Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan lehet növelni egy 3...

Hogyan lehet növelni egy 3 éves gyerek önbizalmát?

Figyelt kérdés
Nagyon bátortalan, félénk is kislányom az óvodában. Sokat szoktam dícsérni, de hátha van itt óvodapedagógus aki tudna egyéb ötleteket is adni, hogy merjen játszani a gyerekekkel, merjen beszélgetni, köszönni. Köszönöm a segítséget!
2010. febr. 5. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is ugyanilyen félős!De itthon nagy szája van!Majd előbb-utóbb elmúlik náluk ez a félénkség!Legalábbis több ismerősöm mondta,hogy félős volt a gyereke és eltelt 1-2 év és bátrabbak lettek!
2010. febr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy válaszoltál! Örülök, hogy más ilyen gyerek is van, mert mindenhol azt érzem és látom, hogy csak az én gyerekem ilyen elveszett. Remélem tényleg kinövi, bár én is ilyen voltam még középiskolában is.
2010. febr. 5. 20:41
 3/5 anonim ***** válasza:

szeretnék segiteni de ahhoz kérlek válaszolj pár kérdésre!

mióta jár oviba a gyerek?

család barátok közti s félénk?

van a csoportban barátja?

van testvére?

otthon ki játszik vele?

egyáltalán nem játszik a gyerekekkel a csoportban?

a válaszokat köszönöm és igyekszek minél hamarabb segiteni

óvónéni

2010. febr. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! November óta jár oviba, szereti is, de nem játszik velük. Egy kislány van aki az óvónéni szerint felkarolta és azzal szokott játszani. Nincs sajnos testvére, bár nagyon szeretnénk, de még nem sikerült. Szerinted az jót tenne neki? A védőnő szerint igen. Otthon én játszok vele és a nagypapa, nagymama, akik mellettünk laknak. A távolabbi családtagokkal is félénk, a nővérem férjéhez például nem mer odamenni, pedig hetente 1-2 alkalommal találkoznak. De ha többen vagyunk itthon és többen látjuk, akkor velünk is szégyenlős. Ha csak egy ember van vele, akkor feloldódik és nagyon vagány tud lenni.
2010. febr. 6. 22:14
 5/5 A kérdező kommentje:
Talán még annyit, hogy amúgy mindenben részt vesz az oviban, odaül a többiek közé ha mondják neki, de ha a többi gyerek énekel, ő nem. Ha köszönni kell, azt mondja nem mer. Ugyanakkor nagyon szeretne barátkozni, de a játszótéren is ha egy gyerek volt a csúzdán, már nem ment oda, csak távolból nézte. Úgy érzem, hogy a két énje őrlödik benne, mert szeretne, de nem mer, és ez zavarja valahol.
2010. febr. 6. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!