Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom,2 éves, hogy szoktas...

Kislányom,2 éves, hogy szoktassuk le a cumiról? Bármit mondunk, neki akkor is csak az kell.

Figyelt kérdés
2009. máj. 4. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez engem is aggasztott fél évvel ezelőtt, végül nem tettem semmit és magától leszokott. Vettünk neki egy szívószálas poharat, olyan lezárható tetejűt, az megtetszett neki és kész.
2009. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ő egész nap,reggel,délbe,este,éjszaka,kivéve amikor eszik,akkor nem :)
2009. máj. 4. 20:20
 3/6 anonim ***** válasza:
81%
hát,ez lehet egy rossz szokás és egyben valaminek a pótléka is. Ki kéne deríteni,hogy mit pótol a kis életében vagy megpróbálni odaadni a mókusoknak az erdőben. El kéne kezdeni arról beszélgetni,hogy nemsokára megszületik egy inci-finci kismókus az erdőben és nincs neki cumija. Mivel nem tud venni a boltban,ezért most oda kéne adni neki a cumit. Elsőre valószínű,hogy nemet mond. :) lehetne rajzolni is hozzá egy üzenetet (ahogy ő akar-firkálni),hogy a megszületett kismókus tudja,hogy hogyan kell használni. készülni rá,venni mókusos mesekönyveket (vagy nyuszisat,ha nyusziknak adja stb.),aztán egy napon felkerekedni és elmenni az erdőbe,lerakni egy fa alá az üzenet-rajzot és a cumit,megsiratni majd eljönni. messzebbről még kukkolni egy kicsit,hogy jön-e a mókus,majd megbeszélni,hogy nem mer lejönni,ha ott vagyunk. Másnapra eltüntetni és vissza menni,hogy ott van-e még. Cserébe pedig venni neki egy plüss mókust. Egy ismerősömék így csinálták,nekik bevált.
2009. máj. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nálunk az vált be, mikor a fiam két éves volt, hogy azt mondtuk neki, hogy elvitte a manó, merthogy ő gyűjti a cumikat a kisgyerekektől.Eleinte mi is nehezen tudtuk tőle elvenni, de ez teljesen bevállt!Nem követelte utána, igaz, kérdezgette, hol van, de azt mondtuk a manónál.Érdekes volt látni, hogy utána ezt egy plüsskutya váltotta fel, azt vitte a bölibe.Azt sem tudjuk tőle elvenni, de az legalább nem a szájában van:)(Ha már egyszer elvettétek ne adjátok vissza neki a cumit, akármennyire is sír!)
2009. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reggel,mikor felkelt,elmondtuk neki a mókusosat,de elkezdett sírni,és bement a szobájába,utána fél óra múlva kijött,és magától odaadta hogy vigyük el a mókusnak,de ő nem jön.Utána megszeppenve ácsorgott,és odajött hozzám sírva..Kicsit én is meghatódtam :) Nagyszerű ez a kislány,és az ötleteket is köszönöm. Én erre nem is gondoltam volna,hisz idáig az sem vált be hogy a mikulás elvigye. Sok Puszi:Enikő és Dorci♥
2009. máj. 5. 14:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Miért akarod leszoktatni? Mindenki megijed, ha sokáig cumizik a gyerkőc. Ezzel nincs semmi gond, nincs mögötte pszichológiai rendellenesség, egyszerűen jó neki. Akkor miért vennéd el? Majd egyszer csak nem kell. Általában azok a gyerekek, akik sokáig cumiznak, abbahagyják, mikor óvodába mennek.

Olvasd el Ranschburg Jenő: Pszichológiai rendellenességek gyermekkorban című könyvének megfelelő fejezetét. Meg fog nyugtatni.

egy tanító néni

2009. máj. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!