Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kisfiam nem tud...

2 és fél éves kisfiam nem tud beszélni mondatokban és kb a szókincse 15 szó, de megérteni mindent tökéletesen megért. Mit csináljak? Hova forduljak? Mielőbbi válaszukat várom. Köszönöm. An. Teljesen el vagyok keseredve.

Figyelt kérdés
Beszéd helyett mindenre egy szót mond, hogy apa mintha ezzel fejezné ki magát és ez ismételgetni folyamatosan szavak helyett mondatban.
2011. jan. 30. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg a védőnődet. nálunk akinek ilyen problémája van azt a nevelési tanácsadóba viszik gyógypedagógushoz. Nem tudom, hogy 2,5 évesen ez már akkora probléma e. Lehet hogy még nem kell szakemberhez menned, már cxsak abból kiindulva, hogy nekem az ovónő azt modnta sok 3 éves nem tudja elkezdeni az ovit, mert nem beszél (ez ugye azért gond mert nem mondja h pisilni kell, és ezért nem mehet oviba).

Igazából lehet megér egy kört, és akkor a hozzáértő személy fölvilágosít ad hogy ez ebben a korban mekkora gond vagy nem gond. Menj a nevelési tanácsadóba ha a védőnőd nem segít!

2011. jan. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%
biztos sokan azt mondják majd áá nem baj,viszont én is elvinném,egy fejlesztő pedagógushoz,egy alkalom nem nagy dolog,de legalább megtudod,hogy kell e speciálisan foglalkozni vele,vagy csak várni kell.Ha foglalkozni kell vele,jobb azt időben elkezdeni.de azért ne ijedj meg,2 és fél évesen ez még nem akkora probléma.
2011. jan. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!


Azért nem kell megijedni annyira! A fiúk később érnek minden tekintetben! Majdnem egyidős vagyok az uncsimmal, aki fiú, de mégis évek teltek el, míg ő megtanult beszélni, mikor én már rég tudtam. Van ilyen, hogy nem beszél, csak arra figyeljetek, hogy ne mondjátok ki helyette! Ez nagyon nagy hiba lenne, mert a gyerek hozzászokik. Igenis el kell tőle várni, hogy kimondja, de nem kell hangsúlyozni neki, hogy nem jól beszél.


Ja, és az uncsim ma már 20 éven felül van. Magától megtanult oroszul, tanár nélkül, és megvan a felsőfokú nyelvvizsgája is, angolból középfokú.

Ezt kb 6 éves kora körül még senki sem gondolta, mert akkor még szinte magyarul sem tudott.

Tehát ki kell várni, a fiúk már csak ilyenek.

2011. febr. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy anyukám óvónő. Most is épp kicsikkel van, már törvény szerint 2,5 évesek is vannak. Sok 3 éves sem tud beszélni, amikor odakerül, de ott megtanul, mert kommunikálni csak kell valahogy. Valamelyik gyereknek kell egy év is az oviban, mire jól beszél.
2011. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam is 2 és fél éves, és még 15 szót se mond, megérteti magát szavak nélkül.

Engem is zavart, ezért megkérdeztem a gyerekorvost, aki azt mondta hogy ez egyáltalán nem probléma, és hogy figyeljem meg majd 3 éves kora elött 1-2 hónappal kezd el, összefügő mondatokban beszélni.

Megjegyzem neki a járásnál is kimaradt a "lépésenként" elindulás, ő igaz hogy 17hós korában indult meg, de akkor már bement a szobába kapaszkodás élkül ami cirka 7m. jelent.

A fiuk amúgy is később érnek.

2011. febr. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs szerintem.

Az én keresztfiam 2,5 évesen még egy szót sem mondott.

És igen a harmadik szülinapja előtt 2 hónappal kezdett el beszélni egyből mondatokban.

Az én fiam most 21 hónapos és tudatosan 30 szót használ.Ez se sok de szerintem ő is majd 3 éves kora körül kezd majd el beszélni.Nincs ezzel semmi gond.

2011. febr. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 2 es fel evesen nagyjabol 35 szot tudtam es fiu vok
2014. jún. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!