Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan altassam el, ha folyton...

Hogyan altassam el, ha folyton kimászkál a szobájából?

Figyelt kérdés
2 éves a fiam egy hete kimászik a rácsos ágyból. Eddig 10 perc alatt elaludt, most meg már egy órája kimászkál, azt mondja nem akar aludni, már vagy ötször visszatettem, de még mindig nem alszik
2011. nov. 3. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még ilyen nem volt, de az alvós könyv szerint, az álom kb órénként éri el, és nem szabad eröltetni, a napközbenit. egyszerüen hagyd játszani, majd ha látod, hogy dörzsölgeit a szemét akkor feküdjetek le együtt, lehet már aludni sem fog.
2011. nov. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
biztosan fáradt, mert kb fél órája kihozta a takaróját és lefeküdt a konyhakőre "aludni".A szemét meg már délben is dörzsölte, amikor először letettem. Ilyenkor mindig aludni szokott 3 napja még semmi gond nem volt. Sajnos nem tudok melléfeküdni, mert a kistesóval kell foglalkoznom éppen. Lassan őt is altatnom kell. nem tudom hogyan csináljam.
2011. nov. 3. 13:31
 3/6 anonim ***** válasza:

SZia! Az én fiam is állandóan kijött a szobából. Nálunk másfél évesen kapott rendes gyerekágyat. Első nap rengetegszer vittem vissza, aztán minden nap egyre kevesebbszer fordult elő. 1-2 hét alatt megszokta,hogy alvás van. Most 3 éves, néha esténként még kijön, de nem vészes.

Nálunk nem akkor alszik amikor akar, mert nálunk napirend van, két gyerekkel nem bírnám hogy össze-vissza alaszanak. Már megszokták, hogy ebéd után alvás van. Mindketten 13-15ig alszanak.

2011. nov. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kicsit hogy altatod? Mert én azt csinálom esténként (nekem a háromévesem már nem alszik napközben, a 15 hósom viszont még szopizik) hogy a nagyot lerakom az ágyába, melléülök, a kicsit cicire rakom, így kettőt altatok egyszerre.
2011. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nálunk is napirend van, ebéd után a nagynak alvás ami általában dél és fél egy között van, a kicsi meg 13:00 körül szokott elaludni, addigra fárad el, igyekszem az ágyában altatni a kicsit is, de mivel még csak 3 hónapos még kicsit ringatom előtte. Az a baj, h a nagy nem alszik ha ott vagyunk mellette, próbáltam már szoptatni altatás közben, és úgy mesélni neki de teljesen felpörög tőle, hogy ott a kistesó. Most végül 1 óra 40 perc volt mire a nagy elaludt, a kicsit meg hordozókendőben altattam el mert nem tudtam máshogy megoldani, de erre nem szeretném rászoktatni. Az este nem gond,mert a nagyot apa altatja, és a kicsi annyira elfárad h 5 perc alatt elalszik, uh akár én is be tudok menni hozzá ha kéri. De ezt a délutáni altatást így nem fogom bírni sokáig :(
2011. nov. 3. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Én a nagyot nappal a mi szobánkba altatom a kicsit az ágyába. Egyszerre mennek aludni kb fél 1-1 körül.
2011. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!