Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam egy hosszabb betegség...

Kisfiam egy hosszabb betegség miatt jóideig nem járt oviba, itthon nagyon kezelhetetlenné vált a számomra, csúnyán beszél velem, még arra is veszi a bátorságot, hogy nekem jöjjön, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap mondtam neki,hogy az oviban ahová rövidesen ismét járni fog,nem fogják majd eltűrni,hogy ha nincs kibékülve saját magával,akkor az óvónéniknek,vagy a gyerekeknek csúnyákat mondjon és nekik menjen ,megverje őket.

Erre elkezdett nagyon sírni,hogy ő többet már nem akar oviba járni,mert ott be kell tartani majd a szabályokat.

A kényeztetés lehet a gond amivel körülvettük,főleg a kórházi benttartózkodása alatt.

Éjszaka nagyon rosszul alszik ,forgolódik és még álmában is indulatosan mondja a magáét.


2011. okt. 30. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Azok alapján, amit leírtál, szerintem ez azért több, mint "sima" elkényeztetés. Lehet, hogy érdemes lenne keresni egy gyermekpszichológust, mert valószínűleg vannak feldolgozatlan traumái (gondolom a betegség, kórház) miatt, és ez a folyamatos frusztráció jön ki agresszióval. Az éjszakai rosszul alvás is gond, ez nem mehet hosszú távon. (Nem piheni ki magát, egyrészt visszaveti a fejlődésben is, másrészt csak még feszültebbé, agresszívabbá teszi)

Én a helyedben biztos, hogy a mögöttes okokat próbálnám kideríteni.

2011. okt. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A betegsége miatt súlyos nyálkahártyafekélyei voltak,például a szája is tele volt sebekkel kívűl és belűl is,én felnőttént szerintem ordítottam volna a fájdalomtól,ha nekem ilyenem van,de ő még kérlelésre sem volt hajlandó elfogadni legalább éjszakára fájdalomcsillapítót,inkább egész éjszaka ,sírt,kiabált álmában,amikor már a 4. nap is azt csinálta,hogy 10perc alvás,majd 10 perc sírás,akkor már azt hittem megbolondulok vele.
2011. okt. 30. 14:19
 3/3 anonim ***** válasza:
Maximálisan egyet értek az első válaszolóval.Különben a fájdalom,pláne,ha rendszeres,és hosszabb ideig tart,simán megváltoztatja az ember személyiségét(tudom,Apukám megégett,bőrátültetése is volt,sokszor sírt,és egész testében remegett a fájdalomtól).Szerencsére egyik gyerekemnél se kellett ilyen dolgokat átélnem.Valahogy nem tudtátok beadni neki a fájdalomcsillapítót?Kúp formájában is léteznek.Sokkal jobb lett volna mindannyiotoknak.
2011. nov. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!