Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Máshol lesz óvoda jövő héten?...

Máshol lesz óvoda jövő héten? Mit válaszoltok, ha megkérdezik, igénylitek-e?

Figyelt kérdés

Nem túl fontos a kérdésem, de ma nagyon felhúztam magam. Idén kezdtük az óvodát, úgyhogy nekem ez új volt: Mivel az iskolában (!) őszi szünet lesz, megkérdezték, hogy igényeljük-e az óvodát jövő héten.

És ezt úgy adják elő, hogy még senki nem kérte, hogy legyenek nyitva, így én kérem-e? És minden anyuka (rajtam kívül) szolgálatkészen azt mondja, hogy megoldja. Aztán kint az óvoda előtt méltatlankodnak, hogy ez nekik gond.

Mi a véleményetek erről? Miért nem tudnak kiállni, és azt mondani, hogy igenis, kell az óvoda?


2011. okt. 25. 21:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nem tudom. Tőlük kéne megkérdezni. Annak semmi értelme, ha nem tudja megoldani a gyerek felügyeletét csak mondjuk szabival, akkor miért nem kéri az ügyeletet. Nálunk csüt-péntek szakmai nap, így akkor eleve nincs, szombaton ugye nincs, hétfő-kedd munkaszüneti nap. Csak szerdán lenne elvileg, de az én gyerekem épp beteg, ezért nem érint, meg mi amúgy is mamával meg tudjuk oldani.
2011. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi is az idén kezdtük az ovit, és nálunk is megkérdezték ki igényli az ovit, de ezt csak azért, mert tudni szeretnék hány gyerek lesz, és akkor annyi óvónőt állítanak munkába, ahány az X számú gyerekhez kell, de bárki kérheti a szolgáltatást, mert lesz ovi, még szombaton is, csak ha valóban 5 gyerek lesz bent, akkor elég 2 óvónő meg 1 dadus, és nem fog dolgozni mindegyik. Meg le kell mondani az ebédet, hogy ne főzzenek 200 gyerekre, csak 20-ra. Ez központilag van így, és nem óvodánként döntik el, melyik hogyan tart nyitva, ha csak nem magán ovi. Nem lehet hogy valamit félreértettél? És ha Te nem tudod megoldani, mert dolgoznod kell, minden lelkiismeret furdalás nélkül vidd a kicsidet, nem fognak rád haragudni, azok a buták akik azt mondják megoldom, holott nem tudják, ez elég gyerekes viselkedés nem?
2011. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Nálunk ki van írva, hogy iskolai szünet lesz, az óvoda ugyanúgy üzemel, mint ha ez nem lenne. Aki nem szeretné vinni a gyermekét az jelezze, mert a kajáját időben le kell mondani. Rákérdeztem az óvónéninél, és azt mondta, hogy nyugodtan vigyem a kiscsoportos fiamat, mert több kisgyerek lesz a csoportjából. Nem volt tervben, hogy viszem, mert itthon vagyok a kicsivel, de megkérdeztem, mert kíváncsi voltam a hozzáállásukra.
2011. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elvileg nálunk sem gond, tartanak ügyeletet, ha van gyerek, aki megy. Ami nem tetszik, az a hangnem, ahogyan előadják. Na meg az, hogy rögtön azzal kezdik, hogy senki más nem kérte, tehát akkor te se kérd. Azt szeretnék elérni, hogy még ügyeletet se kelljen tartani.

Örülök, hogy máshol nem így állnak hozzá, de úgy látszik, én kifogtam. (Egyébként nálunk a bölcsődében is ezt csinálják.)

2011. okt. 26. 08:11
 5/9 anonim ***** válasza:
Én oviban dolgozom. Mink nyitva vagyunk ugyan úgy. Attól függetlenül mi is megkérdezzük, hogy hozzák-e a gyerekeket. Akinek sulis tesója van vagy otthon van anyuka a kis tesóval, ők nem hozzák. DE a többi hozza.
2011. okt. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kérdeztek semmit. Kiraktak egy táblázatot, írd be, hogy melyik napra kéred és melyik napra nem az ovit. Azt kérdésemre elmondták, hogy lehet, hogy két-két csoportot össze fognak vonni, és lehet, ha nem lesz gyerek, akkor szombaton zárva lesznek, de nekik sincs sok szabijuk, tehát egy-egy nap biztos ők is lesznek. Én kértem, mert kevés a szabim és azt a betegségére meg a két ünnep közöttre tartogatom. Máskor is volt már a másik csoportba, pedig most kezdtük az ovit és nem volt gond. Egyedül szombatra nem kértem, mert párom délutános, mi meg csak kettőig dolgozunk, ezért egykor elmegyek és akkor párom is tud menni dolgozni.


Mondjuk a miénk nagy ovi, a kisebb oviban én is hallottam, már hogy azért lobbiztak, hogy ne kelljen nyitva lenniük. Sajnos.

2011. okt. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk természetes, hogy van jövő héten ovi, csak a szombatot kérdezték meg, hogy ki kér ebédet...

2011. okt. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a bölcsiben volt hasonló hozzáállás (nem csak a szünetek kapcsán, hanem pl. pénteken minden szülőt arra akartak rávenni, hogy már ebéd után menjen a gyerekért - mintha az nem lenne épp olyan munkanap, mint a többi).

Az oviban normálisak szerencsére. Kérdezték, hogy melyik napokon akarunk menni a jövő héten, de csak az ebéd miatt, hogy le tudják mondani, aki nem megy. Mert ugye sokaknál van iskolás nagytesó, és akkor a szülő úgyis otthon van a legtöbb esetben (már aki megteheti). Mondjuk én mondtam, hogy menni fog jövő héten is. Annyi, hogy összevont csoport lesz, mert kevés gyerek lesz bent. Szóval majd igyekszem korábban érte menni, mert azért mégis, más csoportszoba, más gyerekek, más óvónéni.

2011. okt. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg, a szombat. Arra is külön megkérdezték, hogy megy-e a gyerek, de nem lebeszélően, csak tényleg tudniuk kell, hogy hány gyerek lesz. De szombaton az enyém nem megy, én itthon leszek.
2011. okt. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!