjobban. Ne is szólj hozzá, csak csináld. Ja, miután szépen kérted és nem csinálta utána ne szólj hozzá csak. Nem lesz könnyű, de próba szerencse, és nem egyszer, hanem kitartóan !

A párnákat játéknak fogja fel, én otthagynám, nem vagyok én a szolgája. Főleg ha nem érti, hgoy neked ez nem vicces. Igenis határozottan rálehet szólni, nem kell félni, hogy megútál. Sokan ettől félnek.

2011. jan. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

rajzoljátok le. Mindent, a napotokat, a hisztit, az estét, amit csinál, amit szeretnél ha csinálna és e/3-ben mesélj "egy kislányról" akivel pontosan ugyanaz történjen, mint vele szokott, legyenek pozitív történetek többségben, hogy érezze a szereteted és a megértésedet. Te magad olvass el minél tönn dolgot a hiszti lélektani okairól, így tényleg megértő leszel és nem dühös rá és magadra. Nem vagy tehetetlen, nem vagy rossz anya, nem vallottál kudarcot. ezt élem át én is,mi mindannyian akik ekkora gyereket nevelünk. Legyél vidám és derűs a nap nagy részében, ne lássa az idegességet, soha ne kiabálj vele, soha ne sírj előtte. Légy következetes, amit nem azt nem és ne engedj neki soha ha hisztizik, amiért hisztizik, azt soha ne engedd neki, ne győzzön le. Hívd oda magadhoz mikor dühöng, várd meg míg odajön és nyugtasd meg. Beszélj hozzá kedvesen, sose érezze, hogy ellene van kifogásod, csak azt, hogy a hiszti ellen. Beszéljétek meg miután megnyugodott, hogy mi volt a baj, mit szeretett volna, azt miért nem engedted.

Bocs kicsit összevissza volt :)

2011. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!