Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha egy 5 éves kissrác valószín...

Ha egy 5 éves kissrác valószínűleg meleg akkor illene szólni a szülőnek?

Figyelt kérdés

Nagyon korai, és ugye ez még nem is 100% biztos, még változhat is, meg a szülőt sem ismerem hogy hogyan állna hozzá, talán csak rosszat tenne a gyereknek ha elmondanám?

Most ez lehet furcsa, de én még nem tévedtem, fel tudom ismerni a melegeket. Sokat foglalkoztam velük régen.


2011. okt. 31. 09:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
48%

5 éves korban még nincs kifejlődve a nemi identitás, tehát nem lehet kijelenteni valakiről, hogy meleg. Ebben a korban a szerepjátékok még természetesek, és ha vannak is lányos szokásai a gyerkőcnek, még bőven van ideje kinőni.


Én biztosan nem állnék úgy egy szülő elé, hogy "Nézd, azt hiszem, meleg a fiad." Pláne, mivel kisgyerekről beszélünk. Azt viszont szóvá lehet tenni, hogy a fiúnak vannak olyan szokásai, gesztusai, amelyek nem teljesen átlagosak, de a "meleg" szót lehetőleg ne használd, ha nem akarsz összeveszni a szülőkkel.

2011. okt. 31. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%
Ha én gyerekemen figyelné meg valaki azt, hogy lehet, hogy meleg én tudni szeretnék róla. Nem azért, hogy kineveljem belőle., de nem is szeretnék pofára esni amikor 20 éves lesz. Néha a kívül állók jobban látnak dolgokat mint a saját szülei, mivel mi elfogultak vagyunk. Nem akarunk észrevenni nyilvánvaló dolgokat.
2011. okt. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
69%
Jézusom! Hát tudod ha te az én gyerekemen figyelgetnéd ezt én tuti pofán vernélek! Ha ennyire értesz a dologhoz akkor azt is tudnod kéne hogy ennyi idős korban még egyáltalán nincs semmi nemi jellegű dolog kialakulva benne. Ha ő még úgy szól vagy úgy érint meg valakit annak még semmi nemi jellegű hatása nincs. Az viszont gyanús nekem aki már erre gondol egy 5 éves láttán...Talán pedofil vagy???
2011. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Hülyeség hogy 5 évesen még nem tudja az ember melyik nemhez vonzódik. Ti talán nem voltatok ovis korotokban szerelmesek? Vagy az ovis gyereketek nem emlegeti hogy szerelmes xy-ba? Persze ez még nem igazi szerelem, de mégis tudják hogy melyik nemet válasszák... Szinte minden ovis szerelmes valamelyik csoporttársába. És általában ugye másik nemből választ. Kivéve 1-2 gyereket, mint ez a kisfiú is. Ő minden héten másik kisfiúba szerelmes. De mielőtt ezeket mondta volna is láttam rajta hogy valamiért nem olyan mint a többiek. Minden jel arra mutat hogy meleg.

Viszont igazatok van, nem kéne elmondanom, mert nem tudhatom a szülők hogy állnának a dologhoz. Vallásosak is, furcsák is. Nem fogom elmondani, mert azzal a gyereknek semmiképp nem lesz jobb...

2011. okt. 31. 15:49
 15/18 anonim ***** válasza:
56%

Kérdező, 15:49:


"Ő minden héten másik kisfiúba szerelmes."


Ne keverjük, ez még korántsem szerelem, amit ennyi idősen éreznek. Könnyen lehet, hogy a fiú az általa idealizált másik kisfiúra gondolja azt, hogy "szerelmes belé". Arra a kisfiúra, akire felnéz, akire szívesen hasonlítana, aki valami miatt közel áll hozzá. Mivel azonban ő még nem tudja ezt ilyen összetetten megfogalmazni, azért azt a szót használja, amit ismer, a szerelmet.


Ő maga mondta így egyébként, hogy "szerelmes", vagy csak Te hallottad ezt bele a mondandójába? Lelkesedhet ugyanis valakiért szerelem nélkül is. Én pl. kisiskolás koromban nagyon szerettem a legjobb barátnőmet, szó szerint fizikai fájdalmaim voltak, amikor külön iskolába kezdtünk járni, annyira hiányzott. Együtt aludtunk, sülve-főve együtt voltunk, imádtuk egymást. Ettől függetlenül szerelmes kizárólag fiúkba voltam, vagyok. ;)

2011. okt. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
72%
Ugyan már,az én fiam is ezt csinálta 5 évesen.Feleségül akarta venne a fiú ovistársait.Azóta elmúlt 18 év,és csak a lányokat tudja elképzelni.Eszébe nem jutna,hogy fiúval bármit is kezdjen.
2011. okt. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Emlékszem az én ovis unokaöcsém engem akart feleségül venni 5 évesen. akkor ő vérfertőzésre hajlamos volt, de megfelelő neveléssel kinevelték belőle?

egyébként szerintem az a természetes hogy a fiúkba szerelmes(honnan tudná egyáltalán mit jelent ez a szó)Az én fiam is elképed ha kérdezem mi van a lányokkal? Nem gondolod anya, azok hülyék. Mondjuk feleségül venni egy lányt akar az egyiket a másik meg mellettük fog lakni-nem aggódóm egyébként azon sem hogy mormon lesz a gyerek, több feleséggel.

Hanem jót mosolygok és elteszem ezeket a történeteket. De messzemenő következtetéseket eszembe nem jutna levonni belőlük.

2011. okt. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek azokkal a hozzászólókkal akik azt írták ilyen idősen még nem teljesen tiszta számukra a szerelem, szeretet, rajongás szavak közötti különbség.Nem egy ilyen korú kisfiú szájából hallottam már, hogy "az én feleségem anya lesz..."! :)
2011. okt. 31. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!