Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kruppos roham megelőzése? Az...

Kruppos roham megelőzése? Az orvos ellátott tanácsokkal, de tapasztalaitok alapján mi az ami tényleg beválik? Hogy az ugató köhögésig se jussunk el.

Figyelt kérdés
és a családiház segíteni fog valamelyest? Most gondolom a panel száraz levegője se jó. Nyugtassatok valamivel! 3éves kisfiú aggódó anyukája
2011. szept. 11. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Én már az első köhintésre pánikolok, és adom neki a Ca-t, C vitamint, köptetőt vagy Sinupretet és este az Aeriust.

1,5 évesen jött elő a kisfiamnál a krupp, akkor 1 hétig kórházban voltunk. Azóta már többször volt beteg, de az ugató köhögésig csak 2x jutott el, ebből az egyik volt majdnem befulladás, de szerencsére a januári -20 fokos éjszakában 2 óra levegőzés megtette a hatását. A másik alkalommal csak köhögött 2 napig, semmi komoly nem volt.

Amit még hasznos lehet:

hidegpárásító: mi csak lefekvés előtt kapcsoljuk be neki, akkor megy 2-3 órát

szellőztetés: szintén lefekvés előtt kinyitom az ablakot és 20 fokosra hűtőm a szobáját. A radiátor a szobájában le van kapcsolva, épphogy melegít.

Szteroidos kúpot gondolom kaptatok. Ez is megnyugvással tölti el az embert, hogy ha nagy gond van akkor van mihez nyúlni, amivel a kórházig kitart a kicsi.


Leírnád Neked miket mondtak megelőzésképpen ill kezelésként?

2011. szept. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

szia

köszönöm amiket írtál.

nekünk is calcium, fenistil csepp, és ha már hallom a húzólégzést akkor a kúp.hidegpárásítás.végülis ennyi.nekünk most volt másodszor,tavasszal voltunk is a kórházban. tegnap éjjel szerencsére nem volt olyan súlyos.

2011. szept. 11. 13:22
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia!Nekünk másfél évesen volt előszőr,most négy éves a lányom,de hálistennek befulladás azóta nem volt csak ugató köhögés.A legfontosabb télen nem szabad nagyon melegnek lenni,inkább hűvösnek és ha befullad kinti hideg levegő és Rectodelt kúp.De már előtte nap reszel a hangja vagy egy kicsit rekedtebb,akkor mehet a Ca és a Fenistil.És elsősorban nyugalom,mert ha ideges vagy ő is az lesz és még jobban fullad.A panel biztos nem jó,nekünk falpenészünk volt és val.színű attól.mert kiirtottuk és azóta nem fulladt be.Remélem segítettem.
2011. szept. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekünk a dokinéni azt mondta, hogy a kúpot csak végszükség esetén használjuk, mert hozzászokhat a gyerek szervezete. Először hideg levegő, és ha nem javul tőle akkor jöhet a Rectodelt.

Még annyit, hogy minél idősebb a gyerkőc, annál kisebb az esélye a befulladásra.

2011. szept. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát próbálok nyugodt maradni.már nem volt estére reket hangja, viszont egy hiszti alkalmával hallottuk a sírás végén azt a húzó hangot.most fenistil és calciummal tettem le aludni, meg az ágyát körbe vizes lepedőztem.hidegpárásítót még be kell szereznünk.van inhalátorgépünk, olyan m,aszkos,persze nem engedi az arcához tenni a maszkot.tegnapéjjel csak úgy bekapcsoltam mellette, gondolom azért úgyis ér valamit.
2011. szept. 11. 20:45
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előzőekhez, több mint egy éve nem volt rohama két éves lányomnak, az elmúlt télen végig párásítottunk. Mérem a páratartalmat, ha kell (és általában kell) akkor folyamatosan megy a párásító (télen). Ha mégis taknyos lesz, vagy kicsit beteg, akkor este megy a fenistil csepp. Emellett még nem jött ki újra. Szerintem a párásítás a kulcs, az sokat segít, és mi se fűtünk be nagyon, kb 21 fok éjszakára. Egyszer elvittem egy homeopata orvoshoz, akitől kaptunk szereket roham esetére (még nem kellett használjuk), és egy alkati szert, amit rendszeresen szed. Azóta beteg se nagyon volt.
2011. szept. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!