Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesen még mindig cumizik...

2,5 évesen még mindig cumizik alváshoz, és észrevettem, hogy kezd kifelé állni a felső fogsora. A maradandó fog is úgy fog kinőni, mint a tejfog?

Figyelt kérdés
Próbáltam már ezerféleképpen elvenni tőle a cumit: adjuk oda a kiskutyának, elvesztettük, otthon hagytuk, de semmi nem jött be, és már nincs ötletem. Csak azzal alszik, és éjszaka is ha felébred, kell neki.
2011. nov. 3. 16:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Bocsi az offért...de engem is érdekelne...Nekem is 2,5 éves és kéri alváshoz. Ma nem adtam neki délután így inkább nem aludt...én sem tudom, hogy mit kellene csinálni...

2011. nov. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egyszer én írtam ki ezt a kérdést, remélem segít egy kicsit: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2011. nov. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mivel én 6 éves koromig cumiztam, és később a fogorvos mindig megdicsért, hogy milyen gyönyörűek a fogaim.
2011. nov. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szépnek szépek, csak kifelé kezdenek állni... Amúgy olyan "fogszabályzós" cumija van, de a rajtuk lévő írás szerint 2 éves korig vannak javasolva... Hát ez van, majd meglátjuk mi lesz:)
2011. nov. 3. 17:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én lányom 3 éves koráig masszívan cumizott itthon, meg alváskor oviban is, teljesen 4 éves kora után hagyta el. Egyáltalán nem állnak kifelé a fogai. Mi NUK cumit használtunk.

Viszont ha erőszakkal elveszed tőle, és rászokik az ujjszopásra, az sokkal-sokkal rosszabb lesz!!! Eleve azt már nem tudod elvenni tőle, tehát akár iskolás koráig is csinálhatja, mint pl. a barátnőm. És neki emiatt a maradandó fogai is kifelé nőttek, olyan "pókot a sarokból" módon.

2011. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A kérdés feltevőjének ajánlom (bár én nem innen tudom, csak gyorsan rágugliztam, és lássatok csodát, az első találat a témában megmondja az igazságot):

[link]


Innen OFF, az utolsó hozzászólás váltotta ki belőlem az alábbiakat, bocsánat.

Mindig elképeszt a szülői agresszió, amivel a szerencsétlen, tehetetlen gyerekek felé fordulnak egyesek.

Értsetek meg valamit már végre: a gyerek azért cumizik vagy szopja az ujját, mert megnyugtatja őt, jól esik neki, ez egy természetes reflex. Ha cumit adsz a gyereknek, azzal elveszed tőle annak a lehetőségét, hogy magát megnyugtassa – ergó, úgyis mindenben tőled, a nagy felnőttől függ, függjön csak ebben is. Csak mert attól parázol, hogy majd esetleg kifelé fognak állni a fogai… Nevetséges.


Az élet furcsa fintora: én is 6 éves koromig szoptam az ujjam, és semmi baja a fogsoromnak. A barátnőm viszont sosem tette, és mégis kifelé állnak nek. :)

2011. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom én erőszakkal elvenni.... Mostani eszemmel nem adtam volna neki, amikor pici volt, de mint tudatlan első gyermekes szülőnek sokan ajánlották, hát adtam neki.

Csak gondoltam megkérdezem, mik a tapasztalatok...

2011. nov. 4. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!