Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5hetes kislányom este 11...

5hetes kislányom este 11 előtt nem hajlandó elaludni. Mit csináljunk vagy hogy csináljuk, hogy rá szoktassuk a hamarabb időponti elalvásra?

Figyelt kérdés
Néha a hasa is szokott fájni, de ez nem mindennapos dolog, és van rá cseppek is. Állandóan kézen kell, hogy legyen, és rázva a kis segge, de úgysem hajlandó elaludni 11 előtt. Sir, nyöszörög de ez is csak időközönként. Teljesen tanácstalan vagyok.
2009. jan. 4. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez majd idovel kialakul. Az enyem kb 3 honaposan kezdte vegig aludni az ejszakat, este 8 utan van furdes, 9 eves, es aztan aludt is el. Szerintem ez ido kerdese.
2009. jan. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

szia! szerintem még nagyon kicsi, nem érdemes erőltetni.

de a fürdés jó dolog alvás-indítónak, mert közben elfárad a pindúr.

én úgy csinálom, hogy csak egy kis lámpa ég, olajjal átmaszírozom a testét, közben énekelek neki. aztán pancsi, felöltözés és kajcsi a jó melegben, összebújva. ezután tente.

az én babámmal is ez volt (most kezd nagyjából múlni - 12 hetes), állandóan cipelni kellett, különben sírt. neki ez hasfájás miatt volt. ilyenkor jó volt még a cseresznyemag párna, ami ellazította és a görcsöt is oldotta. pár hétig azzal is aludt szegénykém.

sok sikert nektek!

2009. jan. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nálunk kb. 7körül van fürcsi, utána szopizás aztán elalszik rajta kb. 10-15 percet és utána 11-ig nincs megállás! Esetleg tegyem későbbi időpontra a fürcsit?
2009. jan. 4. 14:35
 4/4 anonim ***** válasza:

egy próbát megér :) nyújtsd is el a fürcsit. mi kb. 1 órát rosszalkodunk a fürdőszobában. na, akkor jól elfárad! a pocijának is jót fog tenni a masszázs és hátha könnyebben aludna. egyrészt kikergetitek vele a pukikat, másrészt nagyon jó lazító, nyugtató hatása van.

sok sikert! (az én fiam is éjfélre aludt el tegnap, reggel 6-kor meg le se lehetett lőni - persze neki könnyű, éjszaka félálomban eszik, én meg próbálom a büfit valahogy kicsalogatni...)

2009. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!