Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves kor alatt, másfél éves...

2 éves kor alatt, másfél éves kor körül milyen indokkal adnád be a gyermekedet bölcsibe?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy

- vissza kell menni dolgozni, kell a pénz.

- unok már vele lenni tovább...

stb.


2011. okt. 26. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:

2 éves kor alatt csak akkor ha kell a pénz és vissza kell menni dolgozni.


2 éves kor felett a közösség miatt is beadnám..


2 éves és 3 hós a kisfiam, heti 3 alkalommal szerettem volna beadni bölcsibe a közösség miatt, és nem fogadta el. ki kellett venni.. sajnálom. Jövőre ovi az kötelező lesz. :)

2011. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én csak akkor adnám be bölcsibe, ha anyagilag rosszul állnánk, és dolgoznom kellene.

Amúgy alapvetően szeretek vele itthon lenni (bár néha jó lenne az emberi szó, de később még "élvezhetem" azt egész életemben a munkahelyemen...). Amíg tudok itthon maradok, bár nálunk ez valószínű 2 éves korában lesz.

2011. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

Amiatt biztos nem, hogy unok vele lenni, vagy már agyamra megy az anyaság vagy hogy nem bírok vele, majd ott megnevelik (nem rég hallottam ezt egy barátnőmtől hogy ő már nem bír a másfél éves fiával így vissza is megy dolgozni, mert akkor csak NAPI két órát lesznek együtt...hát nekem ez durva).

Ha a férjem megbetegedne vagy meghalna vagy elhagyna szóval a lényeg hogy teljesen kiesne a keresete és nem tudnám eltartani a gyedből a gyerekeimet akkor visszamennék persze nagyon sajnálnám (nem a gyereket így konkrétan mert tudom, nem hal bele a bölcsibe) hanem ezt az időt amiről örökre lemaradok.

Ilyen kicsi sose lesz többet.

3 gyerekes anyuka.

2011. okt. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz nagyon meg kell szoruljak anyagilag, hogy beadjam 1,5 éves gyerekemet a bölcsibe.De a pénz nagy úr!

(Egyébként egy 1,5 éves szerintem könnyebben beszokik, mint mondjuk egy 2 éves. Legalábbis ezt mondta egy gondozónéni.)

2011. okt. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
hogy őszinte legyek, nekem annyira nem lett volna muszáj visszajönnöm dolgozni, mert kihúztuk volna valahogyan. de én már depressziós lettem attól, hogy egész nap csak a háztartás és a robot + a baba van, apa folyton dolgozik, kis faluban lakunk, 1 utca van, emberek közé kellett, hogy menjek... így visszajöttem dolgozni, heti 3 nap, addig a 22 hónaposom bölcsiben van. simán beszokott, én meg kicsit kiszakadtam a monotonitásból és pénz is állt a házhoz.
2011. okt. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
40%
2 éves kisfiam heti 3x jár a társaság miatt délelőttönként !
2011. okt. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én szerencsére meg tudtam várni a két éves kort,pont a szülinapja utáni héten kezdtük.előtte csak akkor adtam volna be,ha az éhenhalás közelében lettünk volna.más indokot mint a pénz két éves kor alatt nem tudtam volna találni és elfogadni
2011. okt. 26. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 1 evesn ment a kisfiam sajnos a koszos anyagiak miatt es annyira jo munkahelyem volt/van, hogy nem akartam kockaztatni orultem, hogy visszavesznek. A munkaidom rugalmas ezzel nincs gond amennyiben megvan a het 37 ora akkor jovok megyek amikor akarok. Ferjem munkahelye szinten rugalmas ezert mi ugy alakitottuk, hogy en 9-re viszem es 5 korul erek haza a ferjem meg 7-re jar dolgozni es o hozza el 3-kor. Neha cserelunk. :)

Egyebkent ahogy mondani szoktak minden rosszban van egy kicsi jo is. 1 evesen egyaltaln nem viseli meg oket a bolcsi, nem fogjak fel annyira mint 3 evesen az ovikezdest. Kisfiam az elso 2 nap sirt egy kicsit amikor latta, hogy kimentem a terembol es azota sincs egyaltaln gond vele. Nagyobb korban nehezebb az elvallas a gyerek reszerol. Persze en a poklok poklat jartam meg ezt gondolom nem is kell mondjam. De most mar mindenki megszokta a helyet, en orulok, hogy ismet dolgozhatok, a penz miatt nincs kaosz es, hogy oszinte legyek en itt szoktam magam kipihenni a munkahelyen. Most is javaban melozom. :))

2011. okt. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!