Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden éjjel várható a kruppos...

Minden éjjel várható a kruppos roham?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy egyik éjjel elkapta a kruppos köhögés, voltunk ügyeleten. Napközben semmi baja nem volt. Most éjjel vajon számíthatunk újabb rohamra? Az ügyeletes semmit nem mondott!!!
2011. okt. 31. 22:05
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajnos számíthatsz! :(

Nem tudom, hogy átmeneti krupposság vagy állandó krupposság van a kicsinek? Ha átmeneti akkor rövid távon "jobb " a helyzet, mert akkor kb 5 nap alatt lezajlik. Ha állandó kruppról beszélünk akkor az bármikor előjöhet sajnos! :(

Jó viszont, hogy általában kinövik az állandó kruppot.

(húgom állandó kruppos volt 2 éves korára kinőtte, unokaöcsém átmeneti kruppos és minden nyálas, taknyos időben előjön nála, ő most 3 éves)

2011. okt. 31. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Rendben volt minden az éjjel?

Nekünk azt mondta a kórházban a főorvosasszony, hogy mindig az első éjszaka a legkritikusabb. Ez be is jött. Kisfiamnak eddig 3x volt kruppos rohama, és mindig csak a legelső éjszaka fulladt be.

Jól szellőztesd ki a szobát ahol alszik, 20 foknál ne legyen melegebb és öltöztesd fel. Ha tudtok vegyetek hidegpárásítót. És ha fulladna, vagy nehezebben venné a levegőt akkor öltözzetek fel és üljetek ki a hidegre. Ez csodákra képes. Volt olyan, hogy a januári -20 fokban 2,5 órán keresztül ültünk a kitárt ablaknál, és ezzel elkerültük a befulladást.

2011. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk szerencsére csak az első éjszaka fordult elő. Minket a kórházba bent is fogtak megfigyelésre. Szinte másfél óránként jött valaki és hallgatta a fiam tüdejét. Amikor bementünk az ügyeletre, akkor valami gyógyszeres izét kellett beszipákolnia maszkon keresztül. Aztán már csak sima párát kellett szipákolni amíg a kórházban voltunk.

Arra viszont figyelmezettek, hogy ha haza megyünk, akkor valószínűleg egy influenza szerű betegségen fog átmenni. Láz, taknyosság, stb.

Ha kruppos köhögés jön a fiamra, akkor a hideg párás levegő segít. Nekünk is az ablak kinyitását javasolták, vagy a fürdőszobában a hideg víz kinyitása zuhanyfejjel.

Volt valami az éjjel?

2011. nov. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az éjszaka "jól" telt. Hajnalban már hurutosan köhögött, úgy mondta egy ismerős, az már jó jel.

Azóta is párszor köhög, de csak hurutosan. Viszont most egy kicsit hőemelkedik és folyni kezdett az orra.

Most volt először kruppos, nem is tudtam milyen is az a való életben. Dokinéninkhez holnap elviszem azért, bár nem tudom hall e még ilyenkor valamit.

Hidegpárásítónk eleve van, mert a nagyobbik régen csúnyán hörgőgyulladt volt.

Köszi a válaszokat anyukák!

2011. nov. 1. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Most már rendbe fog jönni. A következő rohama viszont bármikor várható. 1 hét, 1 hónap, 1 év, ...

Saját orvoshoz mindenképpen vidd el. Fel kell íratni fulladás esetére szteroidos kúpot.

Mi az első roham után 1 hétig voltunk kórházban, a 2. után csak ügyeletre futottunk, a 3. alkalommal pedig reggel kényelmesen elvittem a dokihoz hogy megnézze. Remélem több nem lesz.

2011. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Tegnap délután, alvás közben megint rájött a kruppos köhögés, rohantam vele le az udvarra. Azóta nem volt gond. Kúpot írattunk fel, de remélem nem lesz rá szükség.
2011. nov. 2. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!