Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Hogyan irtsam ki a...

SOS! Hogyan irtsam ki a bolhát a babám szobájából? Biztosan bolha csípi össze, mert voltam vele dokinál, ő is azt mondta, és mindig reggelre lesz tele csípéssel, a hálózsák alatt.

Figyelt kérdés
A nagyszülők macskát tartanak bent a lakásban, és bolhát hozott haza a babánk tőlük. Már 1 hete naponta porszívózok, meg fújkálok minden félét (Bio Kill, Biotoll), de még mindig vannak csípéseink. Nekünk nincs semmi állatunk.
2011. jún. 24. 15:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ez nagyon kellemetlen.

A hálóruházatát, lepedőit, takaróit mosd ki jó magas hőmérsékleten, aztán vasald át.

Jobb tippem nincs, remélem kipusztul az a piszok.

2011. jún. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennél többet nagyon nem tudsz tenni. Még esetleg ami matrac, szőnyeg, nagyobb felületű szövet, azt kimosni, fertőtleníteni.

Nekünk 3 macskánk van, az egyik (bentalvós) lett bolhás, először őt kezeltem, majd nagytakarítás a macska helyén, kb. 2 nap alatt el is tűntek a bolhák. A fészküket kellene megkeresni. Van bolha elleni por, azzal a járkálási útvonalakat kellene beszórni.

2011. jún. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer nálunk is volt ilyen. Napi 3-szor felporszívóztam, minden zugot. Naponta cseréltem a plédet, ágyneműt, minden ruhát. Így eltűntek pár nap alatt. Bolhát sehol nem találtam, de tudtam, hogy vannak. Mivel ők a porban érzik jól magukat ezért nagyon fontos a sokszori porszívózás.
2011. jún. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

a sarkokat is befújtam. A mtracot, ágyneműket, mindent. a hálóruháját is.

előtte "csak" mostam, vasaltam, de azt javasolátk, ne mossam ki a vegyszert, mert melegvérűre hatástalan a szer, viszont ha érintkezik a bolhával a szer, az elpusztul. így ha kimosom a cuccokat, akkor a vegyszert is kimosom, és nem lesz hatása.

a por helyett a sprayt javasolta az eladó, mert ez nem keveredik fel a levegőbe, és nem szívja így be a baba.


és a szőnyegeket is befújtam.


mennyi idő kell, hogy elpusztuljanak a dögök?

2011. jún. 24. 15:57
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a gőztisztítót is bevetném, ha van olyanotok.
2011. jún. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nálunk tavaly volt ez a helyzet. a szomszéd macskája széthullajtotta a bolhát, nekünk meg lakásban tartott kutyák vannak. vettünk nekik nyakörvet, fürdettük, csepegtettük pket, hiába. 25ezerbe került mire kiírtottuk a bolhákat, mégpedig úgy hogy lehet kapni egy ampullát olyan 1000-1500Ft körül van. üveges ampulla amivel lefújtuk a lakást, a füvet is kint az udvaron. jó tíz ampullát használtunk fel, azt hiszem öt literbe kellett egy ilyen. sajna a nevét nem tudom, de ez segített. és mint írtam, addigra már 25ezernél jártunk. én meg 30hetes terhes voltam, tele csípésekkel. úgy volt hogy anyóshoz költözünk ha nem rendeződiik a helyzet. hiába kértük a szomszédot, azt mondta nem tudja megkötni a macskáját. végül azt hiszem ő is ilyen ampullát vett.

iszonyat volt, megértelek.

2011. jún. 24. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez elég kellemetlen!Mi is átestünk ezen.Nehéz volt kiirtani,de sikerült.Nálunk az Insecticide 2000 rovarirtó szer használt.Nem volt olcsó,a pontos árára sajnos már nem emlékszem,de hatásos volt.Mivel pici babáról volt szó,alaposan körbe kellett nézzek,hogy milyen szert veszek.A leírás alapján,döntöttem mellette.


"INSECTICIDE 2000


A termék: Színtelen, szagtalan, textíliákon foltot nem hagy, melegvérűekre nem mérgező .


Felhasználási területek: Háztartásban, konyhában, éléskamrában lakószobákban csótány, hangya, ágyi poloska, bolha, tetűfélék, ruhatárakban, szőnyegraktárakban molyfélék, élelmiszeripari üzemekben (malmok, pékségek, raktárak), szállodákban és éttermekben is fenti kártevők ellen. Állattartásban bolhák, tetvek és atkák ellen (macskákra sem mérgező).


Előnyei: A felületek 20 %- át kell bepermetezni, szagtalansága következtében a lakásokat, szállodai szobákat nem kell egyetlen óráig sem kiüríteni.


Óvórendszabályok: Élelmiszerre közvetlenül nem permetezhető, terhes nők és gyermekek jelenlétében ne használjuk, a permetet ne lélegezzük be.


Kiszerelések: 0, 5 l- es szórófejjel ellátott és utántöltő flakonokban, ipari méretű felhasználásra 5, 10, 20 l- es műanyag kannákban."


Mi úgy kezeltük le vele a szobát,hogy pont mennünk kellett valahová.Így indulás előtt történt meg a kezelés,így sem én,és sem a baba,nem érintkezett a szerrel,kezelés közben.Mire haza értünk addigra meg kiszellőzött.

2011. jún. 24. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok!Az lemaradt,hogy nagyon sűrűn porszívóztam.És a porszívózsákba bolhairtó nyakörv darabját tettem bele,hogy az esetlegesen még élő,felporszívózott bolhák,tutira elpusztuljanak.Remélem,sikerül nektek is mihamarább megszabadulni tőlük!
2011. jún. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a következő vált be:

Minden textíliát a mósógépbe dobtam a lakásban.

Alaposan felporszívóztam mindenhol, beleértve a matracot is és még a bejárat előtti lábtörlőt is!

Mindenhol felmostam HYPO-s vízzel (nem kis dózisban!), valamint mindent lemostam forró hypo-s vízzel.Ezt úgy értsd, hogy ablakpárkány,és keret, ajtók, szekrények, polcok, szóval tényleg mindent! a vécétől elkezdve a konyhaszekrényig!(na persze nem ebben a sorrendben :) )

Másnap sehol nem voltak és semmilyen vegyszert nem használtam.

2011. jún. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!!!

Az Inscticide 2000-et használtam most legutoljára. Ez is 0,25% permetrin, mint a biotoll és bio kill.

úgy néz ki, ma reggelre nincsenek új csípések :)


amúgy a hab a tortán, hogy én 35 hetes terhes vagyok a másfél évesem mellett. Ezért már szó szerint fizikailag is megterhelő a rengeteg takarítás, de hát ez van.


megyek, megint pórszívózok. már lassan hiányzik a zúgása is :D


de megéri, mert úgy néz ki hatott a rengeteg vegyszer (már 2 litert kifújtam) meg mosás, felmosás, porszívózás.


Köszi Nektek!!!!!!!!!!!


már csak anyósék macskáját és lakását kéne bolhátlanítani, hogy ne jöjjenek vissza :( ez a legrosszabb, hogy ők semmit sem csinálnak, és simán visszahordhatják ők, vagy az unokjuk :( de most el van tiltva a gyerek tőlük...

2011. jún. 25. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!