Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem baj, hogy 6 éves fiamnak...

Nem baj, hogy 6 éves fiamnak az alsó, elülső csontfoga a ki nem esett tejfog mögött (nem alatt) bújik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem túl jó, hiszen sérülhet a még puha gyökere. Mutasd meg fogorvosnak ő majd eldönti, hogy ki kell-e húzni a tejfogat, vagy kitolja így is a maradó fog.
2011. okt. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor a fogorvos kikapja a tejfogat. A fiamnak is így nőttek az egyes fogai, hogy egy helyén kettő volt. Aztán a csontfog csak kitolta a tejfogat. De elég vicces volt, hogy alul a kettő helyett négy foga volt. A tejfog már szépen elhajlott. Szerencsére elég szépen a helyére illeszkedett aztán. Mert fennáll a veszélye, hogy girbe-gurba lesz a fogsora. Ha nagyon félős a gyerek, hagyjátok a fogorvost, mert előbb-utóbb kiesik. Bár a fiamnak nehezen. Nem is értem miért, de 4 foga nőtt így ki (az egyesek).
2011. okt. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én pont úgy vettem észre,hogy tegnap az osztállyal fogorvosnál voltak,és mondta,hogy a dr.nő mondta,hogy bújnak a csontfogai.Megnéztem,és akkor láttam én is,hogy a két leghátsó őrlő bújik,és itt elől,amit leírtam.Arra gondoltam,hogy esetleg nem vette észre a dr.néni?(bár igen látványos).A fiam elmondása szerint nem kell visszamenni a fogászatra...
2011. okt. 4. 10:13
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem anno a felsők nőttek így és a doki kihúzta a tejfogakat.
2011. okt. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én elvinném egy magánhoz.

Férjemnek nem vették észre még gyerekkorában, most 27 évesen még mindig van két tejfoga! :) Ez így nagyon mókás, csakhogy alattuk félig keresztben ott vannak a csontfogak. Szerencséjére nem törték át az ínyt, úgyhogy most a dokik szerint nem kéne hozzányúlni, különben ha kivennék a tejfogat, évekig fogszabályzás meg egyéb problémák jönnének.


Szóval neki sem vették észre a kötelező fogorvosi látogatásokkor. Szerencséjére nincs gond velük, de belegondolni is rossz, ha esetleg az egyik tejfog elromlik, de egyéb más problémákat is okozhat.

2011. okt. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!