Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kisgyereknek vehetünk...

4 éves kisgyereknek vehetünk olyan Lego-t ami 7 éves kortól ajánlott? Vagy túl nehéz lenne neki összerakni?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 23:25
 1/8 anonim válasza:
23%
Törvény nem tiltja. Vehettek. De talán azért van ráírva az hogy 7 éves kortól, mert jó esetben addigra megszűnik a "mindent beveszünk a szánkba" kényszer, és talán 7 évesen már tud értelmesen játszani egy azzal a legóval. De lehet hogy nem is...
2011. nov. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az enyém 5 éves egyáltalán nem tudja úgy összerakni még a neki való legókat sem ahogy a képen vannak. max a nagy dobozosból tud építeni valamit ami neki jut eszébe. Szóval szerintem ne hacsak nem rakod össze neki minden alkalommal, ha azzal akar játszani.
2011. nov. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi is ezen gondolkoztunk, és bele is vágtunk, vettünk néhányat a nagyobbaknak való készletből. Szerette, épített vele sokat. Aztán egy ovistársánál játszott Duploval ... és áttértünk a Duplora. Sokkal egyszerűbb építeni belőle, és nem azért mert a másikkal ügyetlen lenne, hanem az idő miatt. Nem telik el csak néhány pillanat, és felépíti, amit szeretne. Sokkal szebbek a járművei, többféle állatos készlet van (ez nálunk szempont, mert imádja). Ráadásul ha van kisebb tesó, nem olyan félő, hogy lenyeli. (mert mindig az kell, amivel a nagy játszik)

Összegezve: Vehettek neki, ha elég ügyesnek találod, de a Duplo ezerszer jobb! Ha drágának találod, vannak utánzatai -bár nem olyan minőségű.

2011. nov. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi vettünk és nagyon megbántuk.

A Toy Strory-s Lego-k voltak féláron, így vettünk kettőt, egy Buzz Lightyear figurát és a szemétégetőt a 3. részből.

Na hát összerakni is iszonyú nehéz, játszani pedig szinte nem is lehet velük, mert egyből szétesnek :(

Így kénytelenek voltunk elrakni, mert a 2 éves kicsi miatt állandó parában voltam, hogy nehogy találjon egy kis darabot, amit lenyelhet.

Szóval nem véletlen, hogy 7 éves kortól ajánlott...

2011. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem sem véletlen, hogy 7 éves kortól van.


Nekem unokaöcsém 8 és unokhugom 4 éves.

Unokaöcsém egy roppant ügyes gyerek, de neki is ott kell ülni mellette ha pl valami robotot kapott amit össze kell rakni. Szülinapjára jégsarkányt kapott, és amiben sgíteni kell neki, hogy kiválogattuk a részeket mi miután jön, így a papír alapján felépítette. szerintem unokahugom nem tudná ezt megcsinálni semmi képpen sem, és nem is kötné, le.

neki olyat vettünk ami 4 evesnek való.

2011. nov. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A lányom 4,5 éves. A papír alapján nem rakja össze, de imádja a lego-t. Én használtan szoktam venni, nekünk Belville kastélyos készleteink vannak. Olyan várakat épít hogy csak na. :)
2011. nov. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem tiltja a törvény vegyél neki, és jó legozást NEKED..
2011. nov. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vedd meg. Aztán nézd milyen idegbeteg lesz a gyerek hogy NEKI nem sikerül egyedül kiraknia és ezek után már nem is szívesen fog vele játszani
2011. nov. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!