Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért sír az 5 éves testvérem?...

Miért sír az 5 éves testvérem? :' ( Ez már túlzás

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, a testvérem fiú és rengeteg sír. Reggel még nem, de a délutáni szundi után mindig sír, sokszor már ordít, nem tudjuk miért. Kérdeztük már, de nem válaszol csak sír tovább. Ha anya nem enged meg neki valami akkor is sír, ha nem úgy történik valami akkor is sír. Éjszaka csak elkezd sírni, most lefekvés előtt is sírt. Édesanyám már kivan idegileg, és már nem tud mit csinálni vele, a legutóbb meg ő is sírt, néha már üvöltött neki, és a napokban mindig hozzám jön a testvérem, ha sír, én megvígasztalom, de mindezek mellett elmagyarázom neki megemelt hang nélkül, hogy mi miért rossz, de csak úgyanúgy folytatódik. Mit tegyünk?
2011. okt. 25. 21:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Óvodában nem kérdeztétek még, hogy miként viselkedik ott? Lehet, el ellene vinni gyermekpszichológushoz, vagy nevelési tanácsadóba.

Unokaöcsémen segített.

2011. okt. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Egyébként alapvetően derűs kedélyű? Mert akkor azért nincs komoly baj! Mondjuk az fura, hogy a délutáni alvás után sír – meg kéne figyelni, mi szokott akkor történni. Az is eszembe jutott, hogy talán rémálmai vannak, de akkor nyilván éjjel is lennének…

Az én fiam is elég sírós, mondjuk ő elmondja mindig, hogy mi épp a baja (vagy lehet tudni róla, ha esetleg mégsem).

A nevelési tanácsadó jó ötlet, kérjetek időpontot, először a szülővel beszélnek, aztán pedig játékok során ismerik meg a gyereket, sokat tud segíteni tényleg. Az is lehet, hogy ott az elmondottak alapján már tudnak valamit ajánlani az anyukádnak, mit tegyen.

2011. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok olyan sokat vele sajnos, de ma néztem míg játszik a barátaival nincs olyan nagy gond, van pillanatok mikor akaratos, és ha nem úgy sikerül ahogy ő szeretnék mérgelődik fel, és nem akar szóba állni velük. Másképp meg mikor egyedül van akkor van inkább az, hogy elkezd sírni minden apróságokért. Fél attól, hogy kimegyünk a házból és otthagyjuk őt. Soha nem hagytuk magára. Szépen elmagyaráztuk, hogy nem is fogjuk magára hagyni, szólunk ha csak az udvarra is megyünk ki. És valóban, olyan délutáni ébredés nincs amely sírás nélkül eltelne.
2011. okt. 26. 16:57
 4/4 anonim ***** válasza:

A 2. hozzászóló vagyok újfent.

Hát, nem tudok túl okosat mondani. Illetve azt, hogy nektek erőt kéne venni magatokon, és nyugodtan leülni vele (ölbe venni) és beszélgetni, miért szomorú. És bármit is mond, komolyan el kell rajta gondolkodni, mert nagyon kis okosak a gyerekek, és meg tudják fogalmazni, mi a bajuk, még ha nem is olyan egyértelműen, mint mi. Gondolom, ha 5 éves, óvodába is jár, ott is sokat sír? Beszéltetek az óvónőkkel, ők mit mondanak?

Tényleg meg lehetne próbálni a nevelési tanácsadót is, ne gondold, hogy oda „hülye” gyerekek járnak, nálunk igen sokaknak segítettek az oviban (mi is járunk).

2011. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!