Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A húgom szerint rosszul...

A húgom szerint rosszul nevelem a gyerekem, de bezzeg majd ha neki születik babája, ő majd mindent tökéletesen csinál. Veletek is történt ilyesmi? Hogy kezeltétek?

Figyelt kérdés
Én nem érzem, hogy rosszul nevelném, csak másképp, mint az ő elvei. Csak nagyon rosszul esik az állandó kritikája. És van egy olyan érzésem, hogy ő sem tudja majd betartani az összes mostani elképzelését, ha majd egyszer lesz gyereke.
2011. okt. 30. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Vagy megmondod neki, hogy Te ezt nem bírod, és akkor szerencsés esetben visszafogja magát, vagy lecsökkented vele a kapcsolatot a minimálisra.
2011. okt. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Először elveim voltak.Aztán gyerekem.

Ez egy nagyon nagy mondás,és ha gyereke lesz,téged fog igazolni:-)

Mi a problémája neki azzal ahogy a gyereked neveled?? Birok ilyeneket akik azt sem tudják hogy eszik e vagy isszák.

2011. okt. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyermektelen barátnőm is igen találékony lenne nevelési technikák terén miként lehetne megnevelni 5 éves hiperaktív fiamat :-),mondtam neki,ha neki is lesz egy hiperaktív kisfia akkor majd megláttjuk ...nem volt köztünk harag emiatt,csak megmosolyogtatott,hogy nulla gyakorlattal,kívűlről ő tudná mitől lehet egy hiperaktív gyerekből kinevelni az állapotát...
2011. okt. 30. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem és köztem 5 év van, én is néha "beleszóltam" a gyereknevelési elveibe, hogy ezt meg azt nem így kellene csinálni, legyen erős és 2,5 évesen válassza el, stb. Még akkor nem volt sajátom. Most 15 hós a fiam, a pocakban a tesó, és be kellett látnom, hogy nem minden úgy alakult a gyereknevelésbe nálam sem, ahogy elterveztem. Én beláttam milyen nehéz, főleg ha nincs segítség. Mi ezt megbeszéltük, s már rég bocsánatot is kértem tőle ezekért. Most tesód ugysem látja be, hogy nincs igaza, de mond el neki hogy ez mennyire rosszul esik neked, és hogy bízza rád a gyereknevelést. Ha eljön az ő ideje, akkor legyen okos.
2011. okt. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%

Nekem nővérem van, akinek van egy 4 éves eleven kisfia.

Imádom, nem is tagadom, de néha kikészít. Ilyenkor még a hangerő'szabályzás' lehetetlen :)))


Nővérem pl. mindent elmagyaráz a gyereknek, ami egy fokig nagyon jó, de mikor már 70× mondja el 2 óra alatt ugyanazt és a gyerek szemmel láthatólag szrik a szülőre, akkor nem hinném, hogy ez a legjobb 'nevelési' elv.

Sógorom erőteljesebben szól unokaöcsémre, akkor egyből rend lesz. Ha pedig mégsem, akkor enyhén ráver a seggére, de akkor aztán katonafegyelem van.


Én katona vagyok, párom pedig tanár.. elméletileg én lennék a szigorúbb, ő pedig a logikusabb neveltetés. Viszont nem hinném, hogy ez így fog történni.. bociszemektől hamar ellágyulok :))

2011. okt. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ez sógornőm és én.

Teljesen másképp gondoljuk.

Az elején még voltak fintorgások, ő már tapasztalt anya 3. gyerekkel, nekem meg az első.


Sok elvem volt amihez azóta is tartom magam, és úgy hiszem hogy tényleg ő az aki rosszul csinálja a dolgokat (legonkább sehogy) kezelhetetlen is a kicsi gyerek.


Érdekes módon pont ő fintorgott mindenre amit csináltam az elején, mondtam hogy nálunk így vagy úgy van...

Most már nem fintorog, megszokta a következetességemet, én meg az ő lazaságát.


Felfogta,hoyg nem akarok olyan lenni mint ő, nem akarok tanácsokat tőle mert nem értek egyet a nevelésével, és így erről nem is beszélünk.


Nem az a baj,ha nagyon másképpen gondolkodik két ember, hanem az ha emiatt feszültség van vagy bántják/kritizálják egymást.


Nem baj ha a testvéred másképp gondolja.

Mondd neki,hogy a gyerekével azt csinál és úgy amit és ahogy akar, te meg ugyan ezt teszed a te gyerekeddel.


Ha te lilára akarod festeni a gyerek haját neki ahoz sincs semmi köze, mert te vagy az édesanyja.


Javasold neki,hogy ez ne legyen téma - gondoljon amit akar és kész.

2011. okt. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekem van:) És 4 nagyon jó barátnőm ebből 2nek nincs gyereke de ők el is mondták hogy ha másképp is gondolják most így gyerek nélkül az elveket mint én, ezt akkor se vágnák a fejemhez, mert tisztában vannak vele hogy a gyakorlat lehet hogy teljesen mást hoz majd.

A másik kettőnek van gyereke, egyik nálam sokkal katonásabban fogja a kisfiát, a másik meg gyakorlatilag nem neveli a 2 gyerekét hanem így élnek bele a világba:)))

Amíg az én gyerekemet nem bántják (és fordítva is az enyémek nem bántják az ő gyerkőceit) addig semmi beleszólásunk a másik nevelésébe.

Utána se, csak akkor lecsökkentjük a találkozásokat.

Én mindig úgy vagyok vele, hogy ha KÉRDEZIK a véleményem akkor elmondom persze nem durván, aztán ha akar vmit megfogad belőle, de kéretlenül sose osztogatnék jótanácsot se a tesómnak (ha lenne lány) se a barátnőmnek.

Ha van gyerekem, ha nincs.

Ha bizonytalan vagy nem tudja hogy is kezeljen egy helyzetet akkor elmondom, mi hogy csináltuk nálunk mi vált be, én miylen könyveket olvastam a témában mondjuk, akár kölcsön is adom, de ennyi.

2011. okt. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 krisztivan ***** válasza:
84%
Nekem is nagy szám van amikor a barátnőm neveli a nagylányait.Sokkal lazábban fognám őket.Ezt így kellene,amazt meg úgy!Ilyenkor Ő bölcsen mondja,hogy lejegyzi és ha majd ennyi idős lesz a fiam akkor elmondja neki hogy anya ilyen lazán gondolta anno a dolgokat.
2011. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ, sokat segített!
2011. okt. 30. 23:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!