Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5 éves kisfiúnak engeditek a...

5 éves kisfiúnak engeditek a Cartoon Network-öt nézni?

Figyelt kérdés
Szerintem elég durva rajzfilmek mennek ott...
2011. nov. 3. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik durva. Én úgy szoktam, hogy 1-1 kicsit nézheti, de ha verekedős mese megy akkor át kell kapcsolnia a minimaxra vagy a nickelodeon-ra
2011. nov. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
6 évesek a fiaim, semmilyen TV-csatornát nem néznek, csak DVD-t.
2011. nov. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 5 éves, azt sem tudja, hogy van Cartoon Network... Boomerang-ot, DVD-ket (Pom-Pom, Mézga család, Nagy ho-ho stb) és Discovery-t (Hogyan készült?) néz.
2011. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem - bár lányom van -, még a minimaxot se. Csak olyan mesét nézhet, amit a netről töltöttem neki, vagy dvd-n vettem.
2011. nov. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére nálunk nincs, de ha lenne, tutira nem engedném neki.

Én nem vagyok álszent, a gyerekeim néznek mesecsatornákat (Minimax, JimJam, KidsCo, Disney Channel), de én szemmel tartom, hogy milyen mesék mennek éppen és ha nem nekik valónak ítélem, akkor elkapcsolom.

Sajnos az oviban van pár gyerek, akik pl. Anomax-ot és Cartoon Network-öt néznek, így sokszor elég nehéz megértetni a kisfiammal, hogy neki miért nem szabad...

2011. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha van időd és türelmed ott ülni és megvan a megfelelő nyelvi-szellemi eszköztárad, hogy elmagyarázd neki a sok baromságot, mit lát, akkor engedd neki.


Az előttem válaszoló felhoz egy jó témát: a kirekesztettséget. Ha a gyermeked ugyanis nem látja azt, amit a többiek, már úgy érezheti magát, hogy a többi CN-t néző gyerek kirekeszti, mert ő béna és nem néz ilyeneket. Ez feszültséget szül és szorongást, amelyet többnyire megtartanak tudat alatt az emberek. Most ez nem tűnhet nagy dolognak, de a későbbiekben okozhat még problémát.


A tiltás nem megoldás, a folyamatos kommunikáció és odafigyelés az. :)

2011. nov. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én 3 éves korom óta nézem, egyes egyáltalán nem volt durva nekem, és semmi bajom sem lett tőle. Soha kicsi koromban nem ijedtem meg semmitől, pedig akkor is voltak ilyen baromságok hogy Bat Man, Super Man is volt, Bátor volt a kedvencem ... stb.

A lényeg hogy szerintem egy 5 éves nyugodtan nézhet/nézhetne Cartoon Networkot :)

2012. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!